Рівненську обласну бібліотеку визнали кращою в Україні
Не забувають тут і про людей з обмеженими можливостями. Саме послуги, які надаються людям з вадами зору й слуху, стали основою проекту “Бібліотека рівних можливостей (послуги людям з вадами зору та слуху)”, який презентували рівненські бібліотекарі на конкурсі.

- Бібліотечна громада з усієї України, пересічні громадяни, просто не можуть уявити собі, як люди, які не бачать, можуть користуватися інтернетом, - говорить директор Рівненської державної обласної бібліотеки Валентина Ярощук. - Ми реалізовуємо таку можливість для мешканців Рівного та області. Саме це ми внесли у наш проект. Тут поєднано і створення ресурсу для таких людей з вадами й надання відповідних послуг.
Для людей з вадами зору у бібліотеці діє спеціальний центр “Окуляр”, де вони можуть навчитися користуватися комп'ютером та інтернетом із допомогою спеціальних програм. Навчання у цьому центрі пройшли уже 2,5 тисячі чоловік.
- Спочатку такі люди вчать клавіатуру, - пояснює консультант центру “Окуляр” Петро Озарчук. - Якщо зряча людина все робить мишкою, то слабкозорі люди мають запам'ятовувати певні комбінації клавіш й за допомогою того виконувати всю роботу.

Крім цього Рівненська бібліотека для незрячих та слабкозорих зібрала найбільшу в області колекцію аудіокниг, а на сайті бібліотеки створили спеціальний розділ аудіопідкастів з інформацією про мистецтво, літературу та інші корисні новини.
Відчути радість спілкування рівненські бібліотекарі допомагають і тим, хто з певних причин не може ні чути, ні говорити.
- Ми проводили у бібліотеці різноманітні квести й вирішили запросити на них також людей з обмеженими можливостями, - пояснює автор ідеї проведення квестів, молодий бібліотекар Юлія Ковальчук. - Хотіли продемонструвати їм, що вони на рівні з усіма можуть користуватися послугами бібліотеки. Ми підготували сценарій квесту й нам надали сурдоперекладача, який допомагав спілкуватися ведучому з аудиторією. Квест їм дуже сподобався й нас просили організовувати подібні заходи ще.
Директор бібліотеки Валентина Ярощук додає, що заклад планує залучити сурдоперекладача до постійної співпраці, щоб люди з вадами слуху могли безперешкодно отримувати інформацію. Також у книгозбірні обіцяють, що проект для слабкозорих триватиме, а бібліотека надалі розширюватиме можливості для усіх користувачів.
До слова, за перемогу колектив бібліотеки отримав Почесну відзнаку та подарунок - портативний нетбук, а Міністерство культури України нагородило Рівненську державну обласну бібліотеку Почесною Грамотою.

Юлія Ковальчук, інновації, перемога, ярмарок, Рівненська обласна бібліотека
Найпростіший рецепт овочевої запіканки з цвітною капустою

Готуємо смачний та корисний обід, або вечерю за 20 хвилин.
переглядів: 1185
Як помити підлогу без розводів: корисні поради для господинь

Підлога без розводів — це не так складно, як здається. Потрібно лише трохи уважності, правильний підхід і бажання зробити свій дім дійсно чистим та затишним.
переглядів: 305
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 560
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 565
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 505