Керівник Рівненщини розповів, чому Рокитне стало місцевим Донецьком [+Фото]
(Частина 2)
— Зараз часто можна почути, що у нас в області з'явився свій "Донецьк". І так як в країні на керівні посади призначаються переважно вихідці з Донеччини, так само на Рівненщині — призначаються вихідці з Рокитного. А ви родом якраз із Рокитнівщини.
— Я розповім, чому так. Якщо людину знаєш і вже працював з нею, знаєш, на що вона здатна — ти цій людині довіряєш. Бо буває, що ставиш керівника, якого не знаєш, а потім розчаровуєшся. Тоді доводиться знову шукати, міняти...

Якщо я бачу, що людина відповідальна і професійна, я даю можливість себе реалізувати. І це стосується не лише вихідців з Рокитнівського району, а й інших. На сьогодні відчувається кадровий голод і непросто знайти керівника, який би відповідав запитам. Перед призначенням вивчаємо й думку краян і прагну, щоб кожен державний службовець міг себе максимально реалізувати на займаній посаді. І міг зробити якомога більше добрих справ для тої чи іншої громади.
— Рік тому обласна рада виділила кошти для придбання службового житла для начальника УМВС у Рівненської області, прокурора області та вашого заступника. Тоді ви говорили, що держава повинна забезпечувати житлом чиновника, якщо його призначають на роботу туди, де в нього немає помешкання. Мабуть, це правильно. Але нещодавно Рівненський міськвиконком змінив статус "службового" житла на "звичайне" квартири прокурора Рівненської області. Це означає, що в нас прокурор буде довічно чи якщо його змінять, новому область знову купуватиме житло?
— Наскільки мені відомо, на сесії Рівненської обласної ради прокурор давав пояснення, що ніяка квартира не приватизована. І дозвіл на приватизацію має дати обласна рада, вони (квартири — авт.) і є службові. Тому це питання відкрите.
А чому ми дали квартири? Бо дійсно, приходять нові керівники правоохоронних органів, а в них постійна ротація. І їм надається житло. Тоді вони відповідально ставляться до своїх обов'язків. Це ми й зробили, а депутати мене підтримали.
— У березні буде три роки вашого перебування на посаді голови Рівненської ОДА. Мені доводилось чути інформацію, що в 2013 році Василь Берташ піде з посади керівника області і, ймовірно, стане послом України в Білорусі. Наскільки ці чутки відповідають дійсності?
— (Сміючись — авт.) Я не знаю, хто і куди мене хоче відправити. Є в мене Президент, який ставив мене на цю посаду, і він тільки може розпорядитись моєю, як кажуть, долею. Де я маю бути: чи тут працювати чи десь в іншому місці працювати. Яке Президент прийме рішення, там і працюватиму — бо я член команди.
— Зрозуміло, що Президент, як глава виконавчої влади, приймає кадрові рішення. Але вам особисто де хотілося б бути?
— Мені, звичайно, хочеться бути там, де я виріс, де живуть мої рідні і друзі, де ходив в школу і навчався в інституті. Тут, де я виріс як людина і де на старості буду доживати свого віку.
Тому мені сьогодні хочеться підібрати таку команду, щоб після того, як я піду (з посади голови ОДА — авт.), сказали: "Так, ці люди справді працювали на благо громади". Це моє кредо в житті.
— Дивлячись на бюджет 2013-го року, не треба бути економістом, щоб зрозуміти, що цей рік буде важчим, ніж попередній. У такій ситуації посада голови облдержадміністрації може бути, м'яко кажучи, не надто комфортною. Можливо, краще для вас було б піти в політику?
— Спригнути? (Сміється — авт.) Я страшно не люблю займатись політикою. Цивілізованих політиків у нас немає: скрізь бруд... Коли буде дійсно цивілізована демократія, європейська демократія, отоді можна на цю тему з вами поспілкуватись.
Але ви праві, що 2013 рік буде далеко не простим. Він буде важким і для області, і для країни, тому що бюджет України є соціальним, бюджетом виживання. У цьому бюджеті закладені тільки до 10 відсотків збільшення соціальних виплат і заробітної плати, а для вирішення важливих проблем краю — коштів не буде. І тому моїм завданням у 2013 році буде зробити якомога більше механізмів ефективного використання бюджетних коштів, щоб зекономити і вирішити якісь проблеми для громади. Зробити, де потрібно, оптимізацію. Бо тільки ефективне використання державних коштів дасть змогу будувати об'єкти, які так довго чекають люди.
Пам'ятаєте, колись говорили: "Закривають Дубенський онкодиспансер..." Але якщо ми щось закриваєм і оптимізуєм, то працюють депутатські комісії, йде громадське обговорення. Людям показується і розказується, що й будуть люди працевлаштовані і на щабель вище буде медична допомога.
По Дубенському онкодиспансеру приклад: 58-го року обладнання, ні однієї операції не зроблено, а 200 чоловік працює. Уявляєте, скільки коштів треба на утримання закладу? Натомість ми відкрили Центр променевої терапії. Такі онкоцентри, як у нас, працюють тільки в Донецьку і Києві. Наші лікарі пройшли навчання в Англії, і до нас вже люди приїжджають лікуватись. Зараз ми плануємо реалізувати амбітний проект – створення регіонального онкоцентру. Тож на рівні держави ми добиваємось, щоб онкоцентр отримав статус регіонального, тоді до нас присилатимуть на лікування хворих з інших областей, а бюджети з інших регіонів зможуть нам виділяти на це кошти. Це буде значна допомога нашому онкоцентру. Найголовніше — це життя і здоров'я людей, а в нас з кожним роком збільшується кількість онкозахворювань. Ми зможемо один лінійний прискорювач зробити платним, а інший, для наших громадян, безкоштовним. Свої ж люди ближче...
Тільки ефективне використання державних коштів дасть змогу робити і будувати об'єкти, які так довго чекають люди.

— На що Україна має зробити ставку, щоб вибратись звідти, де вона зараз знаходиться? Бо державний борг вже сягнув 500 мільярдів, західні інвестори виходять з України, висока ціна на газ і ще маса різних неприємних факторів. На який "коник" має сісти наша країна, щоб виїхати?
— Треба вирішити дві проблеми: це популізм і корупція.
Ми не повинні займатись популізмом. Останні десять років — один популізм. Бо що не рік, то вибори...
А друге, це потрібно створити такі умови господарювання в Україні, щоб до нас їхали всі. Що це означає? Це побороти корупцію, зменшити податки і щоб кожен чиновник носив на руках інвестора. Ким би він не був: чи то вітчизняний, чи то іноземний. Тоді будуть і робочі місця, і надходження в бюджет. А коли є кошти — працює економіка і живе держава.
Давайте на прикладі заробітної плати. Отримуєте ви сьогодні, наприклад, три тисячі чи п'ять тисяч. І ви плануєте, як витрачати ці кошти. Так і держава повинна планувати. А якщо вона заграє і дає більше пільг, то грошей для розвитку вже не вистачає. Ідуть інфляційні процеси і т.д. Бюджет має бути не соціальним, а бюджетом розвитку і повинна рости економіка. Про це можна дуже довго говорити.
У нас держава багата: і людським ресурсом, і надрами, і унікальними транзитними можливостями. Все є, але оці дві, вищезгадані речі, не дають нам розвиватись. Треба казати народу правду і створити умови, щоб в Україну вкладали і вітчизняні, й іноземні кошти. Але це не від нас залежить, така система. А щоб перебороти систему, треба не один рік...
— Які можливості і труднощі ви бачите для себе у 2013 році?
— Давайте я відповім коротко і просто. Дуже хочеться, щоб криза закінчилась в цьому році і вже з наступного року, як прогнозують аналітики, в Україні почалось зростання.

Рівненська облдержадміністрація, голова облдержадміністрації, Григорій Таргонський, Василь Берташ
В Україні можуть змінити правила мобілізації для студентів та викладачів

Уряд України схвалив законопроєкт, який передбачає зміни до статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що стосуються відстрочки від мобілізації для студентів та освітян.
переглядів: 87
У ДТП на Рівненщині травмувався мотоцикліст

У селі Підлужжя на Дубенщині 4 квітня близько 17:00 сталася дорожньо-транспортна пригода за участю мотоцикліста.
переглядів: 104
У Квасилові на ліцеї встановили меморіальну дошку загиблому Герою

У Квасилівському ліцеї відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Сергія Шаруди, який віддав своє життя, захищаючи Україну.
переглядів: 102
За добу рятувальники ліквідували 18 пожеж на полях

Спалювання сухої рослинності спричиняє значні екологічні та соціальні проблеми.
переглядів: 134
Чи вдасться БК "Рівне" вже сьогодні вийти в плейоф?

Баскетбольний клуб "Рівне" після напруженої домашньої перемоги над "Запоріжжям" з рахунком 76:68 повів у серії плейоф до двох перемог.
переглядів: 139