Рівненська журналістка провела ніч з міліціонерами [РЕПОРТАЖ]

- Добре, що ви прийшли, - каже Петро Єзгор. – Поїздіть з ними на затримання, на виклики, виберіть собі наряд РПС або слідчо-оперативну групу, побачите, як працює наша міліція.
Для початку вирішила посидіти в черговій частині, послухати, які будуть виклики. Подзвонила п’яна жінка, котра стверджувала, що коханий її ображає по телефону.
- Він мені дзвонить, я йому передзвонюю і він мене ображає, - плаче жінка. - Яке він має право? Що мені робити?
Чергові кажуть – до таких дзвінків уже звикли і не дивуються. Є у них навіть постійні «додзвонювачі», яких міліціонери уже знають по іменах. Щодня їм дзвонить хлопець Петя, який перебуває на обліку в психдиспансері, він одразу просто лається і кидає трубку. Ще телефонує жінка з Демидівки, яка не лінується набирати Рівненський міський відділ через код іноді по 200 раз на добу. Жіночка зазвичай мовчить, або інколи розповідає про нелегку долю життя в Демидівці.
- Бувають випадки, коли нам телефонують люди напідпитку і кажуть, що у них болить щось, - розповідає черговий, - ми кажемо, що їм в швидку потрібно дзвонити, а вони відповідають, що туди дзвонили і там їх уже послали, то дзвонять нам. А ми не можемо грубо відповісти людині, навіть коли та людина неадекватно себе поводить. Всі дзвінки, які надходять по лініях «102» (а їх налічується чотири) в Рівненський міський відділ, фіксуються та зберігаються протягом 30 діб та передаються в управління.
Послухавши дзвінки, вирішила поїхати на патрулювання з нарядом РПС. У дворі одного з будинків побачили компанію неповнолітніх хлопців. Міліціонери підійшли до них, запитали куди вони збираються, оглянули, попросили показати кишені і IMEI - коди телефонів.

- Ми маємо право проводити тільки зовнішній огляд, кишені обшукувати не можна, тому просимо, щоб самі показали їх вміст, - пояснюють правоохоронці. - А телефони перевіряємо обов’язково, чи не перебувають вони у розшуку. Так уже багато мобільних знайшли.
Оскільки неповнолітні хлопці знаходились на вулиці в стані алкогольного сп’яніння, та заперечували вживання спиртного, то їх забрали на освідчення.
А я пересіла в машину слідчо-оперативної групи - поступив сигнал від "Беркута", що затримали чоловіка з речовиною, схожою на наркотики.


Чоловік поводився нахабно, кричав, що його права порушують. Речовину, схожу на наркотики, зважили в магазині та вилучили для експертизи. Чоловіка забрали на медичне освідчення.
А ми зі слідчо-оперативною групою поїхали "на труп". Померла бабуся 99 років.
- Ми зараз виїжджаємо на всі трупи, - розповідає слідчий. - Людину не мають права поховати, поки ми не дамо довідку, що ознак насильницької смерті не виявлено. Бабцю ж теж можуть вбити, наприклад, з метою заволодіння житлом. Нема різниці скільки їй років.
Згодом ми повернулися у відділок і я знову опинилася в черговій частині. Подзвонила жінка з криком: "Дівчина вмирає в кафе, допоможіть!". Черговий одразу направив туди дві патрульних машини і подзвонив у швидку, щоб переконатися, що медики вже виїхали. Незабаром патрульні передзвонили і повідомили, що п’яна дівчина, котра "вмирала", витерла сльози і відмовилась від будь-якої допомоги.
Кілька дзвінків надійшло про насильство в сім’ї. Спочатку чоловік скаржився, що п’яна дружина чинить насильство, потім скаржились на чоловіка, на вітчима.
- А буває, що люди на тверезу голову дебоширять? – питаю.
- Буває, - кажуть міліціонери. – Але це поодинокі випадки. Переважно в стані алкогольного сп’яніння. Буває таке, що чоловік і дружина розлучені, але живуть в одній квартирі і сваряться-б’ються. А чим ми можем їм допомогти? Говоримо, що вихід один – роз’їжджайтеся. А люди не мають можливості роз’їхатися…
Пізніше слідчого викликали на вулицю сфотографувати машину таксі. Таксист стверджував, що п’яні клієнти влаштували бійку біля машини і розбили йому дзеркало.

Одразу ж доставили і «клієнта».

Хлопець був у стані алкогольного сп’яніння, з розбитою губою, розповідав міліціонерам, що він директор і що вони не мають права його затримувати. «Директора» посадили на лавочку у відділку, де він і заснув.
А тим часом з розважального закладу привезли компанію не дуже тверезих молодиків і чоловіка, котрий представився адвокатом. «Адвокат» розповів, що хлопці начебто його побили і він хоче написати заяву. Молодики стверджували, що ніякої бійки не було, проте замість того, щоб проводити ніч у міліції, краще б поїхали додому. Тому пропонували чоловіку перед ним вибачитись і йти додому. Проте «адвокат» сказав, що принципово напише на них заяву. У результаті хлопці написали зустрічну заяву, всім видали направлення на судово-медичне обстеження і перевірили, чи ніхто з них не знаходиться в розшуку.
- А ви свідків теж перевіряєте?, - цікавлюся.
- Звичайно! – відповідає черговий та посміхається. – А що свідок не може бути в розшуку? Може, його весь Інтерпол шукає, а ми зараз відпустимо його додому.
Поки компанія молодиків писала заяви, «директор», що спав на лавочці, намагався вийти з відділку. Проте, далеко не втік, правоохоронці одразу запросили його назад і посадили спати. А за «адвокатом» прийшли батьки і забрали додому. Всі ці події тривали близько двох з половиною годин.
- Це, мабуть, був його останній похід у розважальний заклад, - каже черговий. – Зараз батьки йому розкажуть все, що про нього думають.
- Ага, - сміюся, - розбудив їх о 5 ранку. Це в свої 26 років.
- Це ще нічого, - говорить черговий, - буває, дзвонить 30-річний чоловік і каже: «Мене мама додому не пускає, скажіть їй щось». А ми зобов’язані відправити наряд.
Зранку надійшов виклик про те, що 14-річний внук побив бабцю. І старенька викликала міліцію. Двічі дзвонив хлопець Петя, який вчергове висловлювався нецензурною лайкою, і ще якась жіночка, що скаржилася на тяжке життя.
Прокинувся «директор» і доказував, що він нічого нікому тут писати і підписувати не буде, разів з п’ять брехав міліціонерам, де він живе, кричав, що уже минає три години після його затримання і він може йти додому.
О 8 ранку я почала збиратись додому, чергові мінялись змінами.
- Ви з нами залишаєтесь на другу добу? – питають чергові з нової зміни.
- Ні, - кажу, - йду додому спати.
- От добре, що ви (журналісти – ред.) тепер з нами чергуєте, - говорять міліціонери. – Ото подивіться, яка у нас робота і з чим доводиться мати справу. І приходьте до нас іще.
Загалом за добу правоохоронці зареєстрували 63 повідомлення, серед яких вилучення зброї, наркотики, раптові смерті, крадіжки, тілесні ушкодження та нещасний випадок.
Читайте також:
Як журналіст провів ніч у міліції [+Фото]

За пограбування рівнянина підозрюваний перебуватиме під вартою на час слідства

Сьогодні, 2 квітня, у Рівненському міському суді відбулося засідання щодо обрання запобіжного заходу для чоловіка, якого підозрюють у пограбуванні.
переглядів: 187
Відкритий Кубок Рівненщини з регбі-7: пам’ять про Героя України Володимира Стельмаха

30 березня 2025 року на стадіоні з технічних видів спорту «Мототрек» у Рівному відбувся Відкритий Кубок Рівненської області з регбі-7, присвячений пам’яті Героя України Володимира Стельмаха.
переглядів: 217
Нова схема шахрайства у соціальних мережах: як вберегтися

Поліція Рівненської області попереджає про новий метод кіберзлочинців, спрямований на викрадення особистих даних користувачів соцмереж.
переглядів: 162
В Острозькій академії презентували магістерську програму з капеланського служіння

В Національному університеті «Острозька академія» започатковано навчання капеланів за магістерською програмою «Капеланське служіння». Презентація нової освітньої програми відбулася 29 березня 2025 року за участі капеланської спільноти та представника Служби військового капеланства Збройних Сил України.
переглядів: 239