Олександр Тихонов: "Татуювання — це ексклюзивний живопис на тілі”
— Розпочинати було дуже тяжко, — згадує майстер. — Інтернету в 90-ті не було, у Рівному справжніх майстрів татуювань не було теж. У Києві знайшов фірму, яка торгувала китайським обладнанням. Вони продавали те, на чому взагалі не розбирались. Спочатку тренувався на бананах, апельсинах, грейпфрутах... Потім — на друзях, безкоштовна практика, так би мовити. Коли, з розвитком інтернету, з’явився з часом повний доступ до інформації про мистецтво татуювання, більше почав дізнаватися від європейських та американських колег. За їхніми рекомендаціями вдосконалювався — як розумово, так і практично. Вдосконалювалось і моє обладнання, — розповідає Олександр.
— Багато людей кажуть, що робити тату — це знущання над собою. Прокоментуй, будь ласка.
— При створенні татуювання болю як такого не існує, за винятком людей, у яких дуже низький больовий поріг (при бажанні можна знеболити). Чому? Тому що прокол дуже маленький, фарба потрапляє тільки у верхній шар епідермісу (пігментний шар), верхній шар шкіри. Всі капіляри знаходяться за епідермісом (дерма), і якщо голка зачіпає глибше, то тоді біль яскраво проявляється, і це точно не робота кваліфікованого майстра. При складній роботі, яка може тривати більше 3-4 годин, біль більш відчутний, так як це вже реакція організму на щільний розпис тіла. Якщо проводиться тіньова робота, то при правильній праці майстра — це як своєрідний масаж. Тату — це як подряпина. За рахунок швидкості удару голки, яка доходить до 130 ударів за секунду, біль зводиться до мінімуму.
— Розкажи про своє теперішнє обладнання
— У мене машинки професійні, зроблені лише на замовлення, з Росії від відомого майстра. Всі ручної роботи. Я кажу характеристики майстру, настройки, які хочу, щоб були, і він їх робить. П’ять тату-машин маю, нещодавно отримав дві останні, дуже круті і якісні.
— А які використовуєш фарби?
— У роботі застосовую пігменти лише відомих світових виробників — такі як Intenze, Dynamic color, Fantasia ink., Eternal ink., KURO SUMI американського та японського виробництва, беру у фірм-представників в Україні. Прислухаюсь до рекомендацій інших професійних тату-майстрів з Європи. На фарбах економити не можна, треба купувати найкращі, дорогі, бо це все позначиться на якості малюнка, і як наслідок — на результаті роботи. Все має бути правильно: якісна машинка, якісні фарби, якісна робота — і результат буде найкращий!
Окремим питанням стоїть стерильність і різні дезінфікуючі засоби. Як і в кожного лікаря, у майстра з татуювання повинно бути чисто в кабінеті, слід мати всі необхідні деззасоби під рукою, так би мовити, все під бар’єрним захистом. Підлогу мити до і після процедур, працювати тільки в одноразових стерильних рукавичках, тримати у стерильності всі інструменти та мати нашатирний спирт та інші необхідні медпрепарати біля себе.
— Скільки готових робіт у твоєму "багажу"?
— Приблизно кілька сотень. З кожним роком більше клієнтів, більше замовлень. Крім того, пишу свої авторські картини на холсті. Татуювання у нас тільки набирають популярність. Не люблю набивати всякі надписи, ієрогліфи. Для мене це не татуювання, я ж не принтер... Тату має бути витвором мистецтва. Більшість звикли дешево робити, аби зекономити на собі. Ніякого ексклюзиву. Тату має привертати естетичну увагу і сприйматися легко і зі смислом. Йдуть до дешевих майстрів, після чого більшість незадоволені результатом роботи, потім перероблюють, витрачаючи свої гроші, час і нерви.
Хочу, щоб був якийсь рух у правильному напрямку і розвивалось мистецтво тату у Рівному. Ми не маємо бути гіршими від інших.
Головне, щоб пам’ятали: татуювання і наколка — зовсім різні речі. Татуювання — це ексклюзивний витвір мистецтва, оригінальний і неповторний, виконаний професійно майстром з татуювання у належних умовах і спеціальним обладнанням.
А наколка — це дешева, без ентузіазму, неякісна робота, виконана непрофесійно в антисанітарних умовах! Хоча... вибирати лише вам!
ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Татуйоване Рівне: 22-річна Єлизавета робить тату через "безмежну любов до квітів"
Татуйоване Рівне: 20-річний Ігор вважає татуювання прикрасами
Татуювання: хвороба суспільства чи глибокий сакральний сенс?
Завтра у Рівному плестимуть шкарпетки для Захисників України
Вихідні, 28 та 29 грудня можна буде з користю провести у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.
переглядів: 146
За скромністю Захисника ховається відвага
Сергію лише 50, але усі називають “Старичком”. Цей скромний чоловік 26 років пропрацював слюсарем на Рівненській АЕС. Побратими кажуть, що за цією скромністю ховається відвага.
переглядів: 171
Сьогодні вшановують Собор Пресвятої Богородиці: що це за свято?
На другий день святкування Різдва Христового особливим чином вшановують Пресвяту Богородицю, Матір нашого Спасителя. Прославляють Її соборно, тобто спільно, всі разом, єдино.
переглядів: 378
Романтичне Різдво: у Рівному військовий освідчився коханій зі сцени театру
Вчора, 25 грудня, вистава «Скрудж. Різдвяна історія», яку грали на сцені Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру, закінчилася несподівано і приємно. Після закінчення дійства вийшов чоловік у військовій формі. З несподіваною і приємною місією.
переглядів: 515
Знаки Зодіаку, на яких чекає успіх у 2025 році
2025 рік обіцяє бути знаковим для деяких знаків Зодіаку, яким зірки пророкують яскравий успіх у різних сферах життя
переглядів: 507