У Рівному презентували таємниці радянських спецслужб
35-річний Володимир В’ятрович — кандидат історичних наук, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів), член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", екс-директор Архіву Служби безпеки України (2008-2010). Не один рік він досліджував сторінки української минувшини, котрі приховували від українців — починаючи подіями часів Симона Петлюри й закінчуючи справжніми масштабами чорнобильської катастрофи.
— Людина без пам’яті приречена щодня починати життя наново, вона вразлива до маніпуляцій з боку тих, хто має пам’ять, — поділився роздумами Володимир В’ятрович. — Не маючи пам’яті, вона не зможе набути й необхідного досвіду. Схоже відбувається із національними спільнотами. Якщо хочуть розчинити національну спільноту, позбавити її національної ідентичності — спрямовують зусилля на те, аби позбавити її пам’яті. Так було у радянський період, і нині, коли незалежна Україна існує вже 20 років, ми, на жаль, бачимо, як влада намагається приховати історію. Цензуруються підручники історії, ускладнюється доступ до архівів... Чому? Тому, що історія, особливо історія ХХ століття, містить надзвичайно важливі для українців уроки.
З гіркотою говорив історик про те, що серед нинішніх можновладців впливові позиції займають ті, хто вихований на традиціях КДБ і вважає, що й Служба безпеки України має бути інструментом репресій, залякування суспільства. Утім, Володимир В’ятрович переконаний: попри намагання частини чиновників реабілітувати радянське минуле, ускладнити доступ до української історичної спадщини, нині дуже багато залежить від рядових вчителів історії, від простих свідомих українців. Вони, впевнений вчений, не дадуть знищити важливі архівні документи, навіть якщо отримають відповідний наказ "згори’. Як не парадоксально, зберегти важливу українську спадщину можуть певним чином допомогти... нинішні переслідування владою опозиціонерів. "Ці люди — кінцеві виконавці можливих наказів — знають, що нищення документів — злочин, влада може змінитися, а коли змінюється влада — садять", — пояснив свою думку Володимир В’ятрович.
Вшанування вояків УПА у Гурбах на Рівненщині закінчилось стріляниною
На Рівненщині знайшли унікальний архів ОУН-УПА

Володимир В'ятрович, "Просвіта", пам'ять, архіви, СБУ, національно-визвольний рух, історія
На Донеччині віддав життя за Україну Захисник-правоохоронець з Рівненщини

На Донеччині у війні з ворогом загинув захисник, який майже 20 років віддав служінню українському народові в органах системи МВС.
переглядів: 257
У Рівному буде презентація альманаху "Рівне літературне"

Альманах "Рівне літературне" впорядкувала Валентина Люліч — відома письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 249
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 687
Завжди на висоті: 5 правил сучасного етикету

Дотримання правил етикету допомагає не лише справляти гарне враження, а й будувати гармонійні стосунки з оточуючими.
переглядів: 239
Як видати першу книгу: у Рівному буде лекція

Запрошують на відкриту лекцію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача та видавця Миколи Мартинюка на тему «Як видати першу книжку».
переглядів: 707