ЗНО-2013: абітурієнти зволікають з поданням документів
— Поки що абітурієнти не надто активно надсилають свої документи на участь у ЗНО, — говорить заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич. — Наразі зареєстувалося лише 880 осіб (станом на 24 січня, — авт.), переважна більшість з яких — випускники минулих років. Натомість випускників цьогорічних — поки що мало, що найімовірніше пов’язано із святами. Наразі кількість абітурієнтів, що подають документи зростає, але повільно.
Як зазначила Ольга Янушевич, зволікати з поданням документів не варто, адже чимало часу витрачається не лише на збір та відправку необхідного пакету документів, а й на їх пересилання їх поштою та обробку заявок у центрах оцінювання.
Експерти Львівського центру зазначили, що абітурієнтам варто пам’ятати які саме документи необхідні для реєстрації на ЗНО.
— Це має бути копія паспорта або свідоцтва про народження (якщо станом на 01.09.2012 абітурієнту ще не виповнилося 16 років) та копію атестата або довідку з навчального закладу, яка підтверджує, що абітурієнт отримає атестат у цьому навчальному закладі, а також дві фотокартки розміром 3х4 см, — зазначила Ольга Янушевич. — На всіх документах необхідно зазначити своє прізвище, ініціали та поставити підпис.
Надалі абітурієнт має завантажити програму ZNO2013Reg.exe з офіційного сайту центру оцінювання, роздрукувати заяву-реєстраційну картку, оформити її відповідно до інструкції, а також роздрукувати контрольно-інформаційний лист до заяви реєстраційної-картки.
Як наголосила Ольга Янушевич, відправляти документи необхідно рекомендованим або цінним листом, аби на пошті його не згубили.
Реєстрація на ЗНО триватиме до 5 березня, а у випадку неправильного оформлення документів людина матиме 14 днів на подання повторної заявки, тобто до 19 березня 2013 р. Сама процедура реєстрації змін практично не зазнала.
Як правильно зареєструватися на ЗНО?
— Ті, у кого виникнуть запитання щодо заповнення реєстраційних документів, зможуть звернутися у спеціальні пункти реєстрації, — говорить проректор з моніторингу і експертизи якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Ковальчук. — Таких у Рівному відкрито чотири. Зокрема, у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, у Національному університеті водного госопдарства та природокористування, Рівненському державному гуманітарному університеті та Рівненському інституті слов’янознавства.
Особливих нововведень цьогорічне ЗНО не матиме, проте, за словами Ольги Янушевич, велику увагу приділятимуть попередженню порушень при складанні ЗНО, зокрема використанню мобільних телефонів та інших пристроїв зчитування та відтворення інформації.
Щодо самих тестів, то тут великих не відбулося. Зокрема нововведення цього року стосуються мовних тестів, правильні відповіді на які вже не дадуть можливості отримати максимальну кількість балів, як раніше. Серед останніх — власне висловлення, метою якого є здатність випускника написати грамотне, послідовне та зрозуміле повідомлення на задану тему. Максимальна кількість балів за таке завдання зменшилася у тестах з російської мови, української мови та літератури до 20 (торік — 24 бали). Також правильні відповіді на тести з англійської, німецької, французької чи іспанської мов замість минулорічних 20 балів дадуть абітурієнтам лише 14.
Кількість тестових завдань з української та всесвітньої історій зменшено в зв’язку зі зміною кількості тестових завдань. Тепер їх лише 55 замість минулорічних 60. Разом зі зменшеннями кількості тестів відведений на їх виконання час також скоротили — з 150 до 135 хвилин. Зменшилась й кількість завдань з фізики — замість 34 їх стало 28.
— Подібні зміни відбуваються практично щороку й це пов'язано з тим, що приводиться у відповідність розмір тесту до часу, що необхідний на його виконання, — пояснила Ольга Янушевич.
Для участі у конкурсі сертифікатів абітурієнт, як і раніше, має набрати не менше 124 балів з непрофільних предметів та менше 140 балів з профільних.
Перевірити свої знання можна буде й у пробному ЗНО, на яке цьогоріч зареєструвались понад 3 тисячі абітурієнтів з Рівненщини. 23 березня вони зможуть спробувати свої сили та перевірити знання у ЗНО з української мови та літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії та іноземних мов, 30 березня — з історії України, математики, хімії, географії та світової літератури, яку цього року абітурієнти складатимуть вперше.
"Рівненська газета" №5 від 31 січня 2013
Як почати робити зарядку
Зробити ранкову зарядку — це ефективний спосіб зарядитися енергією та позитивним настроєм на весь день.
переглядів: 122
На Волині помер перший в Україні підліток з пересадженим серцем
На Волині помер 16-річний Максим Давидюк, учень 11 класу Нововолинського наукового ліцею, який став першим підлітком, якому в Україні пересадили донорське серце.
переглядів: 377
Запіканка з білокачанної капусти з грибами: легка та смачна страва
Соковита запіканка з капусти зі сметанним соусом та смаженими грибами під сирною скоринкою - така страва підійде для вечері. А на її приготування вам не знадобиться багато часу.
переглядів: 213
День ангела Ніни: підбірка листівок, побажань та щирих привітань
14 січня за новоюліанським за православним календарем вшановується рівноапостольна Ніна, яка принесла християнство до Грузії.
переглядів: 508
Свята, іменини 14 січня: день логіки
14 січня 2025 року — вівторок. 1056-й день війни в Україні.
переглядів: 310