Ми у Facebook
29.11.2011, 09:07

У Рівному лікарем для дітей став собака

Коти й собаки можуть стати не лише найкращими друзями, а й справжніми лікарями. Напевно, у цьому хоч раз у житті переконувався кожен із нас. Спілкування з чотирилапими допомагає дітям з особливими потребами адаптуватися у світі. Це одна із сучасних популярних методик, яка називається каністерапія.
Перший і поки що єдиний заклад у Рівному, де цю методику запровадили, — центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець".

Лабрадор-ретривер Аріс став справжнім другом для вихованців центру, які мають особливі потреби. Тому навіть ті завдання, які дітям не під силу, виконуються з легкістю, коли діти відтворюють рухи за собакою. Вдосталь находившись та награвшись, діти можуть лягти на спину Аріса й відпочити ще декілька хвилин. Слова тут зайві. Бо найголовніше те, що діти відчувають відданість чотирилапого друга і перебувають в атмосфері затишку і комфорту. Саме так тривають заняття з каністерапії під керівництвом вчителя-реабілітолога Тетяни Ковальчук і власниці собаки Оксани Поліщук.

Пес Аріс став унікальним відкриттям для дітей та їхніх батьків. З ним малята познайомилися кілька місяців тому. Вони одразу знайшли спільну мову з твариною, і результат був помітним уже при першому контакті з ним. Нині діти з нетерпінням чекають на кожну зустріч з песиком. Адже завдяки таким заняттям малюки розвиваються як фізично, так і психологічно.

— Син любить тварин, тому він радіє при кожній зустрічі з Арісом, — розповідає мама Микити Наталія Висоцька. — Переконалася, що такі заняття справді допомагають.

— Віктор з нетерпінням чекає на кожну зустріч зі своїм чотирилапим другом. А під час заняття із задоволенням виконує всі запропоновані йому рухи, — зауважує Тамара Макієвська.

Ініціатором запровадження каністерапії у Рівному стала вчитель-реабілітолог центру РПРСА "Пагінець" Тетяна Ковальчук.

— Одного разу, гуляючи зі своїм собакою, познайомилася із власницею лабрадора-ретривера Аріса Оксаною Поліщук. Собака підкорив мене своїм спокоєм, відданістю, неконфліктністю, жодним натяком на агресію, — розповідає пані Тетяна. — Під час розмови про Аріса і виникла ідея реалізації таких занять.

— На пропозицію Тетяни погодилась одразу. Тому що болить душа за дітей та їх батьків. І якщо ми можемо хоч трішки допомогти, — то чому б і ні, — додає. — Наш BOND Hunter’s Honour, Аріс, має багато різних титулів. Він чемпіон України, Білорусі і займав перші місця на спеціалізованих виставках лабрадорів. Він дуже любить дітей і обожнює з ними гратися. Відтак, у "Пагінці" вирішили спробувати, чи підуть на контакт з Арісом діти і якого результату ми врешті досягнемо.

— Під час першого ознайомчого заняття майже всі діти радісно сприйняли собаку. Реакція малечі на спілкування з ним була позитивною. Лише один хлопчик з пересторогою дивився на тварину. Як пізніше повідомила його мама, дитина мала негативний досвід спілкування з іншим собакою, тому й була обережною.

Минуло ще кілька занять: діти повністю адаптувалися і готові до нових зустрічей з твариною.

— Найголовніше — це результат. Ми бачимо позитивну динаміку в розвитку дітей. Адже займаємося з дітьми, які мають різноманітні діагнози: аутизм, синдром Дауна та ін. Тому їм доволі складно виконувати, здавалося б, найпростіші рухи і вправи, — зауважує Тетяна Ковальчук. — Аріс на диво обізнаний собака, тому заняття набувають досить динамічного характеру. А це, повірте, коштує дітям з особливими потребами немало зусиль. Відтак, певні фізичні вправи, які раніше дітьми не виконувалися або виконувалися слабо, мають місце на цих заняттях.

Завідувачка центром Тамара Савчук — лише "за", коли йдеться про нові методики у реабілітації дітей з особливими потребами.

— Звичайно, що перед тим, як запровадити таку методику у закладі, ми опрацювали масу літератури. Каністерапія стає усе більш популярною у світі. Але в Україні ми один із перших закладів, в якому розпочато проведення цих занять з початку цього навчального року. Побачили, що це дійсно ефективно, — наголошує завідувачка. — Але заняття з каністерапії потребують дозволу від батьків у вигляді заяви та всіх необхідних дозволів від санепідемстанції. Отож, спостерігаючи позитивні зміни у розвитку дітей, сьогодні все більше батьків прагнуть, щоб їх малеча відвідувала такі нетрадиційні заняття.

БІЛЬШЕ ФОТО





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ