Поради рівнянам: Як змінити цільове призначення земельної ділянки
Про це OGO.ua повідомив В’ячеслав Горбенко, юрист РОГО "Комітет виборців України".
Порядок зміни цільового призначення земельних ділянок з ініціативи громадян встановлений постановою Кабінету Міністрів України №502 від 11 квітня 2002 року. Зміна проводиться на підставі заяви її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо ділянка розташована в межах населеного пункту, або до районної державної адміністрації, якщо земля розташована за межами населеного пункту.
До заяви треба додати такі документи:
копію державного акта на право власності на земельну ділянку;
копію паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання),
документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки (наприклад, довідку з відділу земельних ресурсів та відділу архітектури й будівництва про встановлені обмеження (обтяження) на використання земельної ділянки та земельні сервітути);
обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.
За результатами розгляду заяви та доданих документів місцева рада або райдержадміністрація має прийняти відповідне рішення про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки або ж про відмову в цьому.
Крім того, обов’язковою умовою зміни цільового призначення земельної ділянки є її погодження з місцевими органами державної влади: територіальними відділами державного агентства з земельних ресурсів, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами, органами містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. При цьому, якщо змінюється цільове призначення не всієї, а лише частини ділянки, то така зміна здійснюватиметься після складання проекту відведення земельної ділянки, який виготовляє ліцензована землевпорядна організація за замовленням громадянина та на підставі укладеного між ними договору.
Варто пам’ятати, що відповідно до Земельного кодексу України дозволяється змінювати цільове призначення тільки тих ділянок, які були отримані в межах норм безоплатної передачі. Зміна цільового призначення ділянок, отриманих у ході паювання, заборонена. Таким чином, громадянин, у якого в держакті зазначено, що він є власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва або ж для ведення особистого селянського господарства, яка виділена йому із земельної частки/паю, не має права ініціювати зміну цільового призначення. А відповідна рада чи держадміністрація за місцем її розташування не може приймати рішення про цю зміну.
Якщо ви використовуєте земельну ділянку не за цільовим призначенням, то інспектор з контролю за використанням та охороною земель може скласти акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, видати припис, притягнути до адміністративної відповідальності. А потім ініціювати подання матеріалів до прокуратури. Після цього прокурор матиме право звернутися до суду з позовною заявою про припинення права власності на цю ділянку, оскільки однією з підстав для припинення такого права є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.
Тому, якщо ви вирішили використовувати свою землю не за тим призначенням, яке вказане в документах на неї, то краще оформити це відповідно до законодавства. Інакше ризикуєте бути позбавленими своєї ж власності – земельної ділянки.
земельна дылянка, земля, призначення, законодавство, держакт
Затискачі для упаковок з хлібом: як їх можна використати знов
Зазвичай після відкриття упаковки хліба ми без вагань викидаємо пластикові затискачі. Але ця, на перший погляд, непримітна дрібничка може стати в нагоді у господарстві та допомогти зекономити.
переглядів: 145
Із зарплат українців почнуть відраховувати 9 відсотків
В Україні планується впровадження пенсійної реформи, яка передбачає обов’язкові відрахування у розмірі 9% від заробітної плати на накопичувальну пенсію. Про це повідомила міністрка соціальної політики Оксана Жолнович.
переглядів: 156
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 529
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 455
Посівний календар на лютий 2025: коли сіяти перець та помідори на розсаду
Лютий – важливий місяць для початку сезону вирощування багатьох культур. У цей період можна висаджувати розсаду овочів, зелені, ягідних і квіткових рослин.
переглядів: 455