Квартплата рівнян росте через ремонти й прибирання
- Наприклад, велику частку росту тарифу становить поточний ремонт. Враховуючи те, що у будинках не робився ні капітальний ремонт, ні нормально поточний ремонт, інженерні мережі, дахи підвали, усе має не дуже придатний технічний стан, - констатував начальник міського управління ЖКГ Іван Гема. - За сучасними дефектними відомостями, поточний ремонт виріс на порядок. Аби не покладати все на плечі мешканців, ми зменшили навантаження поточним ремонтом. Тобто переглянули всі дефектні відомості, у деяких будинках переглянули прибудинкову територію, яка йде на обслуговування (це теж важливий елемент, який призвів до росту тарифу).
Головний комунальник Рівного упевнений: зверень, скарг, повідомлень буде іще чимало. А тому й корегувати тарифи доведеться, мабуть, не раз. Серед пропозицій, які знайшли своє відображення у новозатверджених тарифах, — пропозиції з прибирання сходових майданчиків.
- Мешканці, які звернулися до нас, кажуть, що самі готові прибирати майданчики вище другого поверху. Тому просять зробити цю послугу не обов’язковою, а додатковою опцією за бажанням мешканців. Ми порахували скільки це коштуватиме, тому якщо мешканці захочуть, аби ЖКП прибирало їм сходові майданчики, вони мають звернутися і така послуга буде надаватися. Якщо ж не захочуть, то й відповідно, платити за це не треба, - продовжив Іван Гема.
- Іще один спосіб здешевлення квартплати — це зменшення періодичності надання послуг. Наприклад, щоб підмітали не п’ять разів на тиждень, а три. Але усе це за бажанням мешканців і за їх гроші, - зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко. - В ідеалі було б, якби ми створили ринок з надання послуг. Щоб було п’ять-шість компаній у Рівному, які б боролися на умовах тендера, за надання послуг з підмітання, прибирання, такого іншого.
Окрім того, затвердили члени міськвиконкому й графіки періодичності надання послуг ЖКП: що і скільки разів на місяць має робитися у будинку. Також ця інформація має з’явитися на дошці оголошень у кожному будинку й знаходитися там постійно. Іще один додаток — це порядок здійснення перерахунків розміру плати за послуги утримання будинків у разі їх ненадання або надання не у повному обсязі. Саме ці додатки мають обов’язково приєднуватися до нового договору, який мешканці мають укласти з ЖКП. До речі, запропонувати підписати цю домовленість комунальники мають до кінця місяця, коли в оселі прийдуть платіжки за новими тарифами.

прибудинкова територія, побудинковий тариф, прибирання, квартплата, ЖКП
Кінезіотерапія в Україні: ефективне відновлення рухливості та життя без болю

Багато людей стикається з проблемами опорно-рухового апарату. Малорухливий спосіб життя, тривале сидіння за комп’ютером, важкі фізичні навантаження або травми — усе це може спричинити біль у спині, суглобах та загальне погіршення якості життя.
переглядів: 1
Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 351
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 366
Значення пожежної безпеки в сучасному суспільстві
Пожежна безпека — це критично важливий елемент захисту життя та майна в будь-якій сфері діяльності: від житлових будинків до великих промислових підприємств. Сучасна урбанізація, щільність забудови, насиченість приміщень технікою й електрообладнанням створюють додаткові ризики виникнення пожеж. Невеликі порушення правил експлуатації електромережі, коротке замикання або несправність побутової техніки можуть призвести до небезпечних наслідків за лічені хвилини.
переглядів: 22
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 357