Олександр Тихонов: "Татуювання — це ексклюзивний живопис на тілі”

— Розпочинати було дуже тяжко, — згадує майстер. — Інтернету в 90-ті не було, у Рівному справжніх майстрів татуювань не було теж. У Києві знайшов фірму, яка торгувала китайським обладнанням. Вони продавали те, на чому взагалі не розбирались. Спочатку тренувався на бананах, апельсинах, грейпфрутах... Потім — на друзях, безкоштовна практика, так би мовити. Коли, з розвитком інтернету, з’явився з часом повний доступ до інформації про мистецтво татуювання, більше почав дізнаватися від європейських та американських колег. За їхніми рекомендаціями вдосконалювався — як розумово, так і практично. Вдосконалювалось і моє обладнання, — розповідає Олександр.

— Багато людей кажуть, що робити тату — це знущання над собою. Прокоментуй, будь ласка.
— При створенні татуювання болю як такого не існує, за винятком людей, у яких дуже низький больовий поріг (при бажанні можна знеболити). Чому? Тому що прокол дуже маленький, фарба потрапляє тільки у верхній шар епідермісу (пігментний шар), верхній шар шкіри. Всі капіляри знаходяться за епідермісом (дерма), і якщо голка зачіпає глибше, то тоді біль яскраво проявляється, і це точно не робота кваліфікованого майстра. При складній роботі, яка може тривати більше 3-4 годин, біль більш відчутний, так як це вже реакція організму на щільний розпис тіла. Якщо проводиться тіньова робота, то при правильній праці майстра — це як своєрідний масаж. Тату — це як подряпина. За рахунок швидкості удару голки, яка доходить до 130 ударів за секунду, біль зводиться до мінімуму.

— Розкажи про своє теперішнє обладнання
— У мене машинки професійні, зроблені лише на замовлення, з Росії від відомого майстра. Всі ручної роботи. Я кажу характеристики майстру, настройки, які хочу, щоб були, і він їх робить. П’ять тату-машин маю, нещодавно отримав дві останні, дуже круті і якісні.
— А які використовуєш фарби?
— У роботі застосовую пігменти лише відомих світових виробників — такі як Intenze, Dynamic color, Fantasia ink., Eternal ink., KURO SUMI американського та японського виробництва, беру у фірм-представників в Україні. Прислухаюсь до рекомендацій інших професійних тату-майстрів з Європи. На фарбах економити не можна, треба купувати найкращі, дорогі, бо це все позначиться на якості малюнка, і як наслідок — на результаті роботи. Все має бути правильно: якісна машинка, якісні фарби, якісна робота — і результат буде найкращий!

Окремим питанням стоїть стерильність і різні дезінфікуючі засоби. Як і в кожного лікаря, у майстра з татуювання повинно бути чисто в кабінеті, слід мати всі необхідні деззасоби під рукою, так би мовити, все під бар’єрним захистом. Підлогу мити до і після процедур, працювати тільки в одноразових стерильних рукавичках, тримати у стерильності всі інструменти та мати нашатирний спирт та інші необхідні медпрепарати біля себе.
— Скільки готових робіт у твоєму "багажу"?
— Приблизно кілька сотень. З кожним роком більше клієнтів, більше замовлень. Крім того, пишу свої авторські картини на холсті. Татуювання у нас тільки набирають популярність. Не люблю набивати всякі надписи, ієрогліфи. Для мене це не татуювання, я ж не принтер... Тату має бути витвором мистецтва. Більшість звикли дешево робити, аби зекономити на собі. Ніякого ексклюзиву. Тату має привертати естетичну увагу і сприйматися легко і зі смислом. Йдуть до дешевих майстрів, після чого більшість незадоволені результатом роботи, потім перероблюють, витрачаючи свої гроші, час і нерви.

Хочу, щоб був якийсь рух у правильному напрямку і розвивалось мистецтво тату у Рівному. Ми не маємо бути гіршими від інших.
Головне, щоб пам’ятали: татуювання і наколка — зовсім різні речі. Татуювання — це ексклюзивний витвір мистецтва, оригінальний і неповторний, виконаний професійно майстром з татуювання у належних умовах і спеціальним обладнанням.
А наколка — це дешева, без ентузіазму, неякісна робота, виконана непрофесійно в антисанітарних умовах! Хоча... вибирати лише вам!
ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Татуйоване Рівне: 22-річна Єлизавета робить тату через "безмежну любов до квітів"
Татуйоване Рівне: 20-річний Ігор вважає татуювання прикрасами
Татуювання: хвороба суспільства чи глибокий сакральний сенс?

Як поранений ветеран самотужки ремонтує шлях на Дубровиччині

Дорога між Дубровицею та селами Крупове і Нивецьк давно вважається проблемною. Вибоїни, глибокі ями, калюжі після дощу — все це стало щоденною реальністю для місцевих водіїв. За словами жителів, через цю ділянку неодноразово ламалися автомобілі, а у негоду пройти пішки було майже неможливо.
переглядів: 307
У Рівному відбувся благодійний концерт гурту «Великий Луг» 65 окремої механізованої бригади ЗСУ [+Фото]

Парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка у Рівному на день перетворився на простір єдності, підтримки та віри. Тут пройшов благодійний концерт гурту «Великий Луг» — музичного колективу 65 окремої механізованої бригади ЗСУ, учасники якого — діючі військовослужбовці.
переглядів: 332
«Це не армія — це війна»: історія командира роти з позивним «Скорп» із 68 єгерської бригади

Ігор із Рівненщини, командир роти з позивним «Скорп», мобілізувався навесні 2023 року. Хоча мав бронь, залишався вдома з маленькою дитиною, проте знав: його час служити обов’язково настане.
переглядів: 543
В Україні пропонують підвищити пенсійний вік

В Україні знову заговорили про зміну пенсійного віку. Як повідомляється, уже підготовлено відповідний законопроєкт, який передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 61 року.
переглядів: 500
У Рівному частково відключать газ 14–15 липня

У Рівному 14 та 15 липня тимчасово припинять газопостачання на кількох вулицях.
переглядів: 937
Реклама