Рівненську санстанцію ліквідовують, перевірок можна не боятися
За задумом чиновників, до 2013-го року СЕС повинні передати свої функції новій структурі — Державній санітарно-епідеміологічній службі, яку не буде підпорядковано МОЗ. А її працівники матимуть статус держслужбовців. Санстанція, а точніше, її правонаступниця, має перетворитися з контролюючого органу на декларативно-просвітницький. Ліквідація відбувається з-понад 50-відсотковим скороченням штату. Міністерські чиновники називають цей процес реорганізацією. Принаймні так повідомляють на сайті МОЗ України.
У Рівному ж працівники міської СЕС жодних коментарів та інформації стосовно ліквідації установи не дають, а скерували журналіста до голови ліквідаційної комісії Юрія Мачеєва, який водночас є завідувачем відділу гігієни праці Рівненської СЕС. З його слів, доки триває процес ліквідації (до 10 грудня 2012 року), міська санстанція працює у звичному режимі, виконуючи покладені на неї функції. Що ж буде на її місці, ані самі працівники санстанції, ані голова ліквідаційної комісії достеменно сказати не можуть, мовляв, самим мало що зрозуміло.
За словами Юрія Мачеєва, у рамках реорганізації санітарно-епідеміологічної служби вже створено Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Рівненській області. За наявної у нього попередньої інформації, райони області буде об’єднано у кілька секторів. Замість міськсес у Рівному буде створено Центр профілактичної медицини, який складатиметься з 5-ти структурних підрозділів: санітарно-гігієнічної та мікробіологічної лабораторій, відділень інфекційних та неінфекційних хвороб, дезінфекційного відділу. Центр буде самостійною одиницею, не підпорядкованою Головному управлінню Держсанепідемслужби в області. Чим конкретно займатиметься центр, Юрій Мачеєв наразі сказати не зміг.
Натомість певні функції колишньої СЕС, але дещо урізані та оптимізовані, залишаться у новоствореному міському відділі ГУ Держсанепідемслужби в Рівненській області. Очолюватиме його, за словами Юрія Мачеєва, головний лікар міської СЕС Юрій Ромець. Поспілкуватися з ним журналістові не вдалося, бо він перебуває у відрядженні. Тому уся інформація – з вуст Юрія Мачеєва.
З його слів, у штаті відділу будуть 6 працівників зі статусом держслужбовців та 12 – без такого статусу. У повноваженнях цього відділу залишиться зокрема й здійснення перевірок. Щоправда, згідно з наказом МОЗ, кількість таких перевірок значно скоротиться. Наприклад, суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику перевірятимуть раз на рік (раніше – щоквартально), із середнім – раз на три роки (раніше – щопівроку), з низьким – раз на п’ять років (раніше – раз на рік).
Щодо критеріїв, за якими суб’єкти господарювання відноситимуть до тих чи інших ступенів ризику, то Кабмін своєю постановою від 19 вересня 2012 року за поданням Держсанепідслужби України, затвердив нові критерії. Відтак, більшість видів господарської діяльності, які не створюють реальної загрози для життя та здоров’я громадян, відноситимуться до низького та середнього ступеню ризику й лише незначна їх кількість – до високого. Це стосуватиметься насамперед тих об’єктів господарювання, діяльність яких може призвести до виникнення та розповсюдження масових інфекційних та неінфекційних хвороб.
Наприклад, діяльність, пов’язана із наданням стаціонарної медичної допомоги, водопостачання у населених пунктах із населенням понад 100 тисяч осіб; виробнича діяльність, у якій задіяно понад 500 осіб; діяльність, пов’язана із вихованням, навчанням та оздоровленням дітей. На думку медичних чиновників, це покращить результативність перевірок. Відтак, згідно з цими критеріями, школи, дитячі садочки, табори, лікарні тощо планово перевірятимуть лише один раз на рік. Мало того, згідно з роз’ясненням голови Держсанепідслужби, головного державного санітарного лікаря України Анатолія Пономаренка, якщо під час кількаразової перевірки на об’єкті не знайдуть порушень, то для такого об’єкта вводитиметься коефіцієнт «півтора». Тобто перевірятимуть його лише раз на півтора роки. Відповідно об’єкт середнього ступеню ризику – раз на чотири з половиною роки, низького – раз на сім з половиною років. У відповідь на такі нововведення нинішні працівники санстанції тільки за голову хапаються. Утім відкрито обурюватися не наважуються. Як і щодо подальшого свого працевлаштування.
На умовах анонімності один із лікарів міської СЕС розповів журналістові, що усі працівники міської санстанції уже розписалися у наказі про скорочення. Їм буцімто мають запропонувати перепідготовку та подальше працевлаштування в лікувально-профілактичних закладах на лікарських та медсестринських посадах. А також пропонуватимуть посади у Державній ветеринарній та фіто-санітарній службі, якщо останній від Держсанепідслужби буде передано повноваження у сфері контролю за безпекою харчових продуктів. У такі блага, зі слів анонімного співрозмовника, працівники СЕС мало вірять.
- Комусь дуже заважає наша служба, от і хочуть її ліквідувати, - каже лікар. – Але робиться це все непрозоро, без врахування інтересів працівників. Вищестоящим органам усе давно відомо, а нас мають за ніщо, аби побільше грошей витягнути. Недаремно говорять, що в новостворені установи будуть набирати, дивлячись на товщину гаманця кандидата на посаду. Тобто потрапити назад на своє ж робоче місце зможуть не всі.
У свою чергу, голова ліквідаційної комісії Юрій Мачеєв зазначив, що штат працівників майбутніх підрозділів порівняно з нині існуючою міськсес, скорочено приблизно на 50 відсотків. В основному, як він запевнив, за рахунок пенсіонерів. Чи усім працівникам СЕС буде запропоновано роботу у новостворених структурах, Юрій Мачеєв сказати не зміг. Однак, з його слів, у новоствореному відділі працюватиме 19 осіб, а в центрі – близько 80-ти. До реорганізації штат міської СЕС налічував майже 120 осіб.
Насамкінець Юрій Мачеєв зазначив, що наразі це лише попередня інформація, а що і як буде насправді, нині достеменно ще не відомо.
За матеріалами: Рівненсько-Волинський портал «Четверта влада»
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 317
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 650
У Рівному буде концерт до Дня Незалежності Польщі
За кілька днів, 26 листопада, о 16 годині, буде концерт, на якому виконуватимуть музику відомих композиторів. Концерт приурочений до Дня Незалежності Польщі, який був нещодавно.
переглядів: 356
Акція "Подаруй книгу воїну" триває: де у Рівному є пункту збори літератури
У Рівному триває благодійна акція "Подаруй книгу воїну". Мешканці міста та сусіднього Квасилова можуть віддати свої українські книги у бібліотеки, щоб порадувати військових, які проходять лікування або реабілітацію.
переглядів: 319
Ворожіння на Катерини: як дівчата зазирають у майбутнє
Свято Катерини завжди було особливим для дівчат, адже саме в цей день вони могли зазирнути в майбутнє і дізнатися про свою долю. Існує безліч ворожінь, які передавалися з покоління в покоління. Ось деякі з найпопулярніших:
переглядів: 372