Син священика із Дерманя був настоятелем Софії Київської: 30 років тому помер письменник Борис Тен
У сан священика Миколу Хомичевського рукоположив творець і перший митрополит відродженої 1921 року УАПЦ Василь Липківський. Наш земляк був настоятелем столичного Софіївського собору та храма Петра і Павла на Подолі (цю церкву підірвали 1935 року); створив громаду УАПЦ у Житомирі. Публікував статті й вірші у православному журналі "Церква і життя"; був автором багатьох композицій церкового співу.
"Рівненщина релігійна": блоги OGO.ua
Микола Хомичевський - Борис Тен прожив бурхливе життя: був репресований, відбував покарання на Далекому Сході; вчився у музично-педагогічному інституті у Москві; воював, потрапив у німецький полон; керував хорами, очолював літературну частину театру й викладав латинь у Житомирі, де й помер 1983-го, проживши 86 років.
У післявоєнні роки Бориса Тена було офіційно визнано як перекладача: в 1957-му його прийняли до Спілки письменників, 1979-го — нагородили літературною премією імені Максима Рильського. Тоді письменникові було вже 82 роки...
ТОП-20 видатних рівнян усіх часів
Борис Тен, за власним зізнанням, вчився іноземних мов не лише у школі, а й сусідів, рідних та знайомих. Результат — вражає: окрім української та російської мов, письменник володів давньогрецькою, латиною, англійською, німецькою, французькою, польською, чеською, словацькою, білоруською та латиською мовами й перекладав із них.
Письменники-ювіляри Рівненщини-2013
Найвизначніше досягнення Бориса Тена-перекладача — переклад “Іліади” та “Одісеї” Гомера. Цій праці він віддав 31 рік життя. У цьому бачимо своєрідну паралель між двома видатними літераторами Рівненщини — Борисом Теном та Уласом Самчуком: їх пов'язує не лише місце народження, а й те, що Тен переклав славетні твори Гомера українською, а Самчука за епічний розмах його романів-епопей, присвячених рідній Волині, прийнято називати “українським Гомером”.
Літературні ювілеї Рівненщини-2013
У незалежній Україні імям Бориса Тена названі вулиці у Рівному, Здолбунові, Житомирі та Львові, а також обласна літературно-мистецька премія, заснована у Рівному 1987 року. У Дермані створили кімнату-музей видатного земляка.

літературні ювілеї, Улас Самчук, переклад, священик, Дермань, Василь Липківський, УАПЦ, Борис Тен
Які свята відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогодні, 30 квітня, у світі відзначають одразу кілька важливих подій, які мають як екологічне, так і культурне, соціальне та професійне значення.
переглядів: 95
Найкращі віршовані вітання із Днем прикордонника 2025

30 квітня в Україні відзначають День прикордонника — свято мужності та вірності державі. Цей день присвячений військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, які щоденно стоять на захисті кордонів країни, забезпечуючи її безпеку та територіальну цілісність.
переглядів: 176
30 квітня: яке сьогодні церковне свято, що не можна робити та які народні прикмети варто знати

Середа, 30 квітня 2025 року — в Україні відзначають День прикордонника. Також цього дня віряни вшановують пам’ять святого апостола Якова, одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Сьогодні — 1162-й день від початку повномасштабної війни, до Нового року залишається 245 днів.
переглядів: 156
Юні художниці Рівненщини — серед найкращих на міжнародному конкурсі!

У Києві, в Національній бібліотеці України для дітей, підбили підсумки Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».
переглядів: 262
На Рівненщині розшукують 19-річну дівчину

Поліцейські та рідні розшукують безвісти зниклу 19-річну костопільчанку
переглядів: 297