Ми у Facebook
12.09.2011, 10:51

Дефіциту молока на Рівненщині немає, але ціна на нього зростатиме?

Ціни на молочну продукцію на Рівненщині вже незабаром можуть зрости на 20%. Місцеві фермери заявляють, що при нинішніх закупівельних цінах на молоко просто невигідно тримати поголів'я рогатої худоби. Закупівельники ж запевняють: дефіциту молока поки не відчувають...
Ціни на молочну продукцію в Україні можуть зрости на 20% - як повідомляв OGO.ua, такий прогноз озвучив президент Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.

— Наприкінці року в супермаркетах сир українського виробництва дешевше 100 гривень не знайдете, — сказав він.

У зв'язку з цим Мінагрополітики навіть всерйоз задумалося, щоб закупити дешеве вершкове масло з... Нової Зеландії. Для створення запасів Аграрного фонду.

Директор ТзОВ “Радивилівмолоко” Анатолій Грисюк не дивується такому рішенню.

— Звісно, що у них (закордонних виробників — авт.) молочна продукція дешевша. По-перше, з них податки такі не здирають, по-друге, державні дотації набагато більші та отримують тамтешні виробники їх регулярно і без затримок, — констатує він.

Хоча нині, зауважує Анатолій Грисюк, дефіциту молока саме на Рівненщині "Радивилівмолоко" не відчуває. Продовжують приймати молоко від населення в середньому за 2,50 грн за літр.

Втім, так райдужно не всі налаштовані. Олег Поліщук, голова сільськогосподарського кооперативу "Молочні ріки" (Гощанський район) каже, що півроку молока взагалі не здавали.

— Минулий рік був сприятливий по цінах на молоко. А цього року, завдяки Податковому кодексу, напевно, у січні ціна на молоко опускалася і до червня трималася на рівні 1.80 грн. Це взагалі була страшно збиткова ціна! Наші члени кооперативу виливали свиням молоко! Коли вже з червня ціна досягла 2 гривень, то почали потрошки здавати на молокозаводи.

Перекрити збитки дозволяє реалізація молока на ринках Рівного, зазначає фермер. Члени кооперативу отримують не менше ніж 3 гривні за літр зданого молока. А місцевий завод за вересень запропонував ціну лише в 2.90 за молоко першого ґатунку.

— Більше пощастило Березнівщині, де конкурують місцеві та тернопільські заготівельники, — говорить Олег Поліщук. — За другосортне молоко там платять навіть 3.50 грн...

З таким "різнобарвним" підходом, на його думку, падіння поголів'я на Гощанщині не уникнути. Відповідно й місцевого молока стане набагато менше. А дефіцит чогось — це завжди зростання цін, робить невтішний прогноз фермер.

P.S. Цікаво, а новозеландське масло яке на смак?





На правах реклами