Ми у Facebook
11.02.2013, 14:11

Що може спровокувати грабіжника до злочину [+ПОРАДИ]

"ГАЗЕТА" запитала у правоохоронців, як не спровокувати злочинця.
• "Сигналом" для нього може стати ваш мобільний телефон, який ви тримаєте в руці. Опинившись у безлюдному місці у темний час доби, відключіть звук мобільника і не користуйтеся ним.
• У громадському місці та транспорті не слід перераховувати гроші, "світити" перед оточуючими вміст гаманця.
• Якщо доводитися повертатися додому пізно вночі й без супроводу, зніміть золоті прикраси та сережки, заховавши їх у надійне місце.
• Пам'ятайте, кишенькові злодії орудують в основному в транспорті. Свою сумку там треба тримати тільки перед собою, а цінні речі не можна зберігати у зовнішній кишені.
• На вулицях та в інших громадських місцях за своєю жертвою полюють також шахраї. Не слід розмовляти з незнайомими людьми. Не давайте нікому користуватися вашим мобільником.

— Окрема тема — це крадіжки, — розповідають міліціонери. — Тут і інша “технологія” скоєння злочину й інші правила для громадян, щоб вони не стали потерпілими. Наприклад, ви учень або студент і виявили, перебуваючи в навчальному закладі, що у вас пропала особиста річ. Відразу ж поінформуйте про це викладача, охоронця і гардеробника. І до прибуття міліції постарайтеся висунути власну версію. Адже хтось, на вашу думку, міг бути причетний до крадіжки. Можливо, ви комусь показували зниклу у вас річ. Або хтось міг входити у вашу відсутність в аудиторію, де напередодні знаходилися ваші речі.
Якщо крадіжка (як грабіж і розбій) сталася в громадському місці, тобто в автобусі, на зупинці, у парку і т.п., то негайно повідомте в міліцію за телефоном "102".

Батькам міліціонери радять добре проінструктувати своїх дітей-підлітків. Зокрема, йдеться про дотримання правил безпечної поведінки після школи. Адже “домушники” виходять на “полювання”, як правило, у денний час. І з ними можуть випадково зіткнутися діти.

Якщо підліток повертається зі школи і бачить на сходовому майданчику незнайомих підозрілих людей, то йому не слід діставати ключ і відкривати квартиру. Треба подзвонити у двері сусідам і попросити допомогти відчинити двері. Якщо дорослих вдома немає, підліток повинен вийти на вулицю і дочекатися, поки чужі люди не вийдуть з під'їзду.

Щоб убезпечити дітей від крадіжки, роз'ясніть їм, що не варто брати з собою на заняття дорогі речі. Ключі від квартири повинні бути в такому місці, щоб школяр міг їх постійно контролювати. Ні в якому разі їх не можна залишати в роздягальні.

За матеріалами СЗГ УМВСУ в Рівненській області та ВЗГ УМВСУ в Луганській області.






На правах реклами