24.01.2013, 07:35

Із власників дорогих авто хочуть дерти більші дорожні штрафи (ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ)

Штрафи за порушення ПДР хочуть прив’язати до класу машин.
Регіонал Сергій Брайко та позафракційний Лев Миримський внесли у Раду законопроект, яким пропонується стягувати з водіїв штрафи за порушення ПДР в залежності від класу автомобіля (за європейською класифікацією).

Так, до автомобілів класу A (Mini cars "міні"), B (Small cars ("малий") і C (Medium cars ("середній") пропонується застосувати коефіцієнт 1. До авто класу D (Larger cars ("середній") і M (Multi purpose cars (MPV - мінівени) - коефіцієнт 2, до E (Executive cars ("вищий середній") - коефіцієнт 3, пишуть "Коментарі".

Водіїв чекають нові правила від ДАІ

Разом з тим до авто, які віднесені до класів F (Luxury cars ("люкс") і J (Sports utility (SUV, зокрема позашляховики), пропонується застосовувати коефіцієнт 4, а до класу S (Sport coup's (спорткари/купе/кабріолети) - коефіцієнт 5.

"Незважаючи на збільшення штрафів у 2008 році, кількість ДТП продовжує зростати. Це свідчить про те, що встановлений розмір штрафів не цілком забезпечує дисциплінованість водіїв, особливо водіїв дорогих авто. Наслідки аварій за участю дорогих автомобілів набагато гірші, враховуючи їх швидкісні якості, масу і рівень їх захисту. Тому необхідно збільшити ступінь відповідальності, в першу чергу, саме власників (і водіїв) дорогих і швидкісних транспортних засобів", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Костянтин Меладзе взяв на утримання дітей жінки, яку він збив у ДТП

Використовувати класифікацію Європейської економічної комісії пропонується в зв'язку з тим, що сегментація авто в ній включає не тільки габарити або масу авто, але і ціну, вид, набір опцій тощо.

Нагадаємо, нещодавно OGO.ua повідомляв, що МВС подало на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови про внесення доповнень до правил дорожнього руху, які передбачають санкції за використання шин, не відповідних сезону.

ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ У КОМЕНТАРЯХ:
На вашу думку, чи вплине таке нововведення на стан аварійності на українських дорогах?