20.12.2011, 13:11

Пересопниця стане національною?

Створити на базі культурно-археологічного центру "Пересопниця" окремий заклад та розширити штат на три одиниці пропонують чиновники облдержадміністрації. З такою пропозицією до членів бюджетної комісії Рівненської облради звернулась заступник управління культури Рівненської ОДА Світлана Хом’як. У депутатів була інша думка з цього приводу...
Як сказала заступник управління культури Рівненської облдержадміністрації Світлана Хом’як, наступного року планується відокремити культурно-історичний центр "Пересопниця" від Рівненського обласного краєзнавчого музею. На базі центру планується створити новий комунальний заклад. Для цього, на думку чиновника, потрібно розширити штат. У центрі має з’явитись посада заступника директора, бухгалтера на наукового співробітника.

Однак деякі члени бюджетної комісії висловились проти розширення штату.

- Ви зараз знову проситимете грошей з бюджету. А мали б самі заробляти. Зваріть вареників, борщу і продавайте туристам. Для них сотня-півтори гривень - не гроші. Ви маєте зацікавити відвідувачів, надавати їм якісь платні послуги, - сказав член бюджетної комісії облради Петро Дубас.

Частково з ним погодився й голова бюджетної комісії Олексій Кособуцький.

- Я не підтримую, коли штат роздувається. У наш час потрібно шукати шляхи для оптимізації. Щоправда, й розумію, що музейні установи не можуть бути самоокупні. Вони мають підтримку держави у всьому світі. Але все-таки має бути стимул розвиватись і заробляти, - сказав Олексій Кособуцький.

На сьогодні у цетрі є п’ятнадцять з половиною штатних одиниць. Переважна більшість з яких, це сторожі, працівники виставкових залів. Цього мало за нормами для існування окремого закладу.

- За всіма нормами у штаті центру має бути ще заступник директора і бухгалтер, а науковий співробітник потрібен, щоб поповнювати базу експонатів, розширювати експозицію, займатись пошуковими роботами, - сказала заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Світлана Хом’як.

Зрештою члени бюджетної комісії таки підтримали пропозицію чиновника управління культури. У подальших планах, після створення комунального закладу на базі культурно-історичного центру "Пересопниця" здобуття статусу національного та переведення його на фінансування з державного бюджету.

Нині ж, за словами Світлани Хом’як, кількість туристів, які відвідали "Пересопницю" з часу відкриття центру, значно перевищила всі найоптимістичніші сподівання.

Нагадаємо, що культурно-історичний центр "Пересопниця" був відкритий на честь 450-річчя написання Пересопницького Євангелія.
Щасливе Рівне