Рівнян застерігають: палити суху траву небезпечно для здоров’я
Лише у минулому році в наслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сміття та сухої трави в області сталося 97 пожеж, побічні збитки від яких склали десятки тисяч гривень. На щастя, в усіх випадках люди фізично не постраждали: ні травмованих, ні загиблих не було. Проте варто відмітити, що на ліквідацію безпечності громадян Рівненщини задіюється чимало одиниць рятувальної техніка котра необхідна для ліквідації пожеж у житловому секторі. Також не всі знають, якої шкоди завдає здоров’ю людини та довкіллю таке невинне багаття. Надмірна кількість хімічних речовин, що виділяються в повітрі при спалюванні різного "мотлоху" та сухої трави призводить до загострення хронічних та серцево-судинних хвороб, підвищення тиску і поганого самопочуття.
Слід також пам’ятати, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, рятувальники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області вкотре нагадують громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися під час спалення сухої трави:
- навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;
- не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
- не поливайте сухотрав'я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
- не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
- забезпечте місце спалювання первинними засобами пожежогасіння;
- спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.
Про це повідомли у ГУ ДСНС України у Рівненській області.
Домашня шаурма: найпростіший рецепт для всієї сім'ї
Легкий рецепт домашньої шаурми.
переглядів: 1348
Як доглядати за шкірою в зимовий період: поради косметолога
Експерт розповів про те, як зберегти здоров'я своєї шкіри з настанням зими.
переглядів: 1644
Нащо носити шапку взимку
Взимку та під час вітряної погоди шапка стає не просто аксесуаром, а необхідним елементом захисту здоров’я. Її відсутність у холодну пору року може спричинити низку серйозних проблем, особливо після переохолодження.
переглядів: 105
Компанія Акріс Агро (група АST) долучилася до проєкту з працевлаштування водійок вантажівок
В Україні запустили пілотний проєкт з підготовки та працевлаштування водійок вантажівок. Повномасштабна війна внесла свої корективи і в суспільстві зростає запит на представленість жінок в традиційно «чоловічих» фахових сферах.
переглядів: 176
Ожеледиця на дорогах: як правильно їздити на авто
Взимку дороги перетворюються на ковзанки. Аби не втрапити у халепу, варто дотримуватися простих правил.
переглядів: 119