Рівненську обласну бібліотеку визнали кращою в Україні
Не забувають тут і про людей з обмеженими можливостями. Саме послуги, які надаються людям з вадами зору й слуху, стали основою проекту “Бібліотека рівних можливостей (послуги людям з вадами зору та слуху)”, який презентували рівненські бібліотекарі на конкурсі.

- Бібліотечна громада з усієї України, пересічні громадяни, просто не можуть уявити собі, як люди, які не бачать, можуть користуватися інтернетом, - говорить директор Рівненської державної обласної бібліотеки Валентина Ярощук. - Ми реалізовуємо таку можливість для мешканців Рівного та області. Саме це ми внесли у наш проект. Тут поєднано і створення ресурсу для таких людей з вадами й надання відповідних послуг.
Для людей з вадами зору у бібліотеці діє спеціальний центр “Окуляр”, де вони можуть навчитися користуватися комп'ютером та інтернетом із допомогою спеціальних програм. Навчання у цьому центрі пройшли уже 2,5 тисячі чоловік.
- Спочатку такі люди вчать клавіатуру, - пояснює консультант центру “Окуляр” Петро Озарчук. - Якщо зряча людина все робить мишкою, то слабкозорі люди мають запам'ятовувати певні комбінації клавіш й за допомогою того виконувати всю роботу.

Крім цього Рівненська бібліотека для незрячих та слабкозорих зібрала найбільшу в області колекцію аудіокниг, а на сайті бібліотеки створили спеціальний розділ аудіопідкастів з інформацією про мистецтво, літературу та інші корисні новини.
Відчути радість спілкування рівненські бібліотекарі допомагають і тим, хто з певних причин не може ні чути, ні говорити.
- Ми проводили у бібліотеці різноманітні квести й вирішили запросити на них також людей з обмеженими можливостями, - пояснює автор ідеї проведення квестів, молодий бібліотекар Юлія Ковальчук. - Хотіли продемонструвати їм, що вони на рівні з усіма можуть користуватися послугами бібліотеки. Ми підготували сценарій квесту й нам надали сурдоперекладача, який допомагав спілкуватися ведучому з аудиторією. Квест їм дуже сподобався й нас просили організовувати подібні заходи ще.
Директор бібліотеки Валентина Ярощук додає, що заклад планує залучити сурдоперекладача до постійної співпраці, щоб люди з вадами слуху могли безперешкодно отримувати інформацію. Також у книгозбірні обіцяють, що проект для слабкозорих триватиме, а бібліотека надалі розширюватиме можливості для усіх користувачів.
До слова, за перемогу колектив бібліотеки отримав Почесну відзнаку та подарунок - портативний нетбук, а Міністерство культури України нагородило Рівненську державну обласну бібліотеку Почесною Грамотою.

Юлія Ковальчук, інновації, перемога, ярмарок, Рівненська обласна бібліотека
Відомий комік Віктор Розовий розлучається з рівненчанкою

Пара одружилася у березні 2024 року, однак після важкого року прийняла рішення розійтись.
переглядів: 59
Свята, іменини та прикмети 16 травня

1178 день від початку повномасштабного вторгнення в Україну.
переглядів: 190
На Рівненщині прогнозують заморозки: оголошено помаранчевий рівень небезпеки

Сьогодні на території Рівненської області очікується хмарна погода з проясненнями.
переглядів: 266
У Рівному відкриють меморіальну дошку загиблому бійцю Андрію Каранюку

У п'ятницю, 16 травня, о 08:50 на фасаді Рівненської гімназії №10 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України, солдата Андрія Каранюка.
переглядів: 264
Здолбунів прийматиме регіональний етап "Ігор ветеранів 2025" та Забіг Подяки 17 травня

У суботу, 17 травня, Здолбунівська громада знову стане центром спортивного духу та вшанування героїзму, приймаючи регіональний етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів 2025».
переглядів: 304