Ми у Facebook
26.10.2011, 12:36

Як не стати жертвою мобільних шахраїв [+ПОРАДИ]

Днями до чергової частини Рівненського МВ УМВС звернулася рівнянка, яка повідомила, що шахрайським способом невідомі заволоділи її грошима. Сума була чимала – 10 тисяч гривень.
До літньої жінки виїхали працівники міліції. Вони з'ясували, що невідомий їй зателефонував на домашній телефон і повідомив, що її син знаходиться у міліції. Він так вів розмову із жінкою, щоб вона не мала змоги взяти мобільний і з'ясувати, де ж насправді її син в даний момент. Пізніше вона має ці гроші передати людині, яка під'їде до неї за деякий час.

— Оперативно-розшуковими заходами були встановлені дві особи, причетні до шахрайства, — повідомив перший заступник начальника Рівненського МВ УМВС Віталій Мархальчук. — Вони вже опитані. Наразі встановлюються й інші учасники шахрайських дій.

21-річна Ольга, жителька м.Нетішин Хмельницької області, розповіла міліціонерам, як усе було:

— Мені на мобільний о четвертій годині ранку зателефонував мій брат Володимир, який зараз відбуває покарання в місцях позбавлення волі в місті Ізяслав Хмельницької області і наказав мені вийти на зупинку та взяти гроші у таксиста. Я одягнулася та вийшла. На зупинці стояв автомобіль білого кольору з фішкою "таксі". Я підійшла до нього. Чоловік близько 50 років стояв біля легковика. Він запропонував мені сісти у салон автомобіля і перерахувати гроші. У завернутому папері було десять тисяч гривень. Брат по мобільному наказав мені чекати вказівок. З цими грошима я пішла додому.

Повернувшись близько п’ятої години ранку додому, Ольга лягла спати. Близько 15 години на її мобільний зателефонував брат і наказав ці гроші віддати на тому ж місці чоловіку віком від 26 до 28 років і 180-185 см зростом, який буде у чорній курточці. Дівчина так і зробила.

Провівши оперативно-розшукові заходи, вже за декілька днів до Ольги завітали рівненські міліціонери. Разом з ними вона приїхала у Рівненський міський відділ міліції. Там дівчина все розповіла оперативникам.

55-річний рівнянин Михайло розповів працівникам міліції, що диспетчер служби прийняла замовлення, за яким потрібно було у Рівному забрати передачу і відвезти її у Нетішин. Чоловік вагався. За декілька хвилин йому вже зателефонував на мобільний клієнт і благав здійснити цю поїздку. Михайло, вагаючись, погодився, однак був невдоволений тим, що диспетчер надав його номер мобільного незнайомцю. Забравши пакунок у бабусі, таксист поїхав на Хмельниччину і віддав гроші білявій дівчині.

— Наразі встановлено, що такі випадки є непоодинокими не лише на Рівненщині, а й в Україні, — резюмував Віталій Мархальчук. — Таким видом шахрайства займаються особи, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Вираховуючи та попадаючи на одного, скажімо, із десятка-другого жертв, шахраї повідомляють, що їхній син знаходиться у міліції. І щоб його "визволити", необхідно певну суму або передати грошима, або перерахувати на той чи інший номер мобільного телефону, або ж переказати кошти на банківський рахунок.

Отож, шановні рівнянин, щоб не стати жертвою мобільного шахрая, в разі, якщо вам телефонує незнайомець і повідомляє, що ваш син чи донька знаходиться у міліції, повідомте про це чергову частину за номером телефону 102 і пересвідчіться, чи дійсно ваша дитина знаходиться у міліціонерів. Якщо ще при цьому вимагають негайно винести гроші, незважаючи на пору доби, не дійте спонтанно, а, погоджуючись, повідомте про це правоохоронців.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ