Скільки коштує весілля в Рівному?
Вибір закладу для проведення весілля
Зазвичай, на сватанні, як кажуть у народі, визначають дату весілля. Хоча сьогодні традиція сватання вже трішки відійшла у минуле, оскільки такі собі заручини роблять швидше для того, щоб познайомити батьків нареченої і нареченого, налагодити контакт між сім’ями. Та визначивши дату, відразу думають, де робити. Отут і проблема: не завжди можна вгадати під себе і свої бажання. Приміром, у Рівному є чимало закладів, які спеціалізуються на проведенні весіль, але й бажаючих одружуватись також немало. Тому, аби нормально все спланувати, потрібно спочатку визначитись із закладом, а вже потім грати під їхню дудку: запитувати, які дати вільні й відповідно визначати день весілля.
На етапі вибору закладу, де відбуватиметься свято, потрібно чітко усвідомити бюджет весілля (тут варто, звичайно, врахувати вартість місця в ресторані, а вже всі інші витрати потрібно планувати по ходу). У Рівному вартість меню з розрахунку на одну людину лежить у проміжку від 150 до 250 грн. Суми немалі, тому варто добре продумати, на що розраховувати. Якщо на весілля має бути багато людей (більше 150), то і заклад потрібно обирати відповідно з меншими цінами. А якщо ціна ролі не грає (і таке буває, повірте), то тут вже треба враховувати можливості закладу. Не всі ресторани можуть розмістити 150 і більше людей.
Оформлення весілля
Сьогодні у місті також грає роль оформлення весілля. Усі наречені хочуть, щоб їх свято вирізнялось з-поміж інших, вражало гостей. На це також треба добре витратитись. Оформлення залу, підготовка шоу-номерів, тамада, музиканти, відеооператор, фотограф — все це можуть порадити й організувати у будь-якому весільному агентстві. У Рівному таких агентств не так багато, тому щоб не дивитись потім у божевільні рахунки за організацію свята, краще робити все почергово й використовувати для цього різні фірми, агентства й організації. Приміром, окремо можна замовити оформлення залу, якщо це, звичайно, потрібно, адже деякі ресторани пропонують нормальне оздоблення закладу для весілля. Це вже залежить від бажань і можливостей. Популярними є тематичні за кольором весілля, а тому вам зможуть зробити оформлення будь-яке: червоне, зелене, фіолетове, зі штучними квітами, з живими і т.д. А все це коштує немалих грошей: щоб прикрасити великий зал, треба витратити від 3 до 10 тисяч гривень, маленький може обійтися від 1 до 5 тисяч гривень. У вартість входять і чохли для стільців, і прикраса стола для наречених, і оформлення виїзної церемонії розпису.
До речі, церемонія розпису — також важливий момент. Сьогодні такі церемонії роблять на виїзді, але зазвичай це імітовані церемонії, тобто наречені розписуються раніше, а на самому святі ставлять урочистий розпис, але вже при наявності документів про одруження.
Фотограф і відеооператор
Продовжимо про організацію. Важливий етап — вибір фото- і відеооператора. У Рівному їх хоч греблю гати: дорогі й дешеві, професіонали й любителі, старшого віку і молоді. І кому ж віддати перевагу? Зазвичай, економлять на чомусь одному і замовляють або лише одну фотозйомку, або лише відеозйомку, але вже тоді якісну і на високому рівні. А якщо ж ви захочете, щоб ваше весілля і фотографували, і знімали, то викласти у скарбничку професіоналів вам доведеться від 4 до 8-9 тисяч гривень. Ціни різні, але підбирати фотографа й оператора варто лише за рекомендаціями, бо лише той, кому вже робили фото, може підказати, добре це зробили чи не дуже. Звичайно, що на смак і колір товариша не знайдеш, але врахувати треба якнайбільше думок.
Ведучий на весіллі (тамада)
Ведуча весілля (тамада) обійдеться вам від 1 до 2-2,5 тис. грн — це стандартні ціни для нашого міста. Музичні гурти, залежно від віку, статусу, професіоналізму, візьмуть за музичне оформлення весілля від 2 до 9 тисяч гривень. Найдорожчі — це сформовані колективи, які складаються з 5-ти і більше чоловік, що грають на різних музичних інструментах. Від музики на весілля залежить багато, яка музика — така й атмосфера на святі.
Одяг наречених
Один із найважливіших етапів — підбір весільного вбрання для нареченого та нареченої. У цьому питанні дуже складно щось порадити, адже вибір величезний навіть у нас у місті. А якщо ще поїхати в інше місто, то просто очі розбігаються. Але і тут є проблема: суконь і костюмів багато, та всі вони перегукуються. Якщо ви хочете щось ексклюзивне, то це по-перше, дорого, а по-друге, ексклюзивне ви можете тільки замовити в дизайнера або пошити на замовлення. Купуючи одяг у весільному салоні, ви ризикуєте одягнути таку саму сукню чи костюм, в яких, приміром, одружувались ваші знайомі. Для нареченої весільна сукня може обійтися від 1500 грн до 10-12 тис. грн. Зрозуміло, що дизайнерські сукні коштують набагато дорожче, ніж ті, якими завалені оптові ринки і звичайні салони. Якщо в назві салону не вказано ім’я дизайнера або бренду весільних суконь, то ви ризикуєте в салоні купити сукню з ринку, причому вдвічі чи навіть втричі дорожче.
Для чоловіків простіше — костюми чоловічі всі подібні. Єдине, з чим варто визначитись, який саме він має бути: смокінг, класичний, молодіжний, ну і, звичайно, який має бути колір. За костюм нареченому доведеться викласти приблизно 2-4 тисячі гривень. Також немала сума піде на аксесуари: туфлі (від 1 до 3 тисяч грн для кожного), ремінь, краватка чи метелик, болеро до сукні, підв’язки, рукавички і т.д.
Весільні аксесуари
Зараз популярними є також аксесуари для самого весілля — подячки для гостей, свічки для вінчання, запрошення, подарунки, бомбоньєрки, бутоньєрки і багато-багато іншого. Все це може бути ручної роботи, або ж можна замовити такі аксесуари у спеціалізованих фірмах. У Рівному таких фірм немає, а якщо і є, то це переважно неспеціалізовані, які перекуповують, здебільшого, у Львові, Луцьку, Тернополі. Зате у нас в місті є багато людей, які займаються такими речами. На все в сукупності треба витратити приблизно 1-2 тис. грн.
P.S.
Загальна сума в кожного своя, але приблизно порахувати, скільки коштує весілля можна. У середньому святкування на 100 гостей обійдеться у 50-60 тисяч гривень. Щоправда, передбачити всі витрати наперед складно. Тому остаточний кошторис стане відомим вже після самого свята. Нюансів, звичайно, чимало. Всі не опишеш, але єдина і головна порада — не робити нічого похапцем, а планувати все виважено. Кожне своє рішення варто добре обдумати, порадитись з усіма можливими радниками, а тоді вже брати за основу. Бажано, щоб і сім’ї нареченого та нареченої контактували між собою під час організації, так простіше готуватись, та й наречених це підтримує.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 160
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 205
Як у Рівному підписати декларацію з сімейним лікарем?
![](/images/articles/2/small/1739362543.jpeg)
Підписати декларацію з лікарями «первинки» в закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради може кожен, хто ще не встиг це зробити.
переглядів: 242
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
![](/images/articles/2/small/1738745202.jpeg)
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 706
Ворог здійснив атаку на обʼєкти газової інфраструктури України
![](/images/articles/2/small/1739264171.jpg)
РФ завдала комбінованого удару ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині.
переглядів: 353