15.12.2012, 12:10

Сьогодні - День працівників суду України

День працівників суду України відзначається щорічно 15 грудня.
«Право на думку є у кожного, право судити — у суддів» — Леонід Сухоруков

Це професійне свято було встановлено президентським указом від 8 грудня 2000 року на честь усіх працівників галузі правосуддя країни.

На сьогоднішній день повне право на святкування Дня працівників суду України мають фахівці Конституційного Суду України, Верховного Суду України, судів загальної юрисдикції, арбітражних судів та інших органів судової гілки влади.

«Гріх — це по суті, злочин проти твоєї совісті. А якщо у тебе немає совісті, то і суд Божий тобі не страшний» — Катя Цойлик

На цей час найвищим судовим органом України вважається Верховний Суд. Важливою структурою цієї системи є також Конституційний Суд, в обов'язки якого входить визначення відповідності всіх законів країни нормам Конституції.

День працівників суду України відзначається в усіх областях країни, оскільки конституційне право кожного громадянина звертатися до суду реалізується скрізь. Саме тому суди загальної юрисдикції розподілені в Україні за територіальним принципом.

Вітаючи всіх працівників судової галузі з Днем працівників суду України, перші особи держави завжди акцентують увагу на важливості реформування судово-правової системи країни для гарантії дотримання прав і свобод кожного громадянина.

«Суд — це таке місце, де у закону можна купити стільки справедливості, на скільки тобі вистачить грошей!» — Юрій Поляков
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ