У Рівному письменник Петро Кралюк розповів про містику Пересопницького Євангелія
Першим з-поміж численних вітань того вечора прозвучало вітальне слово ректора Національного університету “Острозька академія” Ігоря Пасічника, який у той час перебував у відрядженні. Зачитав його декан гуманітарного факультету Острозької академії, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. “Пишаюсь, що талант Петра Кралюка розкрився саме в стінах Острозької академії”, - наголосив, зокрема, у своєму вітанні Ігор Пасічник.
“Мені здається, що Петро Кралюк переродився в Острозі — із науковця став письменником”, - продовжив тему член Національної спілки письменників України, директор видавництва “Азалія” Євген Шморгун. Сам автор розквіт свого літературного таланту в Острозі пояснює просто — грунтовним зануренням у багатющу історичну минувшину цієї місцевості, де живе і працює впродовж останніх років, тією колосальною культурно-освітньою традицією, яка характеризує Острог і Острозьку академію.
З-поміж тем останніх творів Петра Кралюка під час творчого вечора найчастіше торкались двох — Пересопницького Євангелія, 450-річчю якого автор присвятив повість “Блага вість од княгині Жеславської”, та постаті Степана Бандери, яка перебуває у центрі роману Петра Кралюка “Сильні та одинокі”. “Цей роман ставить Петра Кралюка у перший ряд сучасних українських письменників. Це справжня літературна вершина”, - процитувала відгук виконавчого директора Ліги українських меценатів, директора видавництва “Ярославів вал” Михайла Слабошпицького голова обласного товариства “Просвіта” ім.Т.Шевченка Світлана Ніколіна. А від себе додала: “Пан Петро — не лише історик і письменник, а й дуже відважна людина”.
Рівненський письменник Петро Кралюк: Нормальна нація повинна мати свого Бандеру
Розповідаючи ж про свої дослідження Пересопницького Євангелія, Петро Кралюк зізнався: “Книжка дійсно містична, від неї іде якась енергетика. Відчув це, коли вивчав її у Національній бібліотеці України імені Вернадського. Це відчувають і самі бібліотекарі. Вони не можуть це пояснити, але так є”.
Перші ж кроки роботи над повістю про Пересопницьке Євангеліє розпочались для Петра Кралюка із мандрівки до села Двірець за 40 кілометрів від Острога, де розпочиналось написання української Першокниги.
- Одного серпневого дня я сів на велосипед і вирішив поїхати подивитись на це село, - пригадує Петро Кралюк. - Їхати довелось по бездоріжжю, переважно грунтовими дорогами. У цьому доволі мальовничому селі не побачив пам'ятного знаку на честь Пересопницького Євангелія, зате біля клубу - бюст Леніна... Подолав за день 80 кілометрів, дорога була нелегкою — але наступного дня у мене зовсім не боліли м'язи, почував себе чудово! Я відчув, яка це містична, незвичайна книга — і тоді засів за написання повісті.
У Рівному письменник Петро Кралюк розповів про Степана Бандеру, кінець світу і таємницю присяги Президентів
Нині ж Петро Кралюк практично завершив повість “Лицар і смерть”, яка присвячена гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному.
- Як на мене, художня творчість є продовженням моєї наукової діяльності, - розповів про свою “творчу кухню” Петро Кралюк. - Звісно, найлегше пишеться у вихідні та під час відпустки.
В Острозькій академії відбувся творчий вечір письменника Петра Кралюка
Пересопницьке Євангеліє, Національна спілка письменників України, письменник, Національний університет "Острозька академія", Петро Конашевич-Сагайдачний, Михайло Слабошпицький, Степан Бандера, Василь Жуковський, Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр, Євген Шморгун, Світлана Ніколіна, Петро Кралюк
Як зараз пропускають з Рівненщини на Білорусь
Близько тисячі протоколів за порушення правил прикордонного режиму зафіксували з початку цього року на Рівненщині. Контрольні пости, де несуть службу прикордонники, працюють у північних громадах області, які межують із кордоном Білорусі.
переглядів: 410
На Рівненщині поліцейські викрили групу осіб, які розробили «схему» незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів
Правоохоронці провели 11 обшуків, під час яких вилучили підакцизну продукцію вартістю близько пів мільйона гривень, а також майже 600 тисяч гривень, отриманих від протиправної діяльності.
переглядів: 145
У Рівному відкрився новітній навчально-практичний центр швейного виробництва
У Рівненському професійному коледжі індустрії, моди та краси запрацював новий навчально-практичний центр, де готуватимуть швачок, вишивальниць, кравців та закрійників.
переглядів: 301
Рівненські патрульні допомогли бабусі повернутися додому
У Рівному патрульні допомогли жінці, яка не могла згадати своє місце проживання, безпечно повернутися додому.
переглядів: 214
Рівненщина потребує донорів: критична нестача крові
У Рівненській області склалася критична ситуація із запасами майже всіх груп крові.
переглядів: 247