03.01.2012, 15:19

В Острозькій академії відбувся творчий вечір письменника Петра Кралюка

Творчість відомого письменника, автора історичних детективів і резонансних наукових досліджень, проректора з навчально-наукової роботи Національного університету "Острозька академія", доктора філософських наук, професора Петра Кралюка стала темою читацької конференції, яка відбулась днями в університеті.
У творчому доробку Петра Михайловича не одна видана книга. Рецензії на його твори пишуть відомі критики України, а видавництва пропонують перевидавати романи автора, тому що попит на них, безумовно, є.

Петро Кралюк пише в жанрі історичного детективу, що вимагає від автора не лише великої літературної майстерності, а й глибоких історичних знань. Герої романів Петра Кралюка – видатні історичні діячі, князі, постанці та журналісти. Вони усі різні, але літературно, мовно та психологічно довершено оформлені.

Захід організувала кафедра журналістики та літературознавства НаУ "Острозька академія", яку очолює кандидат філологічних наук, доцент Володимир Шанюк. Саме він відкривав вечір доповіддю про основні характерні риси творів Петра Кралюка.

Доцент Володимир Шанюк аналізує творчість Петра Кралюка
Доцент Володимир Шанюк аналізує творчість Петра Кралюка


Анатолій Криловець, який теж викладає на кафедрі журналістики та літературознавства, поділився спогадами про становлення Петра Кралюка як письменника, адже свою творчу діяльність вони починали майже в один період.

Студенти продемонстрували свій погляд на творчість проректора та фахово проаналізували його романи. Зокрема, вони проаналізували мову творів Петра Кралюка, образи його героїв, наприклад, образ княжни Гальшки Острозької.

Виступає студентка IV курсу спеціальності «Літературна творчість» Інна Белаш
Виступає студентка IV курсу спеціальності «Літературна творчість» Інна БелашЯк вшановують Гальшку Острозьку в Острозькій академії - фоторепортаж з конкурсу краси, талантів та інтелекту "Гальшка року"


Особливого настрою вечору надали пісні про Волинь – малу батьківщину письменника – у виконанні студенток IV курсу Наталії Коваль та Мар’яни Ковалюк.

Крім того, вечір доповнила невелика вистава про княгиню Жеславську, саме завдяки якій Україна має Пересопницьке Євангеліє, а повість «Блага вість од княгині Жеславської. Історія Пересопницького Євангелія» вийшла з-під пера саме Петра Михайловича і чию появу він присвятив 450-річчю Першокниги.

Петро Кралюк дарує студентці IV курсу спеціальності «Українська мова та література» Маргариті Калюті свою книгу за кращу доповідь на тему образу княжни Гальшки Острозької у романі «Реліквія»
Петро Кралюк дарує студентці IV курсу спеціальності «Українська мова та література» Маргариті Калюті свою книгу за кращу доповідь на тему образу княжни Гальшки Острозької у романі «Реліквія»


Відзначення 450-річчя Переспоницького Євангелія на Рівненщині: репортаж

На завершення вечору Петро Кралюк за кращі студентські доповіді та запитання подарував свої книги та пообіцяв радувати читацьку аудиторію новими та цікавими творами і надалі.
Щасливе Рівне