Україна повертається до іменного продажу залізничних квитків
- Із 1 січня ми вводимо продаж іменних квитків, тому що скарг на спекулянтів все більше і більше, - сказав Борис Колесніков.
Як повідомили Корреспондент.biz в Мінінфраструктури, відомство отримує тисячі листів від пасажирів, які звертаються з проханням впровадити іменні квитки.
Крім того, як повідомив Колесніков, підтверджені факти спекуляції з боку самих працівників залізниць: касирів та провідників.
- Ми перевірили один поїзд - і з 120 пасажирів 90 були без квитків. Залізниця працює для пасажирів, тому ніякої спекуляції бути не може. Це головне, - наголосив віце-прем'єр.
Разом з тим, Колесніков повідомив, що придбати квиток на поїзд можна буде за наявності документа, що посвідчує особу (внутрішній або закордонний паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток, студентський квиток і т.п.).
Крім того, він заявив, що на початку літа електронний проїзний документ зможуть придбати пасажири всіх швидкісних поїздів.
- Із 1 червня електронний квиток буде запроваджений на всіх швидкісних поїздах, а протягом літа - всіх пасажирських поїздах, - зазначив Колесніков.
За його словами, технологія електронного проїзного документа дозволить не тільки ефективно реалізовувати квитки, але й дозволить у п'ять разів знизити витрати та покращити якість перевезень.
Також віце-прем'єр продемонстрував, як користуватися електронним залізничним квитком, який незабаром введе Укрзалізниця.
- Із 25 грудня всі власники смартфонів через інтернет зможуть придбати квиток, не роздруковуючи - зберегти QR-код собі в телефон і прийти до проїзду, не звертаючись до залізничних кас, - зазначив Борис Колесніков.
Віце-прем'єр-міністр України випробував систему купівлі електронного квитка руками: вибрав на сайті Укрзалізниці маршрут Київ-Харків, потяг 156 на 5 листопада, місце 7, оплатив кредитною карткою вартість проїзду. Отримавши підтвердження на електронну пошту, Борис Колесніков сфотогрофував QR-код на телефон. Стюард поїзда за допомогою мобільного терміналу контролю доступу зчитала інформацію, зашифровану в QR-коді. Звуковий сигнал пристрою підтвердив успішне проведення операції.
- Ті, у кого немає смартфону, можуть просто роздрукувати бланк з QR-кодом і прийти до поїзда, - сказав він.
Продаж і використання такого проїзного документа здійснюється за допомогою сучасних електронних засобів: починаючи з надання користувачеві довідки про розклад поїздів і закінчуючи контролем електронних квитків при посадці пасажира в поїзд.
Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури ініціює введення безконтактних залізничних квитків.
Як відновити організм після зимових свят: корисні поради
Після тривалих зимових свят часто важко повернутися до звичного ритму життя. Калорійна їжа, порушення режиму сну та зниження фізичної активності можуть негативно вплинути на самопочуття. Ось кілька порад, як допомогти організму відновитися.
переглядів: 406
Рівнян запрошують на гала-концерт XXI фестивалю "Різдвяні піснеспіви"
Уже 6 січня 2024 року, о 16:00 у великій залі Міського Будинку культури відбудеться святковий гала-концерт, який об’єднає найкращих виконавців і колективи Рівненщини.
переглядів: 422
Куди рівнянам подіти ялинки після свят: рекомендації міської влади
Після завершення різдвяно-новорічних свят мешканці Рівного почнуть прибирати ялинки зі своїх осель. Для зручності рівнян та дотримання екологічних стандартів міська влада надала рекомендації щодо правильної утилізації святкових дерев.
переглядів: 178
Водохресний святвечір 2025: що поставити на стіл та як святкувати
5 січня 2025 року українці відзначатимуть Водохресний святвечір — останній день перед великим святом Хрещення. Цього дня дотримуються суворого посту, відмовляючись від м'яса, молочних продуктів та яєць. Віруючі набирають водохресну воду, вважаючи її цілющою.
переглядів: 499
Голодна кутя на Святвечір: традиційний рецепт
Голодна кутя, або як ще називають Друга кутя чи Голодний Святвечір, проводиться напередодні Хрещення. Відзначають це свято 5 січня.
переглядів: 299