Син священика із Дерманя був настоятелем Софії Київської: 30 років тому помер письменник Борис Тен
У сан священика Миколу Хомичевського рукоположив творець і перший митрополит відродженої 1921 року УАПЦ Василь Липківський. Наш земляк був настоятелем столичного Софіївського собору та храма Петра і Павла на Подолі (цю церкву підірвали 1935 року); створив громаду УАПЦ у Житомирі. Публікував статті й вірші у православному журналі "Церква і життя"; був автором багатьох композицій церкового співу.
"Рівненщина релігійна": блоги OGO.ua
Микола Хомичевський - Борис Тен прожив бурхливе життя: був репресований, відбував покарання на Далекому Сході; вчився у музично-педагогічному інституті у Москві; воював, потрапив у німецький полон; керував хорами, очолював літературну частину театру й викладав латинь у Житомирі, де й помер 1983-го, проживши 86 років.
У післявоєнні роки Бориса Тена було офіційно визнано як перекладача: в 1957-му його прийняли до Спілки письменників, 1979-го — нагородили літературною премією імені Максима Рильського. Тоді письменникові було вже 82 роки...
ТОП-20 видатних рівнян усіх часів
Борис Тен, за власним зізнанням, вчився іноземних мов не лише у школі, а й сусідів, рідних та знайомих. Результат — вражає: окрім української та російської мов, письменник володів давньогрецькою, латиною, англійською, німецькою, французькою, польською, чеською, словацькою, білоруською та латиською мовами й перекладав із них.
Письменники-ювіляри Рівненщини-2013
Найвизначніше досягнення Бориса Тена-перекладача — переклад “Іліади” та “Одісеї” Гомера. Цій праці він віддав 31 рік життя. У цьому бачимо своєрідну паралель між двома видатними літераторами Рівненщини — Борисом Теном та Уласом Самчуком: їх пов'язує не лише місце народження, а й те, що Тен переклав славетні твори Гомера українською, а Самчука за епічний розмах його романів-епопей, присвячених рідній Волині, прийнято називати “українським Гомером”.
Літературні ювілеї Рівненщини-2013
У незалежній Україні імям Бориса Тена названі вулиці у Рівному, Здолбунові, Житомирі та Львові, а також обласна літературно-мистецька премія, заснована у Рівному 1987 року. У Дермані створили кімнату-музей видатного земляка.
літературні ювілеї, Улас Самчук, переклад, священик, Дермань, Василь Липківський, УАПЦ, Борис Тен
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 226
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 167
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 217
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 422
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 763