У православних та греко-католиків почався Великодній піст
Великий піст — це один з найтриваліших постів у багатьох християнських конфесіях (православ'ї, католицизмі та інших). Головна мета посту - приготування до святкування Великодня. Він встановлений на знак наслідування Ісуса Христа, який постився у пустелі сорок днів. Тривалість Великого посту так чи інакше пов'язана з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил обчислення, прийнятих в конкретній конфесії.
Великий піст — це час покути, щоб гідно підготуватися до найголовнішого із християнських свят. У перші віки християнства Великий Піст охоплював лише Велику П'ятницю та Велику Суботу. У ІІІ столітті постили вже цілий тиждень, а на початку IV століття, в пам'ять про сорокоденне перебування Христа у пустелі, а також сорока років мандрів народу Ізраїля після втечі з Єгипту, він був продовжений до сорока днів.
10 духовних святинь Рівненщини
За церковним уставом, під час посту забороняється вживати тваринну їжу - м'ясні страви, рибу, молоко, сир і яйця. Хоча для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних та молодих матерів можливе послаблення щодо режиму харчування. На інший режим харчування можуть розраховувати також ті, хто вибрався подорожувати.
Священики наголошують, що формальне дотримання вимог щодо споживання їжі та стримання від розваг не є головним сенсом Великого посту. Це насамперед період покаяння, примирення з Богом та праці над власним духовним зростанням, наголошують вони.
Як у Рівному Масляну святкували [+Фото]
Напередодні Великого посту віряни відзначали Прощену неділю, а також свято Масляної.

Марині Шило з Рівненщини присвоєно звання "Мати-героїня"

Марина Шило, мешканка села Велика Омеляна Рівненського району, удостоєна високого звання "Мати-героїня". Почесну нагороду багатодітній матері вручив начальник Рівненської районної військової адміністрації Юрій Колос відповідно до Указу Президента України.
переглядів: 264
Антипасха, Фомина неділя та Проводи: що відзначаємо 27 квітня

27 квітня 2025 року для православних вірян, які живуть за новим церковним календарем, особливий день. Сьогодні відзначають преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, та вшановують чудотворну Львівську ікону Божої Матері "Одигітрія".
переглядів: 700
Провідна неділя: як правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]

Наступну після Великодня неділю називають Провідною. Проводи — це урочисті поминки, Великдень для померлих. У Завчасно підготуймося до цієї важливої події в духовному житті людини.
переглядів: 54838
Пожертвував власними ногами, щоб врятувати 32 душі

Андрій Соломін – військовий, який пожертвував власними ногами, щоб урятувати 32 бійців. Історія сили, витривалості та неймовірного патріотизму...
переглядів: 563
На Рівненщині вчителі розмалювали зупинку

Напередодні Великодня село Майків отримало ще одну яскраву локацію — оновлену зупинку громадського транспорту, яка відтепер стала не лише функціональною, а й справді атмосферною.
переглядів: 554