Ми у Facebook
18.04.2012, 11:03

На Рівненщині чекають змін від заборони на аборти [ОГЛЯД]

На Рівненщині у 2011 році кількість абортів по Україні була найменшою.
Чи вплине на цю ситуацію новий законопроект Верховної Ради про їх заборону?
Протягом багатьох років проблема абортів залишається актуально не лише в Україні, але й в світі. В масштабному зрізі проблема виглядає так: аборти в Європі здійснюються в середньому кожні 27 секунд. Такого висновку дійшли експерти незалежного Інституту родинної політики з Норвегії. Кожна п'ята вагітність в Європі закінчується абортом: на 6,4 млн. вагітностей на рік здійснюється 1,16 млн. абортів. Простіше кажучи, щороку від абортів гине в півтора рази більше людей, ніж все населення Кіпру (790 тисяч чоловік).

Офіційно визнано, що аборт - це вбивство живої істоти. Але в Україні його можна зробити навіть на 154 день вагітності. Точніше сказати, можна було донедавна. У Раді зареєстрували законопроект про заборону абортів в Україні.

Виникає логічне питання: чи покращить це демографічну ситуацію і чи взагалі варто сподіватися на якісь зміни?

- В разі заборони абортів жінки будуть продовжувати робити їх нелегально або виїжджати для цього в сусідні країни. Це аж ніяк не вплине на демографічну ситуацію в країні, - зазначає керівник програм Міжнародної федерації планування сім'ї, акушер-гінеколог Галина Майструк.

Rtb.rv.ua повідомляє: на Рівненщині у 2011 році зробили найменшу кількість абортів в Україні. У нас на тисячу жінок репродуктивного віку припадає трошки більше шести абортів. Таку ж низьку статистику мають Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Сумська області.

Свою думку з цього приводу висловлює рівнянка Ірина Тичиніна:

- Без сумнівів, абортів зараз багато. Молодь чи то неосвідчена, чи просто безвідповідальна. Заборона абортів, на мою думку, призведе до "чорних" лікарів, скаліченого життя майбутніх мам. Не закон диктує дівчині, яка завагітніла (а в народі - "залетіла") чи варто народжувати. Наслідки вона має розуміти й усвідомлювати сама.

Відео за участю Джанни Джессен "Я родилась во время аборта" розповідає про рідкісний випадок, коли дитині вдалося вижити під час аборту.



Рівнянка Світлана Дехтерук каже, що треба в якийсь інший спосіб впливати на свідомість молодих людей, які повинні завчасно думати про наслідки своїх вчинків.

- Треба пояснювати і про можливість потім не мати дітей, і про муки совісті, і про сни з твоєю ненародженою дитиною,- продовжує далі жінка. Говорити про це треба перед тим, як вступати в інтимні відносини, а не тоді, коли вже треба робити вибір між життям і смертю своєї дитини. Заборона легальних абортів може призвести до виникнення або підпільних кабінетів, або отруєння свого організму іншими ліками. Тоді матимемо ще більшу загрозу для життя обох. Статеве виховання, підвищення моральності - це перші кроки у боротьбі з проблемою абортів. Дуже часто просто вчасна моральна підтримка жінок, які потрапили в скрутну ситуацію , або опинилися перед вибором, може змінити їх вибір на користь материнства.

- Особисто я між життям і смертю обираю - життя. Я народила свою донечку без чоловіка, і щаслива, що вона в мене є, - додає пані Світлана.





На правах реклами