04.04.2013, 13:00

Більшість Верховної Ради проводить сесію поза межами сесійної зали

Депутати від Партії регіонів та Компартії через блокування трибуни Верховної Ради проводять засідання у іншій будівлі – комітетів парламенту.
За словами спікера Володимира Рибака, на них прийшло 240 депутатів більшості і чотири депутати, які вийшли з фракції "Батьківщина".

Спікер Володимир Рибак на "виїзних зборах" поставив питання про проведення засідання верховної Ради на Банковій. Це рішення підтримали всі присутні депутати.

Рибак заявив, що згідно з Регламентом, засідання Верховної Ради мають відбуватися у будівлі Верховної ради на вулиці Грушевського у сесійній залі.

"Але згідно з вимогами ст. 2 регламенту, за рішенням ВР, прийнятим більшістю депутатів від конституційного складу, її засідання можуть бути проведені в іншому приміщенні", - сказав Рибак.

"Тобто для прийняття необхідно 226 народних депутатів", - додав він.

Перед цим голова лічильної комісії доповів, що в залі зареєстрували 244 депутати.

Вони всі проголосували за проведення засідання на вулиці Банкова 6-8.

Також вони проголосували за закриття вечірнього засідання у вівторок.

Також Рибак оголосив про відкриття ранкового засідання у четвер.Більшість зібралася 4 квітня вранці на засіданні зборів в актовій залі на вулиці Банковій, 6-8 на другому поверсі. У президії Володимир Рибак та лідер фракції ПР Олександр Єфремов та перший віце-спікер Ігор Калетнік. Засідання йде в прямому ефірі, його показує телеканал Рада.

Єфремов запевняє, що засідання поза стінами Ради абсолютно законне.

Опозиція переконує, що проведення засідань Верховної Ради за межами парламентської зали – неконституційне.

Опозиція готує своє засідання Ради. Фото Лесі Оробець
Опозиція готує своє засідання Ради. Фото Лесі Оробець


Тим часом, опозиція зібралася відкрити засідання парламенту.

По внутрішній трансляції Верховної Ради депутатів запросили до сесійної зали на засідання. Така процедура зазвичай відбувається перед усіма засіданнями.

Станом на 12:11 три опозиційні фракції проводять нараду у залі.

Раніше глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що фракції мають конституційне право відкрити засідання під головуванням віце-спікера Олександра Кошулинського, однак ще порадяться з цього приводу.

За матеріалами: Українська правда
Щасливе Рівне