16.10.2012, 16:31

П'ятеро студентів з Рівненщини відвідали польсько-українську конференцію

П'ятеро студентів Національного університету "Острозька академія" взяли участь у Польсько-Українській студентській конференції Східній, яка відбулась днями на базі Варшавського університету.
Студент факультету романо-германських мов Роман Беднарчик доповідав про «Елементи польської культури в «Слові о полку Ігоревім», а Аліна Салівончик з факультету міжнародних відносин розкрила тему «Військова співпраця УНР і Польщі 1920 року в польській історіографії». Студент факультету політико-інформаційного менеджменту (ПІМ) Тарас Кушнірук обрав темою свого дослідження «Газові важелі Росії та проблеми енергетичної безпеки України», а Василь Талашук, який також представляв факультет ПІМ, виголосив доповідь на тему «Ефективність функціонування місцевого самоврядування:порівняльний аналіз України та Польщі». Авторка цих рядків, студентка гуманітарного факультету (спеціальність "Журналістика"), виступила на конференції з доповіддю «Інтегруюча роль гуманізму у журналістиці: україно-польський досвіди».

Окрім власне участі у конференції, незабутніми для нас стали знайомство з сусідньою державою, з польськими однолітками, з Варшавським університетом.

- Ось якщо уявити Львів із широкими вулицями, сучасним громадським транспортом і метро – це й буде столиця Польщі, - ділиться власними враженнями студент факультету політико-інформаційного менеджменту НаУ "Острозька академія" Тарас Кушнірук. - І люди привітні! В разі потреби - підкажуть як дійти чи доїхати до потрібного місця. Вже у перший день у Варшаві ми зустріли чимало українців. Серед них були і випускники Острозької академії, які навчаються на програмах Варшавського університету. В цілому, скажу, що захід додав полякам та українцям обізнаності один про одного та спільне історичне минуле, здружив учасників. Цікаво, що любов до своєї країни по-особливому проявляється на чужині… Ось, ми йшли по нічній Варшаві і співали українські пісні. І це було чудово!
Організатори конференції подякували студентам з Рівненщини за участь і висловили сподівання, що наступний подібний форум буде проходити у стінах нашої альма-матер – Острозької академії.Юні журналісти з Рівного виграли поїздку до передріздвяної Польщі!

Як студентка-журналістка Острозької академії, зазначу: ця конференція стала для моїх одногрупників не першим досвідом участі в українсько-польських програмах. Так, у липні нинішнього року ми, семеро студентів з Рівненщини, взяли участь у десятиденному міжнародному семінарі з онлайнової журналістики "Журналісти-активісти", який відбувся у Варшаві за участю активістів молодіжних редакцій трьох держав - України, Польщі та Білорусі. За підсумками семінару ми видали спільну інтернаціональну мультиму - онлайнову газету.Студенти-журналісти з Рівненщини видали у Варшаві онлайн-газету разом із поляками та білорусами

P.S.
Рубрика "Репортер OGO.ua" не містить матеріалів журналістів "ОГО".
Завдання цієї рубрики - дати можливість кожному небайдужому рівнянину виступити в ролі репортера, поділившись власними спостереженнями за подіями, що відбуваються навколо.