Нові правила медогляду для водіїв здивували медиків
Міністерство охорони здоров’я стривожене, що Україна на другому місці в Європі за смертністю на дорогах. Торік в аваріях загинуло понад 5 тисяч людей. Більшість трагедій стається через порушення правил дорожнього руху, але частина через погане здоров’я. Бо медобстеження водіїв у нас суто формальне. Його проходять лише при отриманні прав, виняток – шофери громадського транспорту, вони мусять щороку перевірятися у медкомісії, а щоранку перед виїздом на маршрут у штатного лікаря.
Та цього майже ніде не виконують. І за порушення вимоги рідко карають. Нові норми ситуацію не змінюють, але запроваджують перевірки за віком для власників авто. Після 76 років медогляд обов’язково проходити щороку, від 56 до 75 – раз на 3 роки. Молодші мають обстежуватися лише раз на десятиліття. Лікарі цими рекомендаціями здивовані, адже за такий тривалий період може і зір чи слух погіршитися, і серце прихопити.
«От психіатр і нарколог видають сертифікати на 2 роки, як ми можемо дати довідку на 10 років? По-перше, людина може за ці два роки захворіти якоюсь хворобою, яка є протипоказанням», - заявляє голова водійської комісії Київської міської поліклініки №7 Катерина Іщук.
Тож виходить, що медогляд – це просто нові побори, які витягнуть з кишені водія в середньому 200-250 гривень, до того ж жодної гарантії, що це обстеження люди проходитимуть, а не купуватимуть липові довідки.
«Питання контролю за продажем довідок не належить до сфери управління охорони здоров’я, за цим питанням повинно слідкувати МВС», - каже заступник начальника управління департаменту реформ та розвитку МОЗ України Михайло Комаров.
До того ж й інспектори ДАІ не мають права перевіряти наявність довідки та штрафувати за це водіїв.
«У правилах у нас немає вимоги мати при собі медичну довідку», - каже керівник прес-служби Департаменту ДАІ МВС України Олександр Зубенко.
Самі ж водії згадують даремне витрачений час у минулі медогляди і не дуже втішні нововведенням.
«Ніяк вони не потрібні. Ну якщо сліпий, я сяду за кермо? Звісно, ні, а якщо я одягаю окуляри, я через них щось бачу, бачу людину, бачу знаки, тоді я маю право сідати за кермо», - каже водій Олександр.
Попри новацію, кожен водій має пам’ятати, що на дорозі його здоров’я стосується не лише власного життя.
Джерело: ФАКТИ. ICTV
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 207
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 402
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 429
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 453
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 608