Борець — Василь ЧЕРВОНІЙ
"Василь Червоній (24 серпня 1958 — 4 липня 2009) — український політик, народний депутат України чотирьох скликань, член Вищої церковної ради УПЦ КП, староста Свято-Покровського кафедрального собору м.Рівне, багаторічний голова Рівненської обласної організації Української Народної Партії. Нагороджений орденами Христа Спасителя та Рівноапостольського св. Князя Володимира І ступеня.
У 1988р. створив перший на Рівненщині осередок Товариства української мови "Просвіта", а у 1989 р. — перший осередок Народного Руху України.
Василь Червоній і в ранзі народного депутата України, і на посаді голови Рівненської обласної державної адміністрації, і багаторічно очолюючи рівненську обласну організацію УНП, на перше місце своєї діяльності ставив українську справу.
Він залишив після себе не лише добру пам’ять людей, а й тисячі відновлених могил воїнів УПА, сотні виданих книжок, десятки збудованих православних храмів..."
Опоненти покійного політика можуть зауважити: надмірний радикалізм Василя Червонія міг відлякувати від Руху, від національно-демократичних сил багатьох опозиційно налаштованих, але поміркованих, конструктивних людей, схильних не до мітингових гасел і гучних акцій, а до економіки і конкретики. І чи не було це на руку, як не парадоксально, саме антиукраїнським силам?..
А прихильники Червонія можуть заперечити: хто не був радикалом у молодості — не мав серця, хто не був консерватором у старості — не мав голови. Побачити Червонія-консерватора нам не судилося — надто рано обірвав його життя удар блискавки. Та як би там не було, іншого такого політика на Рівненщині вже не буде. Нинішні “опозиціонери” до Червонія відверто не дотягують. Та й держава стала іншою.
Можна скільки завгодно фантазувати, чим би займався Василь Червоній в нинішній Україні, де політика стала телевізійним шоу, паралельним до реального життя і дедалі більш байдужим людям, тисячі яких свого часу з власної волі, не за гроші, а за ідею приходили на мітинги, організовані Червонієм. Але історія умовного нахилу не має. І Василь Червоній — вже там...

"Наші люди вдома": Україна повернула з полону захисників, серед яких 66-річний парамедик з Рівненщини

Україна здійснила черговий обмін полоненими, в результаті якого додому повернулися наші захисники, а також цивільні громадяни. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року.
переглядів: 58
Рецепт ранкової піци, яка готується за 15 хвилин

Хочете розпочати день смачно та незвично? Спробуйте приготувати піцу на сніданок! Простий рецепт ранкової піци не забере багато часу, зате зарядить енергією на цілий день.
переглядів: 372
На Житомирщині після вибуху відновили рух міжнародною трасою

Увечері 2 липня в селі Березина, що неподалік Житомира, прогримів потужний вибух. За попередніми даними, вибух стався на території одного з промислових об’єктів, і спричинив масштабні руйнування.
переглядів: 386
3 липня: день ангела, історичні події та народні прикмети

Сьогодні, 3 липня, віряни вшановують святого мученика Якинта та священномученика Мефодія Патарського. Ці святі відомі своєю стійкістю у вірі та глибокою богословською мудрістю.
переглядів: 393
Спортивні журналісти Рівного назвали улюблених та недооцінених гравців “Вереса”

Рівненський клуб “Верес” називають одним з наймедійніших у сучасному футболі. Адже навіть у паузі знову і знову змушує про себе говорити. Іноді скандалами, іноді трансферами, а іноді...
переглядів: 635