Де безкоштовно навчають рівненських інвалідів? [+Фото]
Оксана Кравчук, директор обласного центру професійної реабілітації інвалідів розповідає, що їх центр сприяє працевлаштуванню інвалідів за їх місцем проживання:
- Заклад розрахований на 50-60 осіб, - продовжує пані Оксана. — Обслуговуючий персонал — близько 30 людей. Зараз у нас проводиться навчання за двома спеціальностями: швачка та оператор комп'ютерного набору. Також є спеціальності “молодша медична сестра” і “соціальний робітник”, але групи на них поки не сформовані. Люди з особливими потребами у нас проживають, навчаються, харчуються, а також отримують медичні та соціальні послуги. Лікування проходить відповідно до призначень лікаря. Це можуть бути як таблетовані так й ін'єкційні форми лікування, відвідування фізкабінету.
У найближчих планах - завершення реконструкції спального корпусу. Тут для інвалідів створюємо всі умови: двомісні кімнати, окремо душ і туалет. На першому поверсі проживатимуть інваліди-візочники, аби спростити їх пересування.
Медична сестра Ніла Василейко зазначає, що, в основному, в реабілітаційному центрі призначають фізіотерапевтичні процедури. Також працює кабінет ЛФК, масаж, бальнеологічні ванни, парафінолікування, ароматерапія, лазеротерапія та лікувальна гімнастика.
Викладач за спеціальністю “Швачка” Юлія Парфенюк розповідає:
- Навчання триває 3 місяці. Зараз у нас 8 учнів. Ми навчаємо лише основам шиття, так як випускаємо швачок першого розряду, яка може працювати на поточному виробництві. Після навчання вони отримують відповідний документ і можуть вже працевлаштовуватися.
Під кінець зустрічі роботодавці з ВАТ “Рівнеазот”, Рівненського льонокомбінату, ТОВ “Морган Феніче”, ТОВ “Реноме — Смарт”, ТОВ “Радема”, ВД “ОГО” та ПП “МІС” зібралися за круглим столом аби обговорити можливості працевлаштування людей з особливими потребами.
Представник ВАТ “Рівнеазот” Сергій Григор'єв зазначив, що інваліди перед працевлаштуванням на їхньому підприємстві проходять відповідний огляд та відбір. Адже не всі вони можуть працювати на “Рівнеазоті” з медичної точки зору та професійних даних потенційного робітника.
- Дуже добре, що є такі центри, де люди можуть поспілкуватися, відволіктись від щоденної рутини та буденних проблем, - продовжує далі пан Сергій. Та і саме відчуття того, що ці люди є комусь потрібні вселяє в них ще більше віри та надії. Я вже приглядів собі одну кандидатуру. Думаю, поспілкуватися з ним ближче і запропонувати вакансію у нас на підприємстві.
У Рівному оцінюватимуть готовність до інтеграції ветеранів та їхніх родин
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Школа політичної аналітики — ПОЛІС».
переглядів: 270
СБУ затримала курсантку, яка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників
Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
переглядів: 309
На Рівненщині ветерани можуть пройти безкоштовний ІТ-курс
Ветеранів, військових та їхні родини запрошують на безкоштовний IT-курс «DevOps Fundamentals».
переглядів: 340
У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики
Розкішну програма оркестрової музики даруватимуть рівнянам Максим Кузьмич (фортепіано), Академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, диригент Костянтин Кімстач.
переглядів: 304
Чим грецька кава відрізняється від турецької
Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а багато культур мають свій власний погляд на неї. В Італії міцний еспресо має перевагу над заварною кавою, тоді як у В’єтнамі солона кава стала сучасним трендом.
переглядів: 349