Вони пролетіли повз Раду [+СПИСОК]
Тарас Козак. Колишній головний митник Західної України. Вважається людиною Віктора Медведчука. Згідно з даними, розміщеними на сайті ЦВК, проживає в селі Сокільники Пустомитівського району Львівської області. Неодноразово заявляв, що займається бізнесом, конкретика щодо цього, в публічній площині, правда, відсутня.
Балотувався по 122 округу у Львівській області як самовисуванець. Також вважався тут фаворитом. Однак перемогою поступився висуванцю від "Батьківщини" Василю Пазиняку (36.22% проти 56.17%). Під час виборчої кампанії відзначився тим, що роздавав виборцям "Молитовник для школярів і студентів".
Іван Денькович. Колись голова Львівської облорганізації "Батьківщина". Перебіжчик. Член депутатської групи Ігоря Рибакова "Реформи заради майбутнього", в якій зібрані так звані "тушки". Балотувався як самовисуванець по 120 округу у Львівській області. Зазнав фіаско, набравши лише 2.84% голосів - 6 місце.
Ігор Пукшин. Підписання зобов'язання вступити в "Батьківщину" після перемоги на парламентських самовисуванцю по 125 округу у Львівській області не допомогло. Він посів лише третє місце. З величезним розривом - майже 20% голосів - перемогу на окрузі здобув брат Олега Тягнибока Андрій.
Галина Герега. Більш запеклу боротьбу за місце в парламенті на цих виборах вів хіба що Віктор Пилипишин. Балотуючись по 215 округу в Києві, Герега програла "свободівцю" Андрію Іллєнку. Причому програла негарно - з подальшими спробами фальсифікацій. Зокрема - підробленням протоколу, що було відображене журналістами. Після перерахунку голосів свою поразку вона визнала, хоч з нею і не погодилася. Удвічі прикро, що чоловік у Верховну Раду пройшов (по округу в Хмельницькій області).
Петро Ющенко. Як і Віктор Ющенко, сьоме скликання Верховної Ради пропускає. Спроба потрапити в парламент - в обхід списку "Нашої України" - провалилася. Проживаючи в Києві, Ющенко балотувався по 161 округу в Сумській області. Однак отримав лише 10.30% симпатиків. Його місце в Раді займе висуванець "Батьківщини" Володимир Шульга (42.70%)
Ще одна несподіванка кампанії - фіаско Сергія Федоренка, відомого як "масажист Азарова". Потужна підтримка держави - у вигляді адмінресурсу - наближеному прем'єр-міністру удачі не принесла. Як і реклама "Я - тролейбус". Всього лише третє місце. Його на 97-му окрузі в Києві обійшов "ударівець" Павло Різаненко із 31% голосів.
Своїх місць у Верховній Раді позбавляються відразу чотири діючих народних депутати - колишній генпрокурор Святослав Піскун і нунсівець Павло Жебрівський, Павло Унгурян (фракція "БЮТ") і Віктор Каплієнко ("Реформи заради майбутнього") - ризикнули всі балотуватися по одному округу - №63 в Житомирській області. Він є мало не «рекордсменом» за кількістю кандидатів - 23 людини. Серед яких і Валентина Семенюк-Самсоненко. Ніхто з вищезазначених не пройшов.
У Раді від 63-го округу стане "засідати" Анжеліка Лабунська - самовисуванець - набрала 25.37% голосів, обійшовши найближчого суперника "регіонала" на 10%.
Без мандата залишився і Олексій Журавко. Він, як і його опонент комуністка Катерина Самойлик, програли самовисуванцю Федору Негою. По 186 округу в Херсонській області. Що цікаво, розрив між регіоналом і комуністкою склав 0,2%.
Якщо продовжити перелік комуністів-мажоритарників, вибори для них не стали радісною подією. Ні Александровська (170 округ), ні Царьков (139 округ, Одеська область), ні скандальний відщепенець Леонід Грач (округ №1, Крим) не пройшли.
Програш Максима Луцького - на зразок програшу "масажиста Азарова" - став черговою несподіванкою. Кум чинного міністра освіти Дмитра Табачника при всіх своїх ресурсах не зміг набрати більшість голосів, балотуючись по 222 округу в Києві. Своє третє місце Луцький прийняв спокійно. Хоча і позбувається при цьому посади голови парламентського комітету науки і освіти.
Василь Горбаль, якого спочатку не включили в список Партії регіонів, а потім ще обіцяли насварити за ініціативу самовисування, мандат також не отримає. 221 округ для нього, як і для екс-соратниці Черновецького Алли Шлапак, став нещасливим. Їх обійшов кандидат від "Батьківщини" Леонід Ємець із значним розривом у голосах.
Кирило Куликов. Глава ТСК з розслідування земельних махінацій Черновецького. Балотувався від партії Кличка по 212 округу в Києві. Тому ж, що і самовисуванці Тарас Чорновіл та Тетяна Монтян. І так само, як вони, не набрав більшість голосів - їх обійшов кандидат від ГО Віталій Ярема.
Не потрапив у Раду ще один одіозний ректор - Податкової академії - Петро Мельник. Крім усього іншого, відомий ще й тим, що намагався виштовхати нардепа Ірину Геращенко з виборчої дільниці в Обухові під час виборів мера міста. Установка студентам голосувати за "правильного" кандидата на 95-му окрузі в Ірпені Мельнику не допомогла. Кандидат від ПР зайняв всього лише третє місце.
Володимир Лановий. Економіст. Кандидат економічних наук. У 2007-му балотувався до Верховної Ради від "Нашої України - Народної самооборони". Але в парламент не потрапив, оскільки значився в непрохідній частині списку. 2012 не став для нього більш успішним. Ланового в 217 окрузі в Києві випередили відразу декілька кандидатів. Переможцем із них вийшов Олександр Бригинець (31.75%).
Серед програвших "маститих мажоритарників" - спортсмен Денис Силантьєв, політолог Вадим Карасьов та Вадим Столар. Столар - член Партії регіонів. Співвласник скандальної забудови біля метро Театральна, яку, втім, передав місту в листопаді 2011 міста. За деякою інформацією (офіційно непідтвердженою), був співзасновником скандальної фірми-забудовника "Еліта-центр". Другий її співзасновник - у Лук'янівському СІЗО, чекає на рішення суду у справі про обдурених забудовників.
Олександр Третьяков. Мабуть, самий розрекламований самовисуванець. Такої кількості зовнішньої і телереклами не змогли дозволити собі навіть партії. Посварившись з опозицією, пішов на вибори один з гаслом "Добиватись і перемагати", але домігся лише другого місця. Висуванець від "Батьківщини" Володимир Ар'єв виявився для виборців більш авторитетним (38.85%).
Віктор Матчук. Депутат шостого скликання Верховної Ради від НУНС. У липні 2012 року склав з себе депутатські повноваження, заявивши, що більше не бажає бути членом "Нашої України". Завдяки чому в парламент зайшов брат Юрія Луценка - Сергій. На вибори йшов самовисуванцем, проте його вчинок оцінили лише 15% виборців. На 152-му окрузі в Рівненській області переміг "свободівець" Олег Осуховський.
Підтримка партії "Удар" не допомогла і колись популярній ведучій, а нині починаючому політику Ользі Герасим'юк. На її користь Об'єднана опозиція зняла свого кандидата Олександра Горіна, проте "регіонал" Олександр Пресман виявився набагато сильнішим (53.58% проти 26.14% голосів).
Іван Плачков. Екс-міністр палива та енергетики. Екс-губернатор Одеської області. Балотувався в ній же - по 142-му округу - як самовисуванець. Однак безрезультатно. Цей же округ став "нефартовий" і для Ігоря Плохого, кандидата від ПР. Який колись викрив однопартійця й земляка Сергія Ківалова (який, до речі, виграв парламентські вибори у себе в окрузі) в корупції. За що отримав повістку в суд. І нібито виплатив Ківалову 165 тис. грн - "За наклеп". А переможцем на 142-му окрузі став самовисуванець Антон Кіссе. Народний депутат четвертого скликання, депутат Одеської обласної ради, член фракції ПР.
Олег Надоша. Член Партії регіонів, один із спікерів політсили. Колись член партії "Батьківщина", одіозна тушка, координатор «добровольців» на мітинги ПР.
Тарас Стецьків. Самовисуванець. Надійна бойова одиниця опозиції, але, як і багато інших, в список не потрапив. А тепер не потрапляє і в Раду. Балотувався по 117-му округу у Львівській області. Програв, що показово, кандидату від "Батьківщини" Ігорю Васюнику.
Геннадій Задирко. У 2009 році виключений з партії "Батьківщина" за підозрою у співпраці з Партією регіонів. У помсту, заодно з іншими екс-бютівцями, проголосував у 2010 році за відставку уряду Тимошенко. У 2010-му балотувався в мери Миколаєва, вибори програв. Як і нинішні парламентські. Зараз Задирко набрав всього 8,55 голосів. Обирався по своїй рідній Миколаївській області.
Іван Заєць. Народний депутат зі стажем. Член Української народної партії, балотувався від неї ж по 153 округу в Рівненській області. Але не пройшов. Виграв тут представник Об'єднаної опозиції Юрій Вознюк.
Олександр Слободян. Президент пивної компанії "Оболонь", президент однойменного футбольного клубу. Самовисуванець, хоча є членом УНП. Депутат шостого скликання від НУНС. Перше місце "поступився" кандитат від "Батьківщини". Балотувався по 187-му округу в Хмельницькій області.
Андрій Давиденко. Також член УНП. Також самовисуванець по 166 округу в Тернопільській області. І також не пройшов у Раду, зайнявши лише друге місце. Перше залишилося за висуванцем від ГО - Михайлом Апостолом.
Михайло Полянчич. Колись член НУНС. Перейшов у Партію "Єдиний центр" Віктора Балоги. Міг стати непоганою підтримкою чинного міністра МНС в Раді, але не стане. Балотувався, втім, як самовисуванець по 167-му округу в Тернопільській області.
Орест Муц. Член Партії регіонів. Був одним з тих, хто відкликав свої голоси за закон про мови. Очолював фракцію Партії регіонів у Тернопільській обласній раді. Сповнений місією розвіяти в регіоні імідж ПР як ворогів української державності - на засідання облради ходив у вишиванках. Балотувався по 164 округу в області, але програв "свободівцю".
Володимир Стретович. Депутат від НУНС. У 2010 році був фігурантом відразу двох скандалів. Перший пов'язаний з виключенням його з опозиційного Кабміну за голосування за законопроект Олени Бондаренко про позбавлення держпідтримки української музики. Другий - про нібито крадіжку з його сейфа 430 тис доларів. В обох випадках Стретович інформацію спростував. Також в 2010 році передав свою партію Християнсько-демократичний союз Давиду Жванії. Балотувався Стретович по 184 округу в Херсонській області, зайняв лише п'яте місце. У Раді даний округ представляти буде "регіонал" Микола Дмитрук.
Анатолій Семинога. Депутат четвертого, п'ятого та шостого скликань. Глава Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Очолював Київську міську організацію партії "Батьківщина", звільнений з посади Юлією Тимошенко в 2011 році. Причина - нібито його голосування за подовження терміну повноважень народних депутатів на п'ять років. Йшов на вибори самовисуванцем. Програв.
Олесь Довгий. Найвідоміший з усіх секретарів Київради. Член "молодої команди Черновецького". Зять депутата від ПР Ірини Горіної. Проводив активну виборчу кампанію у своєму Дніпровському районі Києва, проте, без видимого успіху. Велика політика для Олеся Станіславовича поки відкладається.
Олександр Пабат. Балотувався у Президенти України у 2010 році. Зайняв тоді 15 місце, не набравши і одного відсотка. Незважаючи на те, що за наявною інформацією, у нього - як і низки інших київських мажоритарників - на парламентських виборах малася вагома підтримка Партії регіонів, потрапити у Верховну Раду він так і не зумів.
Олексій Гончаренко. Син мера Одеси Олексія Костусєва. Вів публічні кампанії проти міської влади, будучи депутатом обласної ради; також - проти Ігоря Маркова (соратника свого батька, Костусєва). І програв - не зміг звільнитися від іміджу "мажора", майстерно підтримуваного в народі, за деякою інформацією, людьми Маркова. Який, до речі, перемогу і здобув.
Юрій Чижмарь. Заступник голови Київської облдержадміністрації. Колишній голова Тернопільської облдержадміністрації. Балотувався в Тернопільській області як самовисуванець. У лютому 2011 року Чижмарь пережив замах - його облили сірчаною кислотою біля власного будинку в Києві. Сам же він, стверджував за цим стоїть представник силових структур Тернопільщини. У Раду Чижмарь так і не пройшов, посів лише третє місце.
Василь Онопенко. Екс-голова Верховного Суду з вересня 2011 року. За деякими даними, відмова Онопенка балотуватися на другий термін став запорукою звільнення з СІЗО його зятя, екс-замміністра юстиції Євгена Корнійчука. І вже точно став запорукою припинення переслідувань проти його дочки.
У Верховну Раду він балотувався по 14 округу у Вінницькій області. Але посів лише третє місце.
Олександр Мороз. Колись один із топ-політиків України. Кандидат в Президенти. Пішовши з публічній площині на деякий час, не зміг набрати достатньої кількості голосів виборців навіть на своєму 93-му окрузі в Київській області - посів лише третє місце. Соціалізм втрачає популярність.
Йосип Вінський. Теж випав в останній час з публічної політики. За часів Юлії Тимошенко - міністр транспорту і зв'язку. Повернутися з музикою на політичну арену у Вінського не вийшло. Парламентські вибори він програв чоловікові Галини Гереги.
Степан Гавриш. Права "юридична" рука Віктора Януковича під час президентських виборів 2004 року. З тих пір його роль в українській політиці стрімко померкла. Балотуючись по 176-му округу в Харківській області, Гавриш програв "регіоналу" Дмитру Шенцеву.
Людмила Супрун. Кандидат в Президенти України у 2010 році. 72 місце в рейтингу найвпливовіших жінок України. Відхід з публічної політики зіграв з Супрун негарний жарт. Її бажання представляти у Верховній Раді Кіровоградську область виборці не підтримали.
Сергій Рижук. Губернатор Житомирської області. Головна ставка влади в окрузі не зіграла. Діючого губернатора не підтримали, віддавши йому лише 25.16% голосів. Виграв кандидат від "Батьківщини" Геннадій Зубко з відчутним розривом - 60.97%.
Олександр Соколов. Мер Чернігова. Тут, в принципі, ситуація аналогічна попередній. Правда розрив між ним і фаворитом передвиборної гонки, висуванцем від "Батьківщини" Валерієм Дубілем, трохи менше - 23%.
Сергій Ратушняк. Одіозний екс-мер Ужгорода. Жителі Закарпатської області, де він висувався по 68-му округу брутального чиновника не підтримали. Його місце в Раді займе "регіонал" Василь Ковач.
Григорій Дашутін. Засновник концерну «Укрросметал». Двічі проходив в Раду по одному і тому ж округу - 162-му в Сумській області. Місцевий "олігарх". Програв парашутистці від «Фронту змін» Ірині Купрейчік. При тому, що витратив на кампанію кілька мільйонів доларів, тоді як Купрейчік з'явилася на окрузі тільки в серпні і "відбулася" мінімальними витратами.
Анатолій Єпіфанов. Екс-глава Сумської облради. Округ № 157. Ректор-організатор Сумської академії банківської справи. Програв бютівцю Олегу Медуниці. Ректорам у цьому році не щастить.
Ігор Савченко. За деякою інформацією, соратник Антона Яценка. Балотувався за округом № 198 у Черкаській області. Програв самовисуванцю Віктору Тимошенко, зайнявши ганебне для представника адмінресурсу 11-е місце.
Валерій Баранов. Екс-мер Бердянська. Колишній депутат від партії Литвина. Балотувався по округ № 78 в Запорізькій обл. Програв самовисуванцю Пономарьову, притому, що як подейкують, йому була обіцяна перемога, та й ПР по цьому округу нікого не висувала. Не вийшло.
Андрій Матковський. Екс-мер Полтави. Округ № 144 (Полтавська обл). Програв висуванцю від "Удару" Каплін (блогер LB.ua).
Олександр Сугоняко. Голова Асоціації українських банків. Округ № 219. Набрав всього 2%.
Тимофій Нагорний. Продюсер. Екс-чоловік гімнастки Лілії Подкопаєвої. Весь шоу-бізнесовий арсенал не допоміг йому на шляху до Верховної Ради. У 55-му окрузі в Донецькій області старання Нагорного оцінили лише 13% виборців.
Леонід Каденюк. Перший український космонавт. Радник прем'єр-міністра України з питань авіації і космонавтики. 204 округ. Чернівецька область. Легенду обійшов "регіонал" - Артем Семенюк - з 57.54% голосів.
Оксана Білозір. Народна артистка і депутат. Але, мабуть, непопулярність в народі політики Ющенка, яка привела її в Раду на минулих виборах, дає про себе знати. Автор скандального законопроекту про наклеп Віталій Журавський виявився серед народу популярнішим. Однак, як з'ясувалося пізніше, за допомогою фальсифікацій.
Наталя Розинська. Нібито телеведуча. Що саме вона веде останнім часом, не ясно. Балотувалася по 223 округу в Києві, де переможця продовжують визначати, вдавшись до перерахунку голосів. Однак, Розинська - точно поза грою. І цей факт її не дуже засмучує. З тих пір, як в Україну повернувся її цивільний чоловік Микола Мельниченко, у неї з'явилося багато інших турбот.
Олесь Бузина. Письменник. Його чекала така ж доля, що і Розинську. Причому в тому ж окрузі. Правда, повернення Мельниченка його обрадувало менше.
Василь Шкляр. Серед письменників набрав більше всіх. Балотувався від "Собору" по 123 округу у Львівській області. Однак його 21% для перемоги виявилося недостатньо.
Ще два дні тому в цьому списку була Тетяна Засуха - діючий депутат від Партії регіонів. Але шляхом "судового чаклунства" на її місці опинився вже майже переможець кандидат від "Батьківщини" Віктор Романюк. Який вигравав з відривом у 10% по 94 округу в Київській області. Але шанс "пролетіти" повз Ради у дружини екс-губернатора Київської області зберігається, якщо ЦВК призначить перевибори в її окрузі.
Крім того, нагадаємо, засідати у Верховній Раді не доведеться і найпопулярнішій трійці минулої політичної кампанії - Наталії Королевській, Андрію Шевченку та Остапу Ступці.
Громадам Рівненщини можуть повернути незаконно приватизовані укриття
У Рівненській області прокуратура активно відстоює право громад на використання захисних споруд цивільного захисту. З початку 2025 року суди відкрили вже 7 проваджень за позовами органів прокуратури про повернення громадам укриттів.
переглядів: 104
Трагедія у Рівному: чоловіка знайшли мертвим у дворі
Сьогодні вранці у Рівному у дворі багатоповерхівки на вулиці 16 Липня було виявлено тіло чоловіка з ознаками насильницької смерті. Правоохоронцям вдалося затримати ймовірного вбивцю.
переглядів: 207
Рівне попрощається з Героєм: на Донеччині загинув Микола Маргасюк
Завтра, 15 січня, о 10:00 на майдані Незалежності відбудеться прощання з Героєм України Миколою Маргасюком.
переглядів: 136
Рівненський водій влаштував гонитву від патрульних
25-річний водій отримав одразу чотири протоколи від патрульних поліцейських, бо вирішив втікати від них, щоб не отримати штраф за перевищення швидкості.
переглядів: 106
Відоме ім'я нового ректора Рівненської медичної академії: посаду обійме жінка
З 15 січня Рівненську медичну академію очолить Наталія Мамонтова. Таке рішення ухвалив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, підписавши відповідне розпорядження.
переглядів: 363