Ми у Facebook
04.05.2012, 16:15

У Квасилові, що неподалік Рівного, з неба сиплеться цемент [+Фото]

Невтішну картину виявили жителі вулиць Соборної, Б. Хмельницького, Шкільної, Тополиної, Берегової, Давньої, Зеленої смт Квасилів, що неподалік Рівного. Ці вулиці в ніч на 28 квітня 2012 року зненацька посіріли.
Квасилівчани пов’язали забруднення території пилоподібною речовиною сірого кольору з одним із найбільших підприємств цементної галузі в Україні ПАТ «Волинь-цемент». На місці події працювала спеціальна комісія у складі представників Рівненської обласної прокуратури, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, начальника Рівненського районного відділу управління Держтехногенбезпеки, лікаря з комунальної гігієни Рівненської районної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України, державного інспектора екологічної інспекції з питань охорони навколишнього середовища, заступника селищного голови.



Окрім того, були присутні представники Здолбунівської районної санепідемстанції. Головним спеціалістом – державним інспектором з охорони НПС Рівненської області відділу інструментально-лабораторного контролю були відібрані проби ґрунту в декількох місцях вул. Соборна.

Окрім того, члени комісії зустрілися з директором з продажу ПАТ «Волинь-цемент» Ігорем Давидюком, аби з’ясувати, – що ж спричинило забруднення селища?

Втім, з неофіційних джерел вдалося з’ясувати, що коли на заводі запускають печі, фільтри по технології вимикають. А на 4 і 5 печі фільтри ще застарілі. Саме це, за однією з неофіційних версій, і спричинює викиди. Чи так це, з’ясують експерти.



Довідка:
Проектна потужність підприємства ВАТ «Волинь-цемент» становить 2 мільйони 160 тисяч тонн цементу в рік, а більше 4-х тисяч тонн потрапляє в атмосферу. Сучасні технологічні процеси виробництва цементу передбачають використання доменних, вугільних та металургійних шлаків, тому цементний пил містить важкі метали, які надходять в атмосферу у складі газоподібних виділень, осідають на ґрунт, а далі по ланцюгу живлення переходять в організм тварин і людини. В організмі людини, під дією тривалої взаємодії з цементним пилом, можуть виникати хронічні захворювання, наприклад, запалення дихальних шляхів , що призводить до таких хвороб, як нежить, бронхіти, трахеїти та багато інших. Інколи цементний пил призводить до онкологічних захворювань. Зважаючи на всі вищеперераховані факти, квасилівчанам необхідно виплачувати компенсацію за забруднення довкілля. Відповідну плату завод сплачує, але тільки територіально для міста Здолбунів, хоча селище знаходиться в епіцентрі викидів, які досить не поодинокі, особливо при південному вітрі.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини