Рівнянина-миротворця на війну не пускала мати [+Фото]
Вадим розповідає, що обрав службу у міліції, бо з дитинства любив собак. Хлопець відслужив в армії, а опісля закінчив школу міліції. Рік пропрацював кінологом у Рівному.
— Там у мене був гарний наставник і робота приносила задоволення, — розповідає Вадим. — А у 2007 році набирали на службу у Косово. Мої колеги-правоохоронці по кілька разів їздили уже миротворцями в різні країни. Саме вони й розповіли мені про таку можливість. Я, як молодий і неодружений, теж вирішив спробувати свої сили. Щоб туди потрапити, необхідний був письмовий дозвіл матері або дружини. Моя мати спочатку була категорично проти, переживала. Але зрештою заспокоїлась і дала згоду. У Києві добровольці проходили спеціальний відбір, а опісля — безліч навчань і тренінгів. Ми мали куратора зі Швеції, який відбирав людей і собак для служби. Загалом з України тоді відібрали 155 військовослужбовців, з яких п’ятеро рівнян. Я потрапив у "Кінологічний миротворчий підрозділ МВС України в Косово" і взяв з собою вірного товариша — собаку Плато.
Чоловік говорить, що страху перед поїздкою практично не було.
— Звісно, кожна людина боїться нового і невідомого, — розказує Вадим. — Але я був налаштований на різні надзвичайні непередбачувані ситуації. До цього нас і готували на навчаннях. У чужій країні серйозних проблем з адаптацією не було. Звісно, там інші люди, інша релігія — іслам, менталітет та клімат. Але швидко призвичаїлись. Єдина складність була в орієнтації по місцевості, особливо для тих, хто поїхав вперше, адже там переважно гірська місцевість. А так у нас було хороше матеріальне забезпечення, умови для проживання. З нами працювали перекладачі.
Уже через місяць після приїзду трапилась у підрозділі біда. В країні сталося заворушення.
— Тоді один з наших загинув, ще близько 20 отримали поранення, — пригадує Вадим Акімов. — Поранені поїхали додому і багато з них не захотіли повертатись назад. Звісно, і у мене з’явився страх, але обов’язок є обов’язок. Служба там — це колосальний досвід, це вже міжнародний рівень, і з’являється розуміння, що ти своїми діями несеш відповідальність за імідж своєї країни.
Миротворці проживали у спеціальному військовому закритому таборі — кемпі. Зі слів Вадима, таке життя дуже зближує колег по службі.
— Ми не могли там вийти коли і куди захочеться. Там був режим. По роботі ми з собаками виїжджали в аеропорти, шукали наркотики та вибухівку, зустрічали делегації. У вільний час знаходили можливість їздити на екскурсії, знайомилися зі звичаями, культурою і традиціями тієї країни. Дуже запам’ятались релігійні служби в мечетях і монастирях, там стояли мікрофони і кілька разів на день включались молитви. Свої традиції теж берегли. Відзначали і Новий рік, і Різдво, і Пасху. Співали українські пісні з особливою теплотою, душевністю та ностальгією. Час від часу випадала можливість спілкуватись з рідними — у нас була спеціальна телефонна лінія. Навіть двічі приїжджав додому у відпустку.
Через рік підрозділ вивели з Косово, військові повернулися в Україну. Вадим повернувся до міліції, зараз же працює держслужбовцем у столиці. З часу служби на чужині у нього залишилось багато хороших друзів та товаришів, з якими час від часу зідзвонюється та зустрічається, згадуючи часи проведені разом. Вадим каже: якби випала можливість ще раз поїхати попрацювати в іншу країну, погодився б не вагаючись.
"Рівненська газета" №8 від 21 лютого 2013 року
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 68
Відомий рівнянин Чоткий Паца розповів про війну
Рівнянин Іван Мартинов спочатку був активним учасником Революції Гідності, а потім військовим на російсько-українській війні – ще від часів АТО.
переглядів: 169
У Рівному відкриється персональна фотовиставка Дежа Брют
За кілька днів уже можна буде подивитися особливу фотовиставку, що освітлює глибинні аспекти людської природи. Дежа Брют, відома рівненська мисткиня, презентує свою нову експозицію "Світло і тінь: фокус на людині".
переглядів: 176
Короткі й красиві вітання зі Стрітенням 2025
Сьогодні, 2 лютого, відзначають важливе християнське свято - Стрітення Господнє, яке є одним з дванадцяти найбільших церковних свят, що символізує зустріч людства з Христом.
переглядів: 353
Сьогодні день укулеле та бабака
Дізнайтеся, які ще свята відзначають сьогодні, 2 лютого.
переглядів: 146