Чиновникам спростили процедуру декларування доходів
До вашої уваги відповіді на запитання відвідувачів порталу.
Чи може платник єдиного податку призупинити підприємницьку діяльність?
Податковим кодексом України не передбачено звільнення від сплати авансових внесків по єдиному податку у разі припинення фізичною особою – підприємцем - платником єдиного податку (першої та другої груп) провадження господарської діяльності, за винятком тих платників єдиного податку які здійснили сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік). У разі подання фізичною особою – підприємцем - платником єдиного податку заяви щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності до органу державної податкової служби такому платнику податкові зобов’язання нараховуються до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому було подано таку заяву.
Разом з тим, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, за умови подання заяви до органу ДПС щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Підкажіть, будь ласка, чи зможу я з третього кварталу перейти на сплату єдиного податку за 3 групою за добровільним рішенням?
Відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим кодексом, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному кодексом.
При цьому нормами Податкового кодексу не передбачено зміну групи платників єдиного податку за бажанням самого платника. Такий перехід можливий лише у разі перевищення обсягу доходу, що дає право перебувати в тій чи іншій групі.
Чи є декларації на податковий кредит?
Так, якщо Ви бажаєте скористатись правом на отримання податкової знижки (податковим кредитом), то бланк податкової декларації можете безкоштовно отримати в податковій інспекції за місцем реєстрації (адреса ДПІ у м.Рвному: вул.Відінська, 8, каб. 302, 304, 422).
Я державний службовець. До 1 травня здав до ДПІ додаток 7 до декларації. Чи правда, що додаток 7 вже відмінено?
Дійсно, з 28 квітня 2012 року набув чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування”. Відповідно до внесених змін, держслужбовці подаватимуть декларацію лише у разі отримання доходів:
• які згідно з нормами розділу IV Податкового Кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, наприклад, доходи від продажу інвестиційних активів;
• від особи, яка не є податковим агентом, наприклад, від іншої фізичної особи;
• іноземні доходи;
• які оподатковуються за ставками 15-17 %, виплачуються платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума таких доходів за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (для 2011 року – 9410 грн.).
Тобто, вимога щодо обов’язкового заповнення додатку №7 до податкової декларації про майновий стан і доходи державними службовцями, посадовими особами органів місцевого самоврядування, особами, які претендують на зайняття посад державного службовця або в органах місцевого самоврядування, суддями, кандидатами на обрання суддею, народними депутатами України, кандидатами на пост Президента України, у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови з 28.04.2012 скасовується.
Я працюю і отримую зарплату не більше 2000 грн. Мені надавали соціальну пільгу як матері двох дітей до 18 років. У минулому році син вступив до військового училища і з того часу бухгалтер почала брати податок з усієї зарплати. Чи має право вона так робити?
Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсотків суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, у розрахунку на кожну таку дитину.
При цьому, граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної у абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2011 році – 1320 грн., у 2012 році – 1500 грн.), та відповідної кількості дітей.
Податкова соціальна пільга, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років. При цьому, право на отримання такої податкової соціальної пільги втрачається у разі позбавлення платника податку батьківських прав або якщо він відмовляється від дитини чи передає дитину на державне утримання, у тому числі у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від того, чи береться плата за таке утримання, чи ні, а також якщо дитина стає курсантом на умовах її повного утримання, починаючи з податкового місяця, в якому відбулася така подія.

Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 387
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 477
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 412
Як урізноманітнити інтимне життя: поради для пари
Інтимне життя — одна з найважливіших частин будь-яких стосунків, і його значення важко переоцінити. Часом стосунки можуть потрапляти в рутину, коли звичка бере верх над емоціями, а близькість з партнером стає менш інтенсивною. Щоб уникнути монотонності, варто активно працювати над збереженням тепла та пристрасті в стосунках. Іноді навіть невеликі зміни можуть додати нового вогню та інтересу.
переглядів: 195
Рецепт ідеального бісквіту: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 442