Як учні з Рівненщини японське мистецтво опанували [+Фото]
Навчити створювати чарівні фігури з тонкого й тендітного матеріалу взялися у Рівненському державному обласному центрі науково-технічної творчості. Паперові птахи, тварини, квіти оживали у дитячих руках під час перших обласних змагань з оригамі.
— Участь у них взяли діти 10-14 років, які вивчають мистецтво оригамі у позашкільних навчальних закладах. На змагання приїхало приблизно сорока умільців — по два учасники з кожного району Рівненщини, - розповідає головний суддя змагань, завідуюча організаційно-масового відділу Рівненського державного обласного центру науково-технічної творчості Наталія Кравчук. — Мистецтво оригамі розвиває інтелект та мислення дітей, їх творчий потенціал. До того ж воно не вимагає великих матеріальних витрат.
Одними з перших на Рівненщині опановувати мистецтво оригамі почали в Будинку дитячої та юнацької творчості в Кузнецовську. Шість років тому там відкрили гурток з оригамі. Нині на базі Будинку організовують семінари, практикуми для керівників творчих гуртків з області.
На змаганнях Кузнецовськ представляли 12-річна Тетяна Пивовар та 13-річна Вікторія Гетманова. Дівчата вже чотири роки займаються оригамі — мистецтвом, яке захопило їх своєю красою та витонченістю.
— До нас в школу прийшла вчителька, яка розповіла про мистецтво оригамі, показала роботи і запросила на заняття. Коли я побачила фігури, відразу ж захотіла зробити такі ж. Першою роботою став білий лебідь. Зараз люблю з паперових трикутників складати різноманітні композиції, — каже Тетянка.
Про оригамі Вікторія дізналася від подруг. До того про це мистецтво дівчина не чула.
— Багато своїх робіт я дарую. І звичайно ж, деякі з них стають окрасою мого дому, — ділиться Вікторія.
Учасники змагань демонстрували свої теоретичні знання оригамі, виконували практичні завдання в техніках класичного оригамі та квілінгу (мистецтво скручування довгих та вузьких смужок паперу). Судді оцінювали дітей за повнотою виконання завдання, технічним рівнем, художньою майстерністю та наявністю елементів творчості.
Відтак за результатами трьох конкурсів, перше місце посіли Тетяна Пивовар та Вікторія Гетманова із Будинку дитячої та юнацької творчості в Кузнецовську. Друге місце — Рокитнівський будинок дітей та молоді, який представляли Ігор Бричко та Алла Яцкевич. Третіми стали вихованці Дубенської міської станції юних техніків Богдан Овсійчук та Анастасія Кістеньова.
Довідка. Оригамі в перекладі з японської мови означає "складання з паперу". це старовинна техніка складання різноманітних фігур із квадрата паперу без застосування клею та ножиць. На відміну від інших видів традиційної японської культури (ікебана, бонсай, каліграфія, складання хоку та ін.) оригамі є не лише мистецтвом.
Воно містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини: конструюванні, архітектурі, дизайні, математиці, педагогіці, психології, медицині. Усе це виводить оригамі за межі екзотичного японського мистецтва та робить його цікавим і корисним для людей різних країн світу, незалежно від віку й роду занять.
Важливу роль відіграє оригамі в розвитку мислення, насамперед, в ознайомленні дітей з азами геометрії. Заняття мистецтвом оригамі розвиває пам’ять, просторову уяву, моторику пальців, точність рухів, вольові зусилля, вміння доводити справу до кінця.
Рівненські лікарі врятували життя новонародженому
Медична команда Рівненської обласної дитячої лікарні врятувала життя новонародженому хлопчику Миколі, який народився з діагнозом оклюзійна гідроцефалія невідомого походження.
переглядів: 41
Вандали пошкодили джерело на Оствиці
Невідомі варвари перетворили на болото оазис відпочинку – територію біля купелі в парку історичної реконструкції "Оствиця".
переглядів: 85
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг у 2025 році: розширено перелік категорій
У 2025 році уряд України оновив правила надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, включивши нові категорії громадян.
переглядів: 105
На фасаді Квасилівського ліцею відкрили меморіальну дошку Герою Павлу Мельничуку
У Квасилівському ліцеї відбулося відкриття меморіальної дошки, присвяченої Павлу Мельничуку — Герою, який віддав своє життя за Україну.
переглядів: 137
Минулого року на Рівненщині зареєстрували понад п’ять тисяч шлюбів
На Рівненщині у 2024 році зареєстрували 5259 шлюбів, демонструючи, що навіть у часи війни люди знаходять сили для створення родин і віру в майбутнє.
переглядів: 124