Як боротися взимку зі шкідниками кімнатних рослин?
Місяць у знаку Близнюків, друга чверть (росте), 9/10-й місячний день.
Сьогодні варто почекати з посадками і посівами рослин на розсаду і зелень. Наступний сприятливий день для цього – четвер, 21 лютого.
Натомість можна розпушувати, розрихлювати ґрунт у теплиці, обережно проріджувати загущену розсаду.
Що краще робити по господарству, коли Місяць росте
Саме час обрізати сухе пожовкле листя, суцвіття або надто витягнуті пагони кімнатних рослин, сформувати чи відкоригувати форму кущиків у вазонах.
Зверніть увагу на вологість повітря у помешканні. Надто сухе гаряче повітря від радіаторів опалення й електрообігрівачів призводить до розмноження небезпечних шкідників кімнатних рослин - щитовки та павутинного кліщика, яких восени занесли з вулиці чи балкона і через яких можуть захворіти й загинути молоді лимони, мандарини, фікуси, кротони, домашні троянди, орхідеї - практично всі рослини.
Що робити з кімнатними рослинами, яким некомфортно зимувати на підвіконні?
Тому з профілактичною метою варто регулярно обприскувати кімнатні рослини теплою водою, обробляти настоєм часнику (5 зубчиків на 1 склянку води, настоювати годину, процідити через марлю), настоєм цибулі (1 подрібнена ріпчаста цибулина на 1 склянку води).
А якщо виявили шкідників кімнатних квітів - терміново обробіть їх спеціальними засобами або ватним тампоном, змоченим у горілці.
Уражені щитовкою рослини обов’язково слід ізолювати від здорових.
Листя і стебла, вкриті вже дорослими особинами щитовки (з твердими коричневими панцирами), іноді краще просто зрізати й викинути.
Щитовку можна виводити хімією, попередньо видаливши дорослих комах. Або ж старанно й методично обдивлятися кожен листочок і зішкрібати комах, а потім обробляти рослини мильним розчином чи настоєм тютюну.
Павутинного кліщика вивести надзвичайно важко. Якщо шкідник вже завівся, то доведеться обробляти і приміщення, і всі рослини. Можна, звичайно спробувати кілька разів на тиждень протирати нижній бік листочків і стебла кімнатних рослин розчином господарського мила, або ж придбаними в агромагазині голландськими чи німецькими спецпрепаратами.
Якщо збираєтесь обробити свій домашній сад спеціальним засобом (наприклад, Фітоверм, Неорон, Рогор, Актелік) - будьте обережні й майте на увазі, що рослини треба виносити в окреме приміщення чи на свіже повітря (а в лютому це проблематично). Тому найкраще все-таки - профілактика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Найкращі природні очисники повітря в оселі – на наших підвіконнях
Народні прикмети:
19 лютого православні християни вшановують пам’ять преподобного Вуколи Смирнського. Мороз на Вуколу віщує бурхливу весну і сухе та спекотне літо. А про те, що буде мороз, вказує вода у криницях, рівень якої помітно підіймається; північний вітер і ворони, які вмощуються на деревах, сховавши дзьоб під крило.
Поради астрологів:
19 лютого - сприятливий день для спілкування, налагодження й розвитку ділових контактів, партнерських стосунків, зміцнення особистих, соціальних, бізнесових та інших зв’язків.
Поїздки, відрядження, перемовини сьогодні мають бути дуже вдалими, особливо якщо до них морально, технічно і фінансово готові.
обприскувати, кімнатні рослини, 19 лютого 2013, календар, павутинний кліщ, щитовка, обробляти
На Рівненщині відкрили новий навчально-практичний центр
У Рівненському професійному коледжі автомобільно-механічних технологій відкрили сучасний центр обробки металу.
переглядів: 291
У Рівненському ліцеї №8 відновили очне навчання
З 22 січня у Рівненському ліцеї №8 відновлюється очне навчання.
переглядів: 277
Свята та іменини: День Соборності України
22 січня 2025 року — середа. 1064-й день війни в Україні.
переглядів: 287
Як уникнути небезпеки переохолодження та зберегти здоров’я взимку
У зимовий період зростає ризик переохолодження та обмороження, які становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю.
переглядів: 293
У Львові врятували маленьку мешканку Рівненщини із рідкісним діагнозом
Спеціалісти Дитячої лікарні Святого Миколая, що входить до складу Першого медобʼєднання Львова, успішно провели складну операцію з порятунку дівчинки з рідкісним діагнозом, який зустрічається лише в одного новонародженого на 25 тисяч.
переглядів: 329