Ми у Facebook
02.07.2012, 10:14

Чому у Рівнераді не беруть жінок рахувати голоси

Кілька додаткових дротів, моніторів та плазмовий екран — такі новації нині прикрашають сесійну залу Рівнеради. Щоправда, це поки усе. Ані портативних пультів для голосування, ані карток, ані електронної системи підрахунку голосів поки депутати не отримали. Хоча вже встигли їх випробувати.
Нещодавно депутатам Рівненської міської ради презентували систему електронного підрахунку голосів "Рада". Обранці пульти у руках потримали, кнопки понатискали, але голосували цього разу все одно руками.

У Рівному буде унікальна "Рада"

— Фірмі "Інком" необхідно провести тестування системи, запрограмувати її так, щоб була пристосована до наших особливостей, — пояснює чергову затримку секретар Рівнеради Андрій ГРЕЩУК. — Крім того, ми повинні внести зміни у регламент міської ради, аби використовувати електронну систему голосування. Потрібно прописати процедуру реєстрації, відключення картки депутата, у випадку якщо він пішов курити, проводити переговори, тощо, щоб не можна було використати чужу картку. Крім того, ми передбачаємо, що кожен пульт для голосування та картка будуть персоналізовані. Тобто карткою, наприклад, Іванова зможе скористатися тільки Іванов. Зараз узгоджуємо ці нюанси.

У Рівному "недорога" "Рада" з’явиться навесні

На невеликих бездротових пультах англомовні написи уже змінили на українські. Та й самі депутати оцінили переваги й недоліки нових інструментів під час презентації. Як зазначає Андрій Грещук, обранців здебільшого цікавило два питання: чи можна проголосувати за когось та можливість фальсифікації у процесі голосування (наприклад, проголосував "за", а оператор, умовно, вніс корективи в програму і вийшло, що "проти"):

— Фірма дала гарантію, що втручання у процедуру голосування неможливе. Також взяли до уваги пропозицію, щоб кожен депутат бачив чи його голос враховано. Для цього на екран буде виводитись схема залу чи перелік депутатів, які взяли участь у голосуванні. Наприклад, якщо не голосував, то буде видно.

Що ж стосується процедури таємного голосування, то вона, за словами Андрія Грещука, швидше за все буде проводитись як і раніше бюлетенями.
До речі, досвідом народних обранців, систему "Рада" для яких тестували школярі, у Рівному навряд чи скористаються.

— Протестуємо спершу наших депутатів, кожен же має навчитися як нею користуватися, — зазначив секретар міськради. — Систему треба певний час "обкатати", щоб вона притерлася. Наприклад, визначитися, скільки часу відводити на фіксацію голосування: вистачить депутату 10 секунд, щоб проголосувати, чи треба давати 20 секунд, подивитися, як буде спрацьовувати операційна система, наприклад, скільки потрібно часу, щоб ввести в порядок денний питання внесені з голосу, та інше. Ми до кінця гроші не проплатили, чекаємо, поки до кінця систему налаштують.

Як виявилося, не лише недовіра до роботи лічильної комісії стала поштовхом для придбання "Ради".

— Чому не хочуть лічильну комісію? Та тому, що це важко фізично, упродовж всього дня то сидіти, то вставати, рахувати, — каже Андрій Грещук. — Саме через це немає жінок у лічильній комісії, таке рішення було прийняте ще у попередніх каденціях. Жінок у нас мало, а тому їх треба берегти.





На правах реклами