09.01.2013, 14:43

Рейтинг "працьовитості" новообраних народних депутатів

Попри те, що Верховна Рада України сьомого скликання пропрацювала всього майже три тижні, народні депутати вже встигли зареєструвати в парламенті 196 законопроектів. Читайте рейтинг того, що ще встигли наробити нардепи за цей час.
Найбільше напрацювали представники фракції ВО «Батьківщина» (80, або 41% від їх загальної кількості), про це повідомили на сайті Громадянської мережі ОПОРА. Певним лідером законотворчості також є КПУ, у якої на кожного члена фракції в середньому припадає найбільше проектів (1,1 на одного депутата).

Найбільш пасивними поки залишаються представники ВО «Свобода». Не враховуючи кооперацію «свободівців» навколо кількох законопроектів колег із інших політичних груп, представники цієї фракції не зареєстрували самостійно жодного. Фракції Партії регіонів та «УДАРу» суттєво відстають від фракцій-лідерів, особливо враховуючи їх чисельність. Більшість позафракційних депутатів зі старту роботи нового парламенту також не виявили суттєвої активності. Із 30 проектів, внесених позафракційними обранцями, 20 належать авторству одного депутата. Така ситуація засвідчує те, що майбутні депутати давали передвиборчі обіцянки за відсутності чіткого бачення інструментарію їх досягнення, чи вже розроблених документів.

За кількістю законопроектів, у яких вказано авторство депутата, із суттєвим відривом лідирує голова фракції КПУ Петро Симоненко (33 проекти). В усіх законопроектах комуністи приписували співавторство партійному лідеру, що є проявом фракційної дисципліни. Позафракційний Сергій Міщенко (20 проектів) та представник ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський (17 проектів) займають друге та третє місце відповідно. Член фракції ВО «Батьківщина» Микола Томенко посідає 4 місце із 15 законопроектами. Андрій Павловський та Юрій Одарченко (ВО «Батьківщина») замикають п’ятірку лідерів (13 проектів).

Дитальніше читайте тут.