Ми у Facebook
13.11.2012, 16:20

Податківці відповіли на актуальні питання рівнян

Пропонуємо вашій увазі відповіді на актуальні запитання про податки.
Нещодавно в ДПІ у м. Рівному, відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Найбільше питань, що цікавили додзвонювачів, стосувались подання звітності в електронному вигляді, порядку оскарження рішень податкових органів, надання адміністративних послуг та особливостей застосування штрафних санкцій.

- Які звіти може подавати в електронному вигляді фізична особа та де можна знайти останню версію оновленого програмного забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді та форм звітності?

- Підпунктом «в» п.49.3. ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів ДПС України та оновлені версії форм податкової звітності можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці: Головна / Eлектронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Програмне забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України в рубриці: Eлектронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Програмне забезпечення.

У разі виникнення питань щодо формування та передачі звітності в електронному вигляді платник податків може звернутись до органів ДПС за місцем своєї реєстрації (повний перелік осіб відповідальних за надання допомоги в інсталяції ОПЗ в розрізі районних ДПІ можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України в тій же рубриці).

- У який термін суб’єкти господарювання повинні подавати інформацію, визначену у запиті органу ДПС, та її документальне підтвердження (10 або 30 днів) відповідно до ст. 73 ПКУ?

- Суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходженн запиту, якщо інше не передбачено Податковим кодексом України.

У разі коли за результатами перевірок інших платників податків або за результатами аналізу податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платник податків зобов’язаний надати пояснення та їх документальне підтвердження на обов’язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня надходження запиту.

- Чи може платник податків бути присутнім при розгляді скарги на податкове повідомлення - рішення?

- Так. Особа, яка подала скаргу на податкове повідомлення - рішення про визначення суми грошового зобов’язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової податкову, має право особисто викласти аргументи особі, що перевіряла скаргу, брати участь у перевірці поданої скарги та бути присутньою при розгляді скарги.

- Який порядок отримання довідки фізичною особою про те, що вона не є приватним підприємцем та протягом якого терміну така довідка видається?

- Видача довідки про те, що особа не перебуває на обліку в органі державної податкової служби як фізична особа – підприємець передбачено лише у випадках, пов’язаних із оформленням, призначенням (перерахунком) пенсій.

Така довідка видається у довільній формі у разі письмового звернення фізичної особи до органу державної податкової служби за своїм місцем реєстрації.

Строк надання означеної довідки не встановлено, тому розгляд письмового звернення буде здійснюватися відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

У випадках не пов’язаних із оформленням, призначенням (перерахунку) пенсій, рекомендуємо за отриманням відомостей про зареєстрованих на території України фізичних осіб – підприємців звертатись до державних реєстраторів у виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення або до районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій.

- Чи потрібно працівнику, який під час виконання службових функцій користувався послугами маршрутного таксі, отримувати копію витягу з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від підприємця, який надав ці послуги, якщо є оригінал квитка для відшкодування витрат та чи потрібно ЮО зазначати дані виплати ФОП в податковому розрахунку форми №1ДФ?

- Юридична особа при відшкодуванні витрат платника податків, які понесені ним під час відрядження, має право врахувати витрати за користування послугами маршрутного таксі за умови надання оригіналів квитків та без надання копії витягу з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо послуги маршрутного таксі надавала фізична особа - підприємець. Оскільки, підприємство (юридична особа) лише компенсує витрати працівника на відрядження, тобто не є податковим агентом щодо фізичної особи - підприємця, то податковий розрахунок за формою № 1ДФ подавати не зобов’язано.

Матеріали надані Відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м.Рівне.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ