На Рівненщині навчались юні журналісти із семи областей
Упродовж двох днів учні 9-11 класів, які цікавляться журналістикою, прослухали лекції та виконали практичні завдання з таких тем як риси та умови журналістської діяльності, методи збору та джерела інформації, новини, техніка інтерв’ю. Особливо детально розглядали особливості підготовки журналістських матеріалів початківцями — зокрема, з використанням соціальних мереж. "Відверто кажучи, коли один із наших учасників, Костянтин Сало із Хмельницького, ділився думками про можливості використання соцмереж у пошуку тем для матеріалів, я ловив себе на тому, що й викладачам є чого повчитись у деяких журналістів-старшокласників - настільки високим є рівень їхньої підготовки", - зізнається керівник Школи універсального журналіста, головний редактор Видавничого дому "ОГО", викладач кафедри журналістики та літературознавства Національного університету "Острозька академія" Віталій Голубєв.
В Острозькій академії тепер навчають журналістики не лише студентів, а й школярів
Про особливості навчання та дозвілля студентів у Острозькій академії учасникам ШУЖ розповів декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького доктор педагогічних наук професор Василь Жуковський. Школярі з усієї України затамувавши подих слухали його розповідь про організацію навчального процесу, насичені студентські будні, духовно-моральні основи виховання молоді в університеті — а потім буквально засипали питаннями, принагідно потренувавши і навички інтерв’ювання, які щойно розглядались на заняттях. Розповідь декана доповнили студентки-другокурсниці спеціальності «Журналістика» Юлія Мініч та Галина Закацюра.
Більше фото - у фотогалереї
Як проходила Школа універсального журналіста в Острозькій академії в листопаді 2011 року: репортаж
- Програма нашого навчання побудована так, щоб говорити зі школярами про основи роботи журналіста зрозумілою їм мовою, на доступних їм прикладах — аби учні могли відразу ж застосовувати здобуті знання на практиці, зокрема, готуючи матеріали, які згодом подаватимуть на творчий конкурс при вступі, — зазначає Віталій Голубєв. — Неформальна атмосфера спілкування на заняттях, постійний інтерактив та позитивна аура Острозької академії допомагають учасникам тренінгу легко засвоювати і застосовувати на практиці різні журналістські прийоми. Цього і прагнемо, адже для нас важливо, аби здобуті знання стали для учасників Школи універсального журналіста поштовхом і до майбутнього успішного навчання, і до практичної діяльності.
Більше фото - у фотогалереї
Цікавить робота журналіста, телеведучого? Тобі сюди!
А ось враження випускників чергової ШУЖ в Острозькій академії.
- Тут немає нудної теорії - лише цікава корисна практика, - каже Ольга Павонська із Шепетівки на Хмельниччині. - Викладач доносить усю інформацію легко і доступно, підкріплює її прикладами, власним досвідом. Дякую йому за цінні знання і навички.
- ШУЖ - це двері у журналістику, це перший крок, який у подальшій кар'єрі журналіста стане для кожного з нас відправною точкою, - вважає Костянтин Сало із Хмельницького.
- Інформація подається лаконічно і цікаво, - ділиться враденнями Юлія Аленіна із Кривого Рогу. - У мене залишилось багато гарних вражень від викладачів, ровесників та занять у цілому.
Довідки щодо можливості участі в наступних Школах універсального журналіста завжди можна отримати, написавши на електронну адресу vg2001@ukr.net або зателефонувавши (050) 339 39 85.
Цікавишся журналістикою? Тобі сюди!
Дивитись фоторепортаж
обдаровані учні, журналісти, журналістика, юні журналісти, Василь Жуковський, Національний університет "Острозька академія", Школа універсального журналіста
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 232
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 531
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 233
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 258
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 258