19.03.2013, 12:28

На Рівненщині викрили бурштинових старателів та правоохоронця, який їх "прикривав"

Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність учасників організованої групи, які, використовуючи корумповані зв'язки в правоохоронних органах, організували на території Рівненської області незаконний видобуток корисної копалини загальнодержавного значення - бурштину.
Встановлено, що у вересні 2012 року троє мешканців Володимирецького району створили групу для систематичного незаконного видобутку бурштину на території району, для чого придбали шість мотопомп кустарного виробництва та встановили в місцях ймовірного видобутку бурштину.

При цьому, організатор злочинної групи залучив до протиправної діяльності працівника податкової міліції ДПС, який за відповідну винагороду надавав інформацію стосовно способів приховування їх злочинної діяльності.

Згідно з домовленістю за сприяння у здійсненні протиправної діяльності «старателі» сплачували правоохоронцю по 50 доларів США з однієї мотопомпи за кожний день роботи (загальна сума за тиждень - 1500-2000 доларів США).

Надалі, з метою приховання своєї участі в діяльності організованої групи, даний правоохоронець залучив до протиправної діяльності колишнього працівника УПМ ДПС у Рівненській області, який за допомогою телефонного зв'язку повідомляв членам організованої групи відомості про можливі перевірки та «рейди» з виявлення фактів незаконного видобутку бурштину, а також забезпечував збір коштів за сприяння у вказаній протиправній діяльності та передавав їх працівнику податкової міліції ДПС.

Всього в такий спосіб учасниками організованої групи протягом жовтня -листопада 2012 року було незаконно видобуто понад 30 кг бурштину.

Співробітниками СБУ було задокументовано три факти одержання правоохоронцем та його спільником на системній основі хабарів, на загальну суму близько 5,5 тисяч доларів США, за сприяння у незаконному видобутку бурштину та повернення вилучених мотопомп.

25 листопада 2012 року співробітники СБУ затримали обох зловмисників під час одержання чергової частини хабара в сумі 2,5 тисячі доларів США. Прокуратурою Рівненської області було розпочато розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.3 ст.368 (одержання хабара у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України.

26 лютого ц.р. прокуратурою Рівненської області учасникам організованої групи повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.ч.2,3 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст. 240 КК України, а працівнику податкової міліції ДПС та його спільнику також у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Прес-група УСБУ в Рівненській області
Щасливе Рівне