Якою буде «Християнська етика» на Рівненщині?
Під час роботи обговорювали роль предметів духовно-морального спрямування у формуванні ціннісних ставлень особистості, проблеми та перспективи духовно-морального виховання молоді, важливість співпраці сім’ї та школи в процесі виховання молодого покоління.
«Підтримуючи духовно-моральне виховання молодої людини в Україні, ми тим самим впливаємо на розвиток усіх інших сфер: економічної, соціальної, політичної. А досягнути бажаного результату можна лише спільними зусиллями. Ми переконані, що це надзвичайно важливо, але потрібно переходити від слів до конкретних дій», - зазначила голова постійної комісії з питань науки, освіти, культури і духовності Рівненської обласної ради Світлана Левицька.
Як зацікавити уроками християнської етики: блоги OGO.ua
Саме переходячи від обговорення до конкретної діяльності, за підсумками круглого столу його учасники розробили рекомендації для освітян області щодо підтримки викладання предмету «Християнська етика». Серед яких: порушити питання перед Міністерством освіти і науки України щодо внесення курсу «Основи християнської етики» до інваріантної складової типових навчальних планів; сприяти забезпеченню навчально-методичною літературою з предметів духовно-морального спрямування дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладів; при розподілі годин з варіативної частини сприяти вивченню курсів духовно-морального спрямування; допомагати при створенні центрів духовної культури, кабінетів з предметів духовно-морального спрямування у навчальних закладах області. Працювати тут є над чим: за словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Григорія Таргонського, останнім часом на Рівненщині зменшилась кількість шкіл, де вивчають предмети духовно-морального спрямування - з 465 (понад дві третини від загальної кількості) минулого навчального року до 331 (менше половини) - нинішнього. А учнів, які охоплені вивченням цих предметів, нині в області менше 15%. Причому якщо, приміром, на Зарічненщині таких школярів 57%, то у Рівному, Дубно та Острозі - менше, ніж кожен десятий... Також вирішено у 2014 році провести обласний конкурс соціальних проектів серед учнів, а вже напередодні нового навчального року провести в районах і містах Рівненщини серпневі батьківські зустрічі.

На Рівненщині вчителів християнської етики навчають через інтернет
Власне, тема ролі батьків у духовно-моральному вихованні дітей була однією з наскрізних у виступах учасників круглого столу. Головний освітянин області Григорій Таргонський говорив, зокрема, про існування своєрідних паралельних світів "батьки" - "школа", а настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, декан гуманітарного факультету Національного університету "Острозька академія" Василь Жуковський - про те, що дітей, за його спостереженнями, здебільшого приводять у храм не батьки, а дідусі з бабусями, які ще відчувають на собі вплив колишнього, не радянського виховання... "Лише 3% острожан - це близько 500 осіб - відвідують храм щонеділі, а основи християнської етики в місті вивчають лише 30 школярів - і це при тому, що Острог цьогоріч проголосили духовною столицею України", - з гіркотою зауважив Василь Жуковський.
Названо духовну столицю України
"Є тенденція до скорочення годин з предметів духовно-морального спрямування, не хотілося б цього допустити", - з тривогою наголосила вчитель християнської етики Млинівської ЗОШ №1 Ольга Варварук. Отож, працювати всім причетним до проблем духовно-морального виховання молоді на Рівненщині є над чим.

Щоб сіяти добре та вічне, потрібні люди, які будуть вірними цим принципам і не зупинятимуться на досягнутому. Адже відповідальне ставлення до духовного виховання молодого покоління вимагає терпіння та чимало зусиль, проте «велика дорога завжди починається з перших кроків».

духовно-моральне виховання, основи християнської етики, Національний університет "Острозька академія"
Мама двох діток з Дубна потребує фінансової допомоги у боротьбі з раком

Віта Мельник, мешканка міста Дубно на Рівненщині, звернулася до громади з проханням про фінансову допомогу для продовження лікування раку молочної залози. Після кількох операцій та тривалих курсів хіміо- й променевої терапії, жінці призначили дороговартісний препарат «Лінпарза», без якого завершити лікування та отримати шанс на одужання неможливо.
переглядів: 5
Пішла з життя багаторічна працівниця Рівненської міської лікарні Тетяна Серостанова

Рівненська Центральна міська лікарня у скорботі - пішла з життя інженер-метролог Тетяна Серостанова, яка понад 15 років була невід'ємною частиною їхнього великого колективу.
переглядів: 84
Минає 84 роки з часу страшної трагедії у Заліщиках: історія, яку намагалися стерти з пам'яті

На початку липня припадають роковини трагедії, що сталася у місті Заліщики на Тернопільщині.
переглядів: 285
Вартість вищої освіти 2025: скільки коштує навчання в Рівному

Вступна кампанія в розпалі. Вищі навчальні заклади активно закликають абітурієнтів. Та, на жаль, обирають на завжди за бажанням. Серед багатьох факторів - вартість навчання. Отож, на кого в рівненських вищих навчальних закладах навчатися найдорожче та найдешевше?
переглядів: 514
У Дубні віряни просять зцілення у молитві перед чудотворним образом

У Дубні віряни моляться перед святинею: у монастирі перебуває ікона з мощами святих Кипріяна та Юстини.
переглядів: 548