Річниця "Фукусіми": влада відновлює селища, а в аптеках продають дозиметри
Спочатку аварії присвоїли четверту ступінь тяжкості, але вже до квітня вона зросла до сьомої - такої ж, яка була на Чорнобилі. Втім, вчені сходяться на думці, що за тяжкістю наслідків "Фукусімі" далеко до ЧАЕС. "У навколишнє середовище було викинуто близько однієї десятої від викидів Чорнобильської аварії", - запевняє перший заступник директора Інституту проблем безпечного розвитку атомної енергетики РАН Рафаель Арутюнян.
ПАМ'ЯТЬ. У цілому японці сьогодні сприймають аварію на АЕС спокійніше, ніж можна було б очікувати. "Японці вірять своєму уряду, який запевняє, що зараз все безпечно. Влада прийняла програму відновлення зруйнованих після цунамі селищ і міст, програму реабілітації заражених радіацією земель. В Україні людей із заражених територій відселили швидко, але ж вони були мало заселені. Японська влада теж розробляла плани евакуації та відселення, але не втілила їх у життя.
Для Японії, де кожен шматочок суші на вагу золота, відселення - крайній захід. До того ж у японців вже є досвід - вони пережили Хіросіму та Нагасакі. Вони вважають, що тими ж методами зможуть відродити землі, які постраждали після аварії на "Фукусімі-1". "Щоправда, це буде складно, тому що рівень забруднення після аварії більший", - розповів "Сегодня" вчений з України Іван Туркевич, який мешкає у науковому місті Цукубі (60 км від Токіо).
Втім, трагедія сильно змінила ставлення до життя. Після землетрусу різко зросло число японців, які вважають сім'ю обов'язковою умовою повноцінного життя, а наявність дітей - необхідною частиною шлюбу. "А найважливішим у минулому році був обраний ієрогліф "Кідзуна", що позначає зв'язок між людьми - узи, які перетворюють окремих людей в суспільство, націю, країну", - ділиться спостереженнями кореспондент РІА "Новости" Ксенія Нака. Також у населення різко зросла "атомна грамотність": інформація у ЗМІ про рівні радіації стала такою ж звичною, як прогноз погоди, а в будь-якій аптеці тепер можна купити дозиметр.
Японці зараз активно розмірковують над відмовою від "мирного атома". "Ця тема дуже активно обговорюється. Країна може відмовитися від атомної енергетики, замінивши її сонячними батареями та іншими поновлюваними джерелами енергії. До 2025 року Японія хоче підняти сонячну енергетику і до 2050 року вийти на автономне забезпечення енергоресурсами, відмовившись не тільки від АЕС, але навіть від імпорту нафти і газу", - розповів "Сегодня" вчений Іван Туркевич, що працює в Цукубі.

$30 000 за немовля: на Сумщині мати намагалася продати дитину

На Сумщині поліція затримала матір, яка намагалася продати свою новонароджену дитину за $30 000
переглядів: 409
На тлі попередження США про атаку на Київ росія закрила повітряного простору над "Капустіним Яром"

Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві випустило термінове попередження для своїх громадян, які перебувають в Україні, щодо високої ймовірності значної повітряної атаки на столицю та Київську область протягом найближчих кількох днів.
переглядів: 334
СБУ вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти нашої держави

Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду нашій державі.
переглядів: 468
Новим Папою Римським став кардинал зі США

Новим Папою Римським після Франциска став Роберт Френсіс Прево.
переглядів: 583
Завтра Рівне попрощається з Героєм — Романом Галаном

Роман народився 27 березня 1992 року в місті Рівне. Навчався у школі №18, а згодом здобував фах у Квасилівському інженерно-технологічному професійному коледжі. Працював у сфері будівництва.
переглядів: 505