10.07.2012, 10:02

У Рівному можуть ліквідувати Будинок офіцерів [+Фото]

Рівненський гарнізонний будинок офіцерів може припинити своє існування. А з ним - і музей Бойової Слави 13 армійського корпусу. Рішення про ліквідацію будинку прийняли нещодавно у Міністерстві оборони України. Працівники будинку запевняють - готові його відстоювати.
Приміщенням, у яких нині знаходиться Рівненський гарнізонний будинок офіцерів, уже понад сто років. Колись тут розміщувались польські, а згодом і радянські війська. Нині - це військовий культурний заклад, аналогів якому на Рівненщині та Волині немає.Він має п’ять будівель, серед яких бібліотека на 15 тисяч книг та Музей бойової слави 13 армійського корпусу, який вміщує безліч унікальних експонатів та щодня приймає багато відвідувачів.– Невже патріотичне виховання дітей нікому не потрібне?!, – дивується голова Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих, інвалідів та ветеранів локальних конфліктів Петро Шемейко. – Тут діти росли на традиціях військової честі й мужності, що закладені нашими дідами й батьками. Ми розповідаємо їм про героїчну боротьбу у Другій світовій війні, про Афганістан… Також ми створили тут кімнату, присвячену сучасним миротворчим місіям у інших країнах, зокрема в Іраку. Як це все можна просто взяти й знищити?Окрім військово-патріотичного виховання, що здійснюється на базі музею, у приміщенні Будинку офіцерів діє близько десятка гуртків, де займаються понад 130 дітей.– У нас діти вивчають англійську та німецьку мови, – пояснює інструктор культурно-освітньої установи Рівненського будинку офіцерів Оксана Смолярчук. – Діють гуртки крою та шиття, танцювальний гурток, хореографія, гурток гри на гітарі й фортепіано та навіть гурток скелелазіння. Звісно, ми не хочемо навіть припускати, що такі можливості для навчання дітей будуть втрачені, й готові відстоювати наш Будинок офіцерів.З метою відстояти Будинок, його колектив та представники громадських організацій звернулися із листами до Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента, а також до керівництва області.– Нас турбує те, що заклади культури закриваються, а різні кафе, бари, супермаркети й інші подібні установи – розширюються, – говорить голова Рівненської обласної організації Спілки офіцерів України Олег Гуменюк. – І ми це питання відстояли. Є відповіді, що дане приміщення буде використовуватися лише як заклад культурно-освітнього спрямування і музей буде збережено. Але ми не зупиняємося на досягнутому.

За словами Олега Гуменюка, музей потрібно не лише зберегти, а й розширити, перетворивши його на Музей військової історії Рівненщини.Хоч у листі з Міноборони й запевняють, що музей функціонуватиме й надалі, доля самого Будинку офіцерів наразі залишається невідомою. Як припускають представники громадських організацій, ліквідація Будинку офіцерів – це аж ніяк не наслідок скорочення Збройних сил, а просто чиєсь бажання прибрати до рук велике приміщення з чималою територією неподалік центру міста.

ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
У Рівному в районі "Будинку офіцерів" будують офісний центр
Рівненські офіцери вчать англійську мову
Щасливе Рівне