7 проблем і досягнень освіти Рівненщини
Останнім часом дещо покращилась ситуація з обладнанням шкіл різноманітними сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін. Приміром, торік придбали 4890 примірників педагогічного програмного забезпечення. Уперше для оснащення шкіл області засобами навчання з фізики, хімії, біології, географії, математики та інформатики (у тому числі й мультимедійними засобами навчання) виділено 2,9 млн грн субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам. За ці кошти обладнали 26 навчальних кабінетів та закуплено додаткове обладнання для проведення фізичних експериментів на уроках. Цьогоріч передбачено аналогічну субвенцію місцевим бюджетам у сумі 3,2 млн грн.
— Щоправда, це — лише незначна частина від потреби, — каже начальник обласного управління освіти та науки Іван Вєтров. — У більшості навчальних закладів обладнання не поновлювалося більше 20-30 років.
Комп'ютерів більшає, але вони старіють
Тим часом комп'ютерів у місцевих школах поступово більшає: впродовж минулого навчального року в Дубні, Володимирецькому, Гощанському, Дубенському та Рокитнівському районах обладнали 11 навчально-комп’ютерних комплексів.
Відеосюжет про обласну серпневу педагогічну конференцію
Якщо три роки тому на один комп'ютер у школах Рівненщини припадало 23 учні, то цьогоріч — 18. Щоправда, комп'ютери у школах тим часом потихеньку старіють: нині потребують оновлення вже 42 відсотки навчально-комп’ютерних комплексів, які були придбані до 2005 року.
У черзі до садочку — вісім тисяч
Хоча впродовж минулого року дитсадків на Рівненщині побільшало аж на 38, а впродовж першого півріччя року нинішнього їх відкрили ще 19 (найбільше — по шість — у Здолбунівському та Рокитнівському районах), існуюча мережа дитсадків усе одно не забезпечує дошкільною освітою усіх бажаючих.

У черзі на влаштування дитини до садочку — понад вісім тисяч сімей. Найгострішою ця проблема є у Дубні, а також Рівненському, Костопільському, Березнівському, Володимирецькому, Сарненському та Здолбунівському районах.
Учнів меншає
Минулого навчального року школярів на Рівненщині поменшало на 3818 осіб. Відтак, зменшується й середня наповнюваність класу: нині в місті вона становить 17,5 учня, в селі — 14,7.
Через відсутність учнів останнім часом довелося призупинити діяльність загальноосвітньої школи І ступеня в с. Озерко Здолбунівського району та ЗОШ І-ІІ ступенів у с. Грушівка Сарненського району.

Для позашкілля потрібна земля
Обласне управління освіти і науки клопоче про будівництво комплексу позашкільних навчальних закладів на території станції юних натуралістів — на виїзді з Рівного в бік Здолбунова. Там хочуть розмістити також обласну станцію юних туристів, обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді; облаштувати гуртожиток готельного типу, щоб у майбутньому проводити на цій базі різноманітні обласні учнівські змагання, зльоти тощо. За розрахунками місцевих освітян, такий комплекс дав би змогу охопити позашкільною освітою більше 4000 дітей та молоді від 5 до 20 років не тільки з Рівного, а й з частин Рівненського, Здолбунівського, Гощанського і Острозького районів. Проте, поки що не вдається вирішити питання з оформленням документів на землю, яка закріплена за станцією юних натуралістів. А це не дає змоги розпочати проектно-кошторисні роботи.
Відеосюжет про готовність освіти Рівного до нового навчального року
Учителі старіють
45 відсотків педагогів Рівненщини мають стаж роботи більше 20 років. При цьому, якщо у 2005-му працюючих пенсіонерів серед учителів було 11,5%, то торік — 16,6%. А ось молодих педагогів за цей самий час стало на два відсотки менше — лише 9%.
— Низький розмір пенсій призводить до збільшення кількості працюючих педпрацівників пенсійного віку, що у свою чергу не дає можливості працевлаштувати молодих спеціалістів, — констатує начальник обласного управління освіти та науки Іван Вєтров. — Показники вікового складу свідчать про те, що в певний період у школах може настати брак кадрів...
На довгобуди потрібні мільйони
Іще в цінах 2005 року на добудову навчально-лабораторного корпусу РДГУ, який почали зводити ще 1988-го, було потрібно 13 мільйонів гривень. Неважко уявити, наскільки зросли ціна на все за ці п'ять років. А між тим, зазначає Іван Вєтров, руйнація будівлі дійшла до критичної межі. Є загроза обвалу 12-метрових залізобетонних плит перекриття та стін будівлі, яка знаходиться в центрі студентського містечка...

Потрібні кошти й на добудову гуманітарного корпусу Національного університету "Острозька академія”.
У стадії незавершеного будівництва в області залишається 15 шкіл. Одинадцять із них мають готовність 50 відсотків і більше. Зокрема, на 75-90 відсотків збудовано Корчинську загальноосвітню школу Костопільського, Богданівську та Калинівську загальноосвітню школу Корецького районів, Зарічненський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія”.
Олімпійці задніх не пасуть
Насамкінець — про приємне. 39 школярів Рівненщини стали переможцями заключних етапів всеукраїнських олімпіад (торік їх було на 5 менше). Серед областей України — ми дев'яті в умовному “олімпійському” рейтингу. Найбільше олімпійців — з обласного ліцею-інтернату та Рівненської гуманітарної гімназії.
Побільшало призерів конкурсів-захистів Малої академії наук — з 28 до 31.

Популярнішими стають і турніри для учнів. Із семи учнівських команд, які дійшли до фіналу всеукраїнських турнірів, чотири перемогли.

Рівненський державний гуманітрний університет, Іван Вєтров, Національний університет "Острозька академія", Мала академія наук, дошкільна освіта, освіта
У Рівному відбудеться Хода безбар'єрності

У понеділок, 5 травня, в Рівному пройде соціальна акція "Хода безбар’єрності", присвячена Міжнародному дню боротьби за права людей з інвалідністю. Її організовують Молодіжний простір "НОТА", що діє при Рівненській обласній бібліотеці для молоді, спільно з громадською організацією "Зруш скелю".
переглядів: 361
На Рівненщині аграрії почали сіяти гречку - перші в Україні цьогоріч

На Рівненщині стартував посів гречки — область стала лідером серед регіонів України, де аграрії першими взялися за вирощування цієї культури. Загалом під гречку в регіоні цьогоріч відведено 13,7 тисячі гектарів. Про це повідомив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.
переглядів: 513
На Рівненщині перевіряють аптеки через завищення цін на ліки

З початку березня надійшло 56 звернень від жителів області щодо завищених цін на лікарські засоби.
переглядів: 83
Злочинна група налагодила незаконний видобуток бурштину на Рівненщині: їх судитимуть

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили «сонячного» каміння на суму понад 130 тисяч гривень.
переглядів: 88
Рівненщину накриють дощі: прогноз погоди на 3-4 травня

Найближчими днями погоду визначатимуть атмосферні фронти.
переглядів: 174