12.03.2012, 09:31

У Рівному каратимуть супермаркети, які не продають місцеву продукцію

Рівненських товаровиробників не пускають у великі супермаркети. Саме цим пояснюють спад місцевого виробництва.
Харчова галузь виробництва Рівного страждає не лише від зниження платоспроможності городян, а й через відмову великих торговельних мереж реалізовувати їх продукцію. Принаймні на цьому наголосив начальник управління економіки міста Микола Кирея.

- Ми неодноразово просили представників торговельних мереж активніше співпрацювати з нашими виробниками, йти їм назустріч. Але порозумітися з ними непросто. Адже більшість супермаркетів зареєстрована в інших містах, тому якось вплинути на них складно, - каже пан Кирея.

До того ж, за словами чиновника, навіть якщо супермаркети й беруться реалізовувати місцеві товари, то повертають кошти за це лише через три-чотири місяці. А це знову ж невигідно для підприємств.

- Можливо, варто підготувати інформацію про ті супермаркети, які не хочуть продавати місцеву продукцію, й спробувати домовитися з ними по-їхньому. Якщо вони такі принципові, то й з ними треба так само принципово. Наприклад, суворіше ставитися до їх прохань щодо продовження режимів роботи, - запропонував член Рівненського міськвиконкому Анатолій Маєвський.

Окрім харчовиків, за інформацією Миколи Киреї, спад обсягів реалізації продукції помітний у ТОВ «Газотрон-Люкс», ТОВ фірма «Верстатник», ТОВ «Фасад», ВК ВАТ «Рівненська кондитерська фабрика», ПрАТ «Рівень», ТзОВ «Радема». Натомість підприємства хімічної, металургійної, машинобудівної, легкої і поліграфічної промисловості навпаки збільшили збут своєї продукції.