Зір маленьких рівнян лікують іграми [+Фото]
Дитячі ігри лікують зір
Шнурування, різні види застібок, мозаїка, нанизування намиста...Саме такі, дещо незвичні для більшості та добре знайомі методики щодня виконують маленькі вихованці ДНЗ №35.У цьому закладі навчаються 136 дітей з порушенями зору. Дехто з них бачить лише зблизька, у декого все подвоюється, в інших – розпливається.Проте, застосування ігрових методик саме у комплексному поєднанні з апаратним лікуваням та дитячою активністю дають хороші результати.
За словами директора ДНЗ № 35 для дітей з вадами зору «Весняночка» Тамари ГРИЦАК близько 90% діток після закінчення закладу навчаютья у загальноосвітніх школах.
- Ми робимо все для того аби ті дітки, які приходять до нас у садочок з вадами зору, досягали позитивиних результатів у лікуванні та профілактиці зорових порушень. Наші педагоги постійно вдосконалюють, розроблять різного роду вправи, ігри, проекти для корекції зору,- пояснює Тамара Юріївна. - Згідно призначень психолого-медико-педагогічної комісії діти із порушеннями зору напрявляються до нашого закладу. Відтак, залежно від діагнозу, дитині призначаються зорові навантаження, серед них є й ігрові: конструктори,нанизування намиста, малювання через кальку, викладання візерунків з паличок та безліч інших.Крім того, зоровий дефект обумовлює в цілому весь хід психічного розвитку дитини, тому враховуючи можливості дітей,наші педагоги розробляють корекційно-розвиваючі заняття, що дозволяєють заповнити недостатність зорової інформації і нормалізувати формування особистості дитини.
Креативні ідеї у педагогів, які працюють з такими дітками - постійний процес. Аби зацікавити дошкільнят грою вихователі мають знати не лише фізіологічнві особливості, а й вподобання кожного малюка.Залежно від цього хлопчикам, дівчаткам, більш рухливим чи менш активним діткам підбираються відповідні ігри.
Тифлопедагог ДНЗ № 35 Ірина ГРИНЧУК власноруч розробила безліч ігор для дітей з порушеннями зору. Всі завдання та ігри орієнтовані на розрізнення форми й кольору, тренують очі.
- Це може бути завдання на розрізнення форми, кольору. Наприклад, дітки чіпляють до дерева листочки, які складаються із прищепок.Під час такої гри розвивається моторика рук, гострота зору. Відповідно до стану і проблеми кожного малюка ми підбираємо йому завдання: візерунки з кольорових паличок, сортування фігур по формі та кольору, складання пазлів та картинок різної величини, пальчиковий нетрадиційний театр - пояснює педагог.
Разом з тим не менш важливою складовою успішного лікування зорових порушень у дітей є батьківський фактор. Адже за словами самих педагогів, які працюють з такими дітками, у більшості випадків батьки теж мають знати, а головне виконувати вдома комплекси вправ для зняття зорової втоми.
Рівне, дитячі садки, зір, діти
Прогноз магнітних бур на 19-21 січня
Магнітні бурі можуть впливати на атмосферний тиск, що в свою чергу викликає головний біль, втому та стрес у деяких людей.
переглядів: 287
У Рівному зафіксували понад 100 порушень правил паркування за добу
У вівторок інспектори з паркування Департаменту муніципальної варти зафіксували 140 порушень правил дорожнього руху, пов'язаних із зупинкою та стоянкою автомобілів.
переглядів: 194
Рятувальники Рівненщини виготовляють окопні свічки для військових
На Білому озері працює мобільна аварійно-рятувальна група РОКАРСВО, яка займається не лише порятунком на воді, але й волонтерською діяльністю.
переглядів: 167
У Рівному відбудеться низка культурних заходів з 13 по 19 січня
Рівненська міська територіальна громада запрошує мешканців і гостей міста долучитися до загальноміських заходів, які проходитимуть 19 січня.
переглядів: 156
Як здоровий спосіб життя може здолати втому
Близько 14% дорослих постійно страждають від хронічної втоми, що може свідчити про проблеми зі здоров’ям.
переглядів: 282