На Рівненщині проводять літню школу для юних філологів
- Уся програма спрямована на те, щоб ви якнайкраще усвідомили, які багаті на літературні таланти Рівненщина і Волинь, і що ви є продовжувачами тієї спадщини, - наголосила, звертаючись до учасників збору під час його урочистого відкриття, що відбулось у неділю у Рівненському Будинку вчених, доцент кафедри українськох літератури Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат філологічних наук Мирослава Крупка, яка виступила керівником наукової частини проекту. - Ви познайомитесь із творчістю письменників, які репрезентують Рівненщину не лише на всеукраїнському, а й на світовому рівні.
Міжнародна тематика з'явиться у програмі літнього профільного збору вже на другий його день - увечері 25 червня школярі зустрінуться із відомим українським письменником, рівнянином за походженням Максимом Кідруком, автором низки книг про подорожі у екзотичні куточки світу. А ще на учасників проекту чекатимуть екскурсії до музею-заповіднику "Поле Берестецької битви" та культурно-археологічного комплексу "Пересопниця", Національного університету "Острозька академія", музеїв Дубна, Острога та Луцька; Рівненського обласного краєзнавчого музею тощо.

Насичену програму занять та дозвілля обдарованих юних філологів гармонійно доповнюватимуть і комфортні умови проживання - школярам організували п'ятиразове харчування та проживання у мальовничому куточку Рівненщини.
- За підсумками участі у літньому профільному зборі його учасники мають підготувати невелике наукове повідомлення, - розповідає заступник директора Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Мазур. - Наскрізна тема проекту звучить так: "Письменство Волині: знакові пам'ятки, події, імена".
Відеорепортаж про настановну сесію Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 2011/2012 навчального року
Рівненська Мала академія наук учнівської молоді вже має досвід організації подібних заходів - два роки поспіль на її базі відбувалась низка всеукраїнських профільних шкіл, куди з'їжджались обдаровані учні з усієї України. Зокрема, у 2010 та 2011 роках Рівненська МАН приймала учасників Всеукраїнських літніх шкіл журналістики. Нинішній літній профільний збір - це, по суті, спроба рівнян перенести досвід реалізації аналогічних всеукраїнських проектів на рівень області. Принагідно - і випробувавши дитячий санаторно-оздоровчий комплекс "Електронік-Рівне" як нове потенційне місце проживання учасників подібних заходів у майбутньому. А вже наступного року рівняни розраховують знову прийняти в себе учасників Всеукраїнської літньої школи журналістики. Адже досвід проведення таких заходів упродовж двох попередніх років загалом розцінюють як вдалий.

Максим Кідрук, "Електронік-Рівне", конкурс-захист Малої академії наук, Національний університет "Острозька академія", Рівненський державний гуманітрний університет, Олександр Мазур, філологія, обдаровані учні, Мала академія наук
В Україні на третину побільшало мільйонерів за рік

Державна податкова служба України повідомила про значне зростання кількості громадян, які задекларували доходи понад мільйон гривень за 2024 рік. Цей показник збільшився на вражаючі 63% порівняно з попереднім роком, що свідчить про помітне зростання добробуту певної частини населення країни.
переглядів: 49
Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 977
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 538
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 408
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 384