Рівненську обласну бібліотеку визнали кращою в Україні
Не забувають тут і про людей з обмеженими можливостями. Саме послуги, які надаються людям з вадами зору й слуху, стали основою проекту “Бібліотека рівних можливостей (послуги людям з вадами зору та слуху)”, який презентували рівненські бібліотекарі на конкурсі.
- Бібліотечна громада з усієї України, пересічні громадяни, просто не можуть уявити собі, як люди, які не бачать, можуть користуватися інтернетом, - говорить директор Рівненської державної обласної бібліотеки Валентина Ярощук. - Ми реалізовуємо таку можливість для мешканців Рівного та області. Саме це ми внесли у наш проект. Тут поєднано і створення ресурсу для таких людей з вадами й надання відповідних послуг.
Для людей з вадами зору у бібліотеці діє спеціальний центр “Окуляр”, де вони можуть навчитися користуватися комп'ютером та інтернетом із допомогою спеціальних програм. Навчання у цьому центрі пройшли уже 2,5 тисячі чоловік.
- Спочатку такі люди вчать клавіатуру, - пояснює консультант центру “Окуляр” Петро Озарчук. - Якщо зряча людина все робить мишкою, то слабкозорі люди мають запам'ятовувати певні комбінації клавіш й за допомогою того виконувати всю роботу.
Крім цього Рівненська бібліотека для незрячих та слабкозорих зібрала найбільшу в області колекцію аудіокниг, а на сайті бібліотеки створили спеціальний розділ аудіопідкастів з інформацією про мистецтво, літературу та інші корисні новини.
Відчути радість спілкування рівненські бібліотекарі допомагають і тим, хто з певних причин не може ні чути, ні говорити.
- Ми проводили у бібліотеці різноманітні квести й вирішили запросити на них також людей з обмеженими можливостями, - пояснює автор ідеї проведення квестів, молодий бібліотекар Юлія Ковальчук. - Хотіли продемонструвати їм, що вони на рівні з усіма можуть користуватися послугами бібліотеки. Ми підготували сценарій квесту й нам надали сурдоперекладача, який допомагав спілкуватися ведучому з аудиторією. Квест їм дуже сподобався й нас просили організовувати подібні заходи ще.
Директор бібліотеки Валентина Ярощук додає, що заклад планує залучити сурдоперекладача до постійної співпраці, щоб люди з вадами слуху могли безперешкодно отримувати інформацію. Також у книгозбірні обіцяють, що проект для слабкозорих триватиме, а бібліотека надалі розширюватиме можливості для усіх користувачів.
До слова, за перемогу колектив бібліотеки отримав Почесну відзнаку та подарунок - портативний нетбук, а Міністерство культури України нагородило Рівненську державну обласну бібліотеку Почесною Грамотою.
Юлія Ковальчук, інновації, перемога, ярмарок, Рівненська обласна бібліотека
Підпал авто військового на Волині: зловмисників завербувала ФСБ
Завербовані ворожими службами зловмисники підпалили автомобіль військовослужбовця Volkswagen Transporter, яке проходило техобслуговування в регіоні після виконання бойових завдань на фронті.
переглядів: 157
Нові виплати для вчителів: коли та скільки отримають українські педагоги
В межах програми «Зимова підтримка», українські вчителі отримуватимуть 1000 грн "на руки" додатково до зарплати щомісяця.
переглядів: 152
Кабмін дозволив бронювати священників під час мобілізації: деталі постанови
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
переглядів: 176
Національний мультипредметний тест 2025: коли відбудеться оцінювання
Кожен учасник НМТ проходитиме тестування в один день у два етапи.
переглядів: 164
“Чорний Місяць”: 31 грудня останній молодик у 2024 році
Останній молодик у грудні 2024 року буде врожайним. Енергія Козерога допоможе вам спланувати новорічні обіцянки. Це чудова нагода поставити продумані новорічні обіцянки.
переглядів: 609