Ми у Facebook
12.12.2012, 13:54

20-річчя Київського патріархату об'єднало на конференції у Рівному духовну і світську науку

Наукова-практична конференція «Київський Патріархат – 20 років побудови Помісної Православної Церкви в Україні (1992 – 2012)» відбулась у Рівному. Священики, науковці і студенти говорили і про минуле церкви, і про її становлення, і про перспективи - приміром, у розвитку релігійного туризму.
Учасниками конференції стали викладачі та студенти Рівненської духовної семінарії, представники богословських академій Києва, Львова та Луцька, місцеві священики. У своїх виступах учасники торкались не лише історії українського православ'я, а й її сьогодення - приміром, діяльності Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з перекладу Святого письма українською мовою, відродження чернечого життя у Рівненській єпархії, становлення Рівненської духовної семінарії.

Однією зі складових сьогодення Рівненської єпархії відтепер стало й існування власного історико-богословського щорічного видання, яке презентували саме на конференції. Назвали його "Андріївським вісником" - на честь Святого апостола Андрія Первозванного, якого у Рівненській духовній семінарії вважають своїм небесним покровителем. На думку архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, подібне видання має і історичне підгрунтя, і конкретну мету - заповнити ту порожнечу, яка в силу багатьох обставин утворилась в українській богословській думці, та залишити науковий доробок викладачів і студентів Рівненської духовної семінарії майбутнім поколінням.

10 грудня - сім років від дня смерті владики Даниїла

Митрополит УПЦ Київського патріархату: "Для об’єднання церков не вистачає розуму і бажання"

Ще однією особливістю заходу стала участь у ньому, поряд із представниками духовних вищих навчальних закладів, і доповідачів зі світського вишу - Національного університету "Острозька академія". Декан гуманітарного факультету НаУ "Острозька академія", настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького протоієрей Василь Жуковський виступив перед учасниками конференції з вітальним словом, а студентки магістеріуму спеціальності "Релігієзнавство" Ольга Данилюк і Наталія Кулініч - виголосили доповіді.



- Я підготувала доповідь про релігійний туризм на Рівненщині, а саме - про місце в його інфраструктурі монастирів УПЦ КП, - розповідає студентка магістеріуму НаУ "Острозька академія", одна з переможців Другого обласного рейтингу "ТОП-20: найуспішніші студенти Рівненщини" Наталія Кулініч. - Зокрема, зосередила увагу на Свято-Воскресенському чоловічому монастирі на Повстанських могилах в урочищі Гурби Здолбунівського району та на Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах (Радивилівський район). Вважаю, що Рівненщина має великий потенціал для розвитку релігійного туризму - за умови оптимальної організації кільцьових паломницьких маршрутів, спільно з сусідніми областями, та проведення відповідних інформаційних кампаній, у тому числі через церкви та паломницькі центри.

Названо найуспішніших студентів Рівненщини

Проект "Сім чудес Рівненщини"

Духовні скарби Рівненщини

Рівненщина стане центром "Волині туристичної"





На правах реклами