Вибір "ОГО". Валентин ПІОНТКОВСЬКИЙ — Про хірургію мріяв у дитинстві
Сповнений надій та здорових амбіцій Валентин Піонтковський вступив на навчання до Буковинського державного медичного університету. Саме там молодий медик вирішив йти навчатись далі до профільного Інституту патології хребта і суглобів у Харкові, де згодом захистив кандидатську дисертацію.
На той час у Рівненській обласній клінічній лікарні ще не було хірургії хребта. Відколи головний ортопед-травматолог ОУОЗ Валентин Піонтковський очолив ортопедо-травматологічне відділення в Рівненській обласній лікарні, на Рівненщині почали оперувати грижі міжхребцевих дисків, хірургічним шляхом позбуваються стенозу хребтового каналу та посттравматичних деформацій, різних викривлень хребта та інших патологій. Словом, левову частку того, що роблять у провідних клініках, з легкої руки Валентина Костянтиновича успішно оперують і в Рівненській обласній лікарні.
Несподіванкою стала привезена на Рівненщину практика пункційної цементної вертебропластики при патології хребта. Методика передбачає закачування цементу в тіла хребців, які уражені патологією, та дає можливість виконувати операцію під місцевою анестезією, без зайвого травматизму.
— Не секрет, що в операційній доводиться стояти по кілька годин, тож тричі на тиждень мушу знаходити час на спортзал, щоб слідкувати за формою, — ділиться лікар. — А додому з роботи приношу лише звичку по-особливому мити руки, як це роблять хірурги. Не приховую своїх умінь від колег, а деякі з них уже встигли перейняти багато новинок, вдосконалюючи вміння на спеціальних курсах. Мені комфортно у компанії людей, які ведуть спосіб життя, подібний до мого, і навіть якщо це не лікар, а професіонал будь-якої іншої справи — він заслуговує на повагу з боку інших. Саме з такими людьми, вважаю, можна піти у розвідку, довірити їм своє здоров’я, а можливо, й життя, — розмірковує хірург.
Партнер проекту: Асоціація працівників будівельної галузі м.Рівне та Рівненської області
![](https://ogo.ua/images/articles/1555/big/1317727976.gif)
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Встиг побувати у найгарячіших точках фронту: історія Захисника України
![](/images/articles/2/small/1739038875.jpg)
Йому 27 років. Микола на позивний «Масон» у листопаді 2022 року отримав повістку й був мобілізований до лав ЗСУ. За цей час встиг побувати у найгарячіших точках фронту, де бойові дії не вщухають ні на мить.
переглядів: 227
Коли почнеться Великий піст у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1710781339.jpg)
Великий піст - один із важливих постів для православних християн, адже він передує Великодню.
переглядів: 441
Ветеран з Рівненщини змагається на Іграх Нескорених
![](/images/articles/2/small/1739026185.jpg)
Сьогодні, 8 лютого, у Канаді відкриваються масштабні змагання серед військовослужбовців, які отримали поранення чи травми під час службових обов’язків.
переглядів: 178
Спортсмени з Рівненщини у складі команди успішно розпочали виступ на змаганнях з волейболу сидячи
![](/images/articles/2/small/1739025075.jpg)
Українська команда Київ-Україна почала виступати на міжнародних змаганнях Срібної Євроліги з волейболу сидячи серед чоловічих команд.
переглядів: 190
Нацвідбір на Євробачення 2025: де дивитися та як голосувати
![](/images/articles/2/small/1738843697.jpg)
Вже сьогодні, 8 лютого, ми дізнаємося ім’я українського представника на Євробаченні-2025! Цьогоріч Національний відбір обіцяє бути особливо яскравим та незабутнім.
переглядів: 654