Поради рівнянам: Як змінити цільове призначення земельної ділянки
Про це OGO.ua повідомив В’ячеслав Горбенко, юрист РОГО "Комітет виборців України".
Порядок зміни цільового призначення земельних ділянок з ініціативи громадян встановлений постановою Кабінету Міністрів України №502 від 11 квітня 2002 року. Зміна проводиться на підставі заяви її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо ділянка розташована в межах населеного пункту, або до районної державної адміністрації, якщо земля розташована за межами населеного пункту.
До заяви треба додати такі документи:
копію державного акта на право власності на земельну ділянку;
копію паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання),
документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки (наприклад, довідку з відділу земельних ресурсів та відділу архітектури й будівництва про встановлені обмеження (обтяження) на використання земельної ділянки та земельні сервітути);
обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.
За результатами розгляду заяви та доданих документів місцева рада або райдержадміністрація має прийняти відповідне рішення про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки або ж про відмову в цьому.
Крім того, обов’язковою умовою зміни цільового призначення земельної ділянки є її погодження з місцевими органами державної влади: територіальними відділами державного агентства з земельних ресурсів, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами, органами містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. При цьому, якщо змінюється цільове призначення не всієї, а лише частини ділянки, то така зміна здійснюватиметься після складання проекту відведення земельної ділянки, який виготовляє ліцензована землевпорядна організація за замовленням громадянина та на підставі укладеного між ними договору.
Варто пам’ятати, що відповідно до Земельного кодексу України дозволяється змінювати цільове призначення тільки тих ділянок, які були отримані в межах норм безоплатної передачі. Зміна цільового призначення ділянок, отриманих у ході паювання, заборонена. Таким чином, громадянин, у якого в держакті зазначено, що він є власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва або ж для ведення особистого селянського господарства, яка виділена йому із земельної частки/паю, не має права ініціювати зміну цільового призначення. А відповідна рада чи держадміністрація за місцем її розташування не може приймати рішення про цю зміну.
Якщо ви використовуєте земельну ділянку не за цільовим призначенням, то інспектор з контролю за використанням та охороною земель може скласти акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, видати припис, притягнути до адміністративної відповідальності. А потім ініціювати подання матеріалів до прокуратури. Після цього прокурор матиме право звернутися до суду з позовною заявою про припинення права власності на цю ділянку, оскільки однією з підстав для припинення такого права є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.
Тому, якщо ви вирішили використовувати свою землю не за тим призначенням, яке вказане в документах на неї, то краще оформити це відповідно до законодавства. Інакше ризикуєте бути позбавленими своєї ж власності – земельної ділянки.

земельна дылянка, земля, призначення, законодавство, держакт
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 24
Від сьогодні можна подати повторну заявку на НМТ

Із 9 по 14 травня триває реєстрація для участі в додаткових сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ).
переглядів: 70
Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 407
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 491
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 425