Ми у Facebook
27.09.2011, 18:28

DJ Exler: "Дозвольте я включу вам холодний душ!"

Чи не кожен підліток, яким би він не був, рано чи пізно, один разок чи постійно відвідав нічний клуб. І, звичайно, всю ніч протанцював на танцполі під найкрутіші треки енергійного діджея! Хто ж такий DJ? З чого починається його кар’єра? Як пояснити іншим, особливо батькам, хто ти і чим займаєшся? І взагалі, як зрозуміти, чи є у тебе хист до цієї професії?
Щоб отримати відповіді на ці та інші запитання, щоб "просвітити" і молодь, і вже старшу аудиторію, яка хотіла б краще розуміти молодих, я звернулась за допомогою до DJ Exler із сарненського нічного клубу "Adrenaline" Юри Макарова.

Нещодавно Юра випустив свій перший диск. Зізнаюсь, я із задоволенням прослухала його найсвіжіші треки і дуже зацікавилась роботою сучасного молодого діджея.

Для початку — трішки теорії. Діджей (DJ) (від англ. disc jockey — диск-жокей) — людина, яка грає для аудиторії записані на звукові носії музичні твори. Зазвичай, звуковими носіями є грампластинки і компакт-диски.

Зведення композицій DJ робить за допомогою вертушок (turntables) чи іншої спеціальної апаратури. При цьому він може змінювати швидкість відтворення, використовувати звукові ефекти, перетворюючи тим самим свій мікс з композиції інших музикантів в самостійний музичний твір. Останнім часом діджеї часто імпровізують, граючи декілька композицій одночасно, створюючи ремікси.

Найвища і головна ціль діджея – пробудити народ до танців, по-сучасному, "запалити танцпол". Хороший діджей – це не той, у якого дорогі грамплатівки, і не той, який вміє скласти їх у довгу композицію, а той – який може управляти настроєм танцюючих, заводити публіку, доводити її до ейфорії і повної віддачі.


Рівненський Dj Kadet: "Кадетом був – Kadetom і залишився" [+ІНТЕРВ'Ю]


DJ у сучасному розумінні з’явились у першій половині 70-х років ХХ століття. Річ навіть не в тім, яку саме музику вони тоді створювали (на Ямайці – регбі, на шикарних нью-йоркських танцполах – диско). Весь фокус діджейства був і є в тому, що всім відомі грамплатівки починають звучати по-новому і справляють на публіку зовсім інший ефект. Якщо не заглиблюватись у тонку різницю між технологіями діджейської майстерності, то можна сказати, що основна ідея була в тому, щоб представити музику в якості неперервного звукового потоку. Цей потік складається з танцювальної, ритмічної музики.

Хто ж такий, на твою, уже професійну, думку, DJ? — звертаюся до Юри Макарова.
— Діджей — це такий музикант, якому постійно хочеться поділитись новинками музики з кожним, хто навколо нього. Він по-своєму залежний від інших музикантів, адже його інструменти — особливі: це чужі треки на дисках, як правило, чужа апаратура, вертушки, мікшер. Усі діджеї, і я не є винятком, "хворіють" на любов до якісної музики. І один із симптомів цієї “хвороби” — те, що постійно хочеться знайти щось більш цікаве та класніше за звучанням, більш унікальне!

— Кар’єра діжджея, — продовжує Юра, — в основному починається з любові до танцювальної музики. Діджеїнг — це не тільки спосіб життя, але й одночасно дорога вгору для талановитих, тих, хто вміє подати не тільки музику, а й себе, унікальну і неповторну особистість. Так, ви можете навчитись всіх наймодніших фішок, наповнювати свої мікси ними — і танцполу це буде подобатись. Але якщо ви стали за пульт і відіграли свій сет з думкою про те, що це лише робота — ви витратили час даремно і ваші навики нічого не варті.



— Що ж треба для вашої роботи? Як ти створюєш трек? Мета твоєї діяльності, DJ Exler?
— Щоб стати діджеєм, перш за все треба мати бажання ним бути. Якщо ви стали ним "заради понту" (що часто трапляється у нашому колі), то з вас нічого хорошого не вийде! Дійсно, справжнім діджеєм можна стати тільки тоді, коли ви мрієте про це більш за все на світі, граєте в клубі не заради грошей, а в своє задоволення, коли для вас крики з танцполу типу "Давай, DJ!" дорожчі, ніж гонорар за виступ.

Найвища і остання ціль діджея, мета кожного з нас — пробуджувати народ до танців. Ми міксуємо всі найкращі і найпопулярніші хіти в один — ось чому клубна аудиторія їх так сильно любить. І робити це потрібно так, щоб відповідати смакам публіки. Коли чуєш результат роботи хорошого діджея, то маєш можливість прослухати унікальне виконання, абсолютно відповідне до даного моменту.

Справжній DJ не вихваляється набором вишуканих мелодій; він детально враховує час, місце і людей перед собою і вибирає дещо, що буде досконалим і відповідним для цього місця та події.



— Як ти став на професійний шлях діджея? Що ти тепер думаєш відносно своєї роботи та й DJ взагалі?
— Я став діджеєм майже так, як ним ставали й інші: спочатку була любов до музики, потім влаштувався звукооператором у шкільній актовій залі, згодом з’явився інтерес до діджеївської апаратури та роботи. Через деякий час я познайомився з нашим місцевим діджеєм резидентом нічного клубу "Олеся" DJ R.Slim, саме він і був тою людиною, яка здійснила мою мрію — грати на професійному обладнанні, за що йому вдячний!

Діджейство для тебе особисто — швидше за все хобі чи робота? Бо, як мені відомо, твоя майбутня спеціальність абсолютно не пов’язана з музикою. А зазирни у майбутнє, тебе очікує доросле життя, відповідно й робота. Як же діджеїнг, музика, нові сети? Чи ти перестанеш цим займатись?

— Для мене, на сьогоднішній день, це хобі, а не робота. До речі, працюю в НК "Олеся" безкоштовно, тобто в своє задоволення, гонорари за виступ людину, яка дійсно любить музику, не цікавлять! А щодо майбутнього… Не знаю. Але я можу займатись і діджеїнгом і роботою, це компромісний і вигідний варіант, як на мене. DJ в основному працює вночі та у вихідні дні. Так що моє хобі зовсім не заважає працювати за спеціальністю!


Рівненський DJ Focus: "Музика, як наркотик: один раз спробував — і ти вже залежний" [+ІНТЕРВ'Ю]


Наостанок скажу: дехто думає, що DJ купаються в славі, їх обожнюють моделі та глянцеві журнали, перед ними кланяються спонсори, запрошуючи знятись у рекламі і т. д. Дозвольте я включу вам холодний душ! Навіть навчившись професійно працювати вінілом або CD, ви не досягнете слави навіть у районному масштабі, а дехто ніколи в житті так і не стане за клубні вертушки. Як у будь-якій справі потрібно працювати, працювати, працювати і любити свою роботу чи хобі не за матеріальну вигоду, а за задоволення, яке ти отримуєш!

МС Gonibez: "У Рівне мене вислали на заслання"

...Зі спілкування з Юрою зрозуміла: робота діджея — це мистецтво справжньої майстерності організації нового незвичайного треку, і дається воно нелегко. Пізнання, пошук і розуміння музики — це процес, який потребує великої затрати часу. Але якщо почати цю роботу, їй не буде кінця. Насправді справжня робота діджея відбувається за декораціями і яскравим світлом танцполів: дослідженням запасів темних і потертих вінілових пластинок, прочитанням та переглядом безкінченних списків і пошуком чудес, які в них накопичуються... А для тих, хто зацікавиться творчістю таких людей, Юра порадив відвідати сайт promodj.ru (його особиста сторінка djexler.promodj.ru), де професіонали і початківці клубної справи викладують свої треки, мікси, ремікси та лайви, їх можна прослухати і, уподобавши щось на свій смак, — завантажити й собі.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини