У Рівному можуть ліквідувати Будинок офіцерів [+Фото]

Він має п’ять будівель, серед яких бібліотека на 15 тисяч книг та Музей бойової слави 13 армійського корпусу, який вміщує безліч унікальних експонатів та щодня приймає багато відвідувачів.

– Невже патріотичне виховання дітей нікому не потрібне?!, – дивується голова Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих, інвалідів та ветеранів локальних конфліктів Петро Шемейко. – Тут діти росли на традиціях військової честі й мужності, що закладені нашими дідами й батьками. Ми розповідаємо їм про героїчну боротьбу у Другій світовій війні, про Афганістан… Також ми створили тут кімнату, присвячену сучасним миротворчим місіям у інших країнах, зокрема в Іраку. Як це все можна просто взяти й знищити?

Окрім військово-патріотичного виховання, що здійснюється на базі музею, у приміщенні Будинку офіцерів діє близько десятка гуртків, де займаються понад 130 дітей.

– У нас діти вивчають англійську та німецьку мови, – пояснює інструктор культурно-освітньої установи Рівненського будинку офіцерів Оксана Смолярчук. – Діють гуртки крою та шиття, танцювальний гурток, хореографія, гурток гри на гітарі й фортепіано та навіть гурток скелелазіння. Звісно, ми не хочемо навіть припускати, що такі можливості для навчання дітей будуть втрачені, й готові відстоювати наш Будинок офіцерів.

З метою відстояти Будинок, його колектив та представники громадських організацій звернулися із листами до Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента, а також до керівництва області.

– Нас турбує те, що заклади культури закриваються, а різні кафе, бари, супермаркети й інші подібні установи – розширюються, – говорить голова Рівненської обласної організації Спілки офіцерів України Олег Гуменюк. – І ми це питання відстояли. Є відповіді, що дане приміщення буде використовуватися лише як заклад культурно-освітнього спрямування і музей буде збережено. Але ми не зупиняємося на досягнутому.
За словами Олега Гуменюка, музей потрібно не лише зберегти, а й розширити, перетворивши його на Музей військової історії Рівненщини.

Хоч у листі з Міноборони й запевняють, що музей функціонуватиме й надалі, доля самого Будинку офіцерів наразі залишається невідомою. Як припускають представники громадських організацій, ліквідація Будинку офіцерів – це аж ніяк не наслідок скорочення Збройних сил, а просто чиєсь бажання прибрати до рук велике приміщення з чималою територією неподалік центру міста.
ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
У Рівному в районі "Будинку офіцерів" будують офісний центр
Рівненські офіцери вчать англійську мову

ліквідація, Музей бойової слави, 13-й армійський корпус, Будинок офіцерів
Травень вражає: у Рівному зафіксували температурний рекорд

Через надходження арктичного повітря в обласному центрі та області вже який день спостерігаються заморозки на поверхні грунту.
переглядів: 106
Де у Рівному отримати пільгову транспортну картку: перелік адрес

Картка буде обов’язковою для валідації пільговими категоріями мешканців Рівненської міської територіальної громади, щоб скористатися безкоштовним або пільговим проїздом в громадському транспорті.
переглядів: 111
У Рівному видаватимуть пільгові картки для безкоштовного проїзду в громадському транспорті

Відсьогодні у Рівному розпочинається видача персоналізованих пільгових транспортних карток.
переглядів: 131
Рівне: чоловік в’їхав у припарковане авто і продовжив пити пиво

Учора на вулиці Відінській сталася ДТП без травмованих. Заявник повідомив, що водій нетверезий і після ДТП продовжує пити пиво, перебуваючи за кермом.
переглядів: 124
На Рівненщині затримали юнаків, які вчинили теракт

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури двом рівнянам повідомили про підозру у вчиненні терористичного акту за попередньою змовою групою осіб.
переглядів: 155